Úvod Správy Niké liga Podporte belasých v ankete Hráč mesiaca

Podporte belasých v ankete Hráč mesiaca

O hlasy fanúšikov sa uchádza šesť hráčov Slovana Bratislava.

V ankete Hráč mesiaca Fortuna ligy za september má najúspešnejší slovenský klub výrazné zastúpenie. O hlasy fanúšikov sa uchádza až šesť hráčov Slovana Bratislava – Vasil Božikov, Marin Ljubičič, Dávid Holman, Erik Daniel, David Strelec a Andraž Šporar.

Vasil Božikov si udržiava stabilne vysokú výkonnosť, čo potvrdil aj v priebehu septembra. Prispel k úspešným výsledkom belasých a v derby so Spartakom Trnava (2:0) spolu s celým naším tímom udržal čisté konto.

Marin Ljubičič v septembrových ligových dueloch nechýbal na ihrisku ani minútu, v súboji s Trenčínom peknou prihrávkou vysunul Andraža Šporara do gólového úniku. Popri stabilných výkonoch v lige sa chorvátsky stredopoliar blysol aj víťazným gólom v zápase s Besiktasom.

Dávid Holman v septembri zaujal predovšetkým v súboji s Nitrou, kde strelecky explodoval. Náš ofenzívny stredopoliar v priebehu 14 minút (predelených polčasovou pauzou) nasúkal tri góly, keď najprv skóroval krížnou strelou zvnútra šestnástky, potom prudko trafil k žrdi zo strednej vzdialenosti a hetrik dokonal dorážkou pokutového kopu.

Erik Daniel v septembri dosiahol métu 200 štartov vo Fortuna lige a so šiestimi asistenciami je najlepším „prihrávačom“ vo Fortuna lige. Šikovný krídelník nastúpil vo všetkých septembrových dueloch a v súbojoch s Trnavou a Nitrou pripravil góly pre Andraža Šporara a Nona Villara.

David Strelec má za sebou vydarený september. V zápase s Trenčínom zažiaril dvomi presnými zásahmi, keď po peknej akcii trafil zo šestnástky k žrdi a v druhom dejstve prudkou strelou pod brvno strelil víťazný gól Slovana. O týždeň neskôr sa presadil aj pri triumfe nad Nitrou.

Andraž Šporar odohral v tejto sezóne len 6 ligových duelov, no aj pri menšom počte štartov má na konte 8 gólov a je najlepším strelcom súťaže. Počas septembra skóroval v každom ligovom zápase, v ktorom nastúpil – dal gól v Dunajskej Strede, dvomi presnými zásahmi rozhodol derby s Trnavou a dva góly dal aj pri triumfe 4:2 v Trenčíne.

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.