Úvod Správy Transfery Slovan dá priestor Lukášovi Pauschekovi

Slovan dá priestor Lukášovi Pauschekovi

Lukáš Pauschek je opäť súčasťou Slovana Bratislava.

Klub už v lete Lukášovi Pauschekovi, ktorý bol po zranení, vyšiel v ústrety a umožnil mu trénovať s juniorkou a neskôr s A-mužstvom. Vedenie ŠK Slovan sa následne s 26-ročným Bratislavčanom dohodlo na spolupráci do konca roka 2019 s možnosť predĺženia na dlhšie obdobie.

Lukáš Pauschek je odchovancom Slovana Bratislava, získal s ním dve double a zahral si v skupinovej fáze Európskej ligy. Naposledy nosil dres Mladej Boleslavi, kde však posledný duel odohral v závere roka 2018.

„Lukášovi sme v čase, keď bol po zranení, vyšli v ústrety a od leta začal trénovať s našou juniorkou. Postupne naberal fyzickú kondíciu a pripojil sa k tréningovému procesu A-mužstva. Už dlhšie sme mu chceli umožniť rozohrať sa v juniorke, narazili sme však na administratívne ťažkosti zo strany jeho bývalého klubu, preto sa celý proces časovo natiahol. Je fakt, že má za sebou dlhý výpadok. Chceme mu pomôcť dostať sa späť do zápasového tempa, preto spočiatku dostane priestor v juniorke a bude len na ňom, ako túto príležitosť využije. Pokiaľ získa hernú prax a vráti sa do formy, v akej si ho v drese Slovana všetci pamätáme, môže si vybojovať miesto v prvom tíme. Chceme Lukášovi pomôcť a dať mu príležitosť opäť naštartovať svoju kariéru. Ak doženie herný výpadok a rozohrá sa, tak budem len rád, ak ďalšiu kapitolu kariéry napíše práve vo svojom materskom klube,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Je to špecifické, ale zároveň pekné vrátiť sa domov po šiestich rokoch. Niektoré veci sa medzitým zmenili, ale stále je to doma a stále je to Slovan. Návrat vnímam pozitívne a som rád, že sme sa dohodli na spolupráci, pričom v zime sa uvidí, čo bude ďalej. Naďalej sa budem pripravovať, aby som sa po dlhšom výpadku dostal do čo najlepšej formy. Zajtra ma čaká zápas za juniorku, pričom urobím maximum, aby som si do konca jesene vybojoval miesto v prvom tíme,“ povedal Lukáš Pauschek.

Lukáš Pauschek je odchovancom Slovana Bratislava, prešiel si našimi mládežníckymi kategóriami. V sezóne 2010/11 prispel k zisku double, rovnaký úspech s klubom zopakoval v ročníku 2012/13. Za Slovan si zahral aj v skupinovej fázy Európskej ligy v ročníku 2011/12. V roku 2013 prestúpil do Sparty Praha, odkiaľ hosťoval v Bohemians a naposledy nosil dres Mladej Boleslavi. Má na konte aj 5 štartov v slovenskej reprezentácii.

Doplníme, že v našej juniorke dostáva po hernom výpadku priestor aj ďalší odchovanec bratislavského futbalu a navrátilec do Slovana Erik Čikoš. Popri Erikovi môžu v juniorke vyrásť perspektívni mladí hráči, ktorí bojujú o body v II. lige.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.
Hlasovať môžete do stredy 1. apríla.
Vernon de Marco pozdravil našich fanúšikov.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.