Úvod Správy Fortuna liga Kedy, ak nie teraz?

Kedy, ak nie teraz?

Andraž Šporar verí, že aj v Slovane zažije pravidelne vysoké návštevy na všetkých zápasoch bez ohľadu na súpera.

Jednou z tvárí iniciatívy SPOLU SME SLOVAN je pochopiteľne aj najlepší ligový strelec Andraž Šporar. Slovinský kanonier mal počas asociačného termínu reprezentačné povinnosti, odohral dva celé zápasy, no je stopercentne fit a pripravený na sobotňajší duel s Pohroním.

„Ak mám byť úplne úprimný, tak sa už naozaj neviem dočkať zápasu s Wolverhamptonom, ale najprv tu máme Pohronie. Momentálne teda myslíme len na sobotu. Jediná vec, o ktorej sa môžeme pred zápasom rozprávať, je náš jasný cieľ získať tri body. Chceme zostať lídrami súťaže, pretože domáca liga je pre nás tiež veľmi dôležitá a vedie z nej cesta do Európy. Zároveň si prajem, aby v sobotu prišli fanúšikovia vo väčšom počte a podporili nás v ceste za víťazstvom,“ povedal Andraž Šporar.

Najlepší strelec Fortuna ligy s priemerom 1,3 streleného gólu odohral v kvalifikačných dueloch v Severnom Macedónsku a s Rakúskom plnú minutáž, no nemohol byť spokojný, pretože Slovinci oba duely tesne prehrali a výrazne si skomplikovali postupové šance. „Hral som dvakrát po 90 minút, mám za sebou veľa náročných zápasov. Ale teraz je dôležité, že som sa do klubu vrátil zdravý a som pripravený zasiahnuť do najbližších duelov.“

Andraž patrí k hráčom, ktorí pred zápasmi zisťujú, aká je očakávaná návštevnosť a vždy sa poteší, ak sa očakáva vysoké číslo. Preto pozitívne prijal iniciatívu SPOLU SME SLOVAN a spustenie predaja zvýhodneného balíčka vstupeniek na zápasy s Pohroním, Senicou a Sereďou. „Nechcem porovnávať, ale poviem príklad. Počas môjho pôsobenia v Bazileji chodilo na každý zápas 20 000 ľudí, ktorí neriešili, aký súper práve prišiel, ale chodili na futbal preto, aby podporili svoj klub. Takých ľudí určite máme v hľadisku aj my, ale boli by sme radi, ak by ich bolo viac. Bolo by skvelé, ak by takúto mentalitu získali postupne aj naši fanúšikovia. A kedy, keď nie práve teraz? Nie je dôvod, aby ľudia nechodili, skôr je tu veľa dôvodov, prečo by mali prísť na Tehelné pole. Verím, že ľudia chápu, akí sú pre nás dôležití.“

Všetci s belasým srdcom majú v sobotu s Pohroním prvú príležitosť ukázať, že chodia na Tehelné pole pre svoj klub a svojich hráčov. Zvlášť, keď verní priaznivci uvidia slovanistov po vyše mesačnej pauze. „Musíme si uvedomiť, že fanúšikov potrebujeme v každom ligovom zápase. Napríklad proti súperom ako Pohronie či Sereď by sa nám s podporou plných tribún hralo oveľa ľahšie a lepšie. Ľudí potrebujeme a prajeme si, aby nás prišli v sobotu povzbudiť a aby sme mohli zažiť pekný futbalový večer,“ uzavrel Andraž Šporar.

Balíček na najbližšie tri zápasy s predkupným právom na Bragu si od 15 eur zakúpite on-line na Ticketmedia.sk

Foto: Miro Gasidlo, Michal Smrčok/Šport24.sk

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.
Tréningový zápas so Sereďou sa odohrá v piatok o 11:30.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.