Vydarený týždeň pre našu juniorku

Juniori zdolali v II. lige Púchov a zároveň pomohli A-tímu v Slovenskom pohári.

Juniori Slovana Bratislava v 13. kole II. ligy privítali v súboji nováčikov MŠK Púchov. Belasí získali dôležité tri body, keď zvíťazili 2:0 po zásahoch Martina Huberta a Rafaela Rataa.

Hráči z kádra juniorky Slovana Bratislava boli počas uplynulého týždňa vyťažení nielen v rámci II. ligy, ale pomohli aj A-tímu v Slovenskom pohári. Viacerí mladíci absolvovali úspešnú súťažnú premiéru v „áčku,“ kým juniorský tím doplnený o niekoľkých skúsenejších hráčov zvíťazil v sobotu nad Púchovom 2:0.

v súboji nováčikov potrebovali nutne bodovať. Nečakala ich však jednoduchá úloha, pretože Púchov sa pod vedením bývalého trénera Trenčína Vladimíra Cifraniča prezentuje v II. ligy zaujímavými výsledkami, keď si napríklad tri body odviezol spod Dubňa, kde zdolal žilinskú rezervu.

O osude duelu sa rozhodlo v závere prvého polčasu. V 41. minúte bol Erik Čikoš faulovaný v pokutovom území a kapitán tímu Martin Hubert prízemnou strelou otvoril skóre. O štyri minúty vystihol Denis Potoma chybu v rozohrávke Púchova a prihral do výbornej pozície Rafaelovi Rataovi, ktorý trafil k žrdi. Po prestávke ešte prišli zaujímavé príležitosti, no Martin Trnovský v bráne Slovana i Kristián Strelčík v bráne Púchova už neinkasovali.

„Chalani si za celý týždeň zaslúžia pochvalu. Viacerí hráči z juniorky nastúpili za áčko v oboch pohárových dueloch a v lige sme dosiahli dôležité víťazstvo nad Púchovom. Príchod skúseností v podobe hráčov z áčka nám dodal viac pokoja, boli sme organizovanejší a mali sme hernú prevahu. Po prestávke sme ešte mali tri-štyri dobré brejkové príležitosti, škoda, že sme ešte nezveľadili náš náskok. Víťazstvo nad Púchovom je veľmi dôležité, určite chlapcov povzbudí a dodá viac motivácie do záveru jesennej časti. V dvoch zápasoch po sebe sme udržali čisté konto, čo ma veľmi teší. Od zápasu k zápasu sa zlepšujeme, verím, že to potvrdíme aj v ďalšom kole,“ hovorí tréner juniorky Szilárd Németh.

Za A-tím nastúpili v stredu v Liptovskej Štiavnici Samuel Kozlovský, Denis Potoma, Samuel Habodasz i Adam Jackuliak. V sobotu v Oravskej Porube zase hrali juniori Daniel Borovský, Daniel Filip Mašulovič a Martin Majling. Naopak, v Bratislave zostali Martin Trnovský, Mitch Apau, Richárd Guzmics, Joeri de Kamps či Rafael Ratao, ktorí pomohli juniorke. „Po dohode s Jánom Kozákom viacerí hráči z juniorky doplnili v pohári prvý tím, v sobotu zase niektorí futbalisti z áčka nastúpili za juniorku. Je pre nás dôležité udržať druhú ligu, aby mladí hráči z dorastu plynule napredovali v kvalitnej mužskej súťaži. Rovnako sa tešíme zo štartov hráčov z juniorky v prvom tíme, je skvelé, že dostali šancu nahliadnuť do A-mužstva, určite získali cenné skúsenosti,“ doplnil Szilárd Németh.

Juniorku nasmeroval za triumfom nad Púchovom kapitán Martin Hubert, ktorý premenil pokutový kop nariadený po faule na Erika Čikoša. „Do zápasu sme išli s jasným cieľom získať doma tri body. Veľmi nám pomohla pomoc hráčov z A-tímu, ktorí podobne ako všetci ostatní odovzdali na ihrisku sto percent. Myslím si, že sme najmä v prvom polčase mali duel plne pod kontrolou, mali sme viac príležitostí. Po prestávke mal Púchov spočiatku viac loptu na kopačkách, ale do vážnejšej šance sme ich nepustili. Dobre sme kombinovali a využívali sme krídelné priestory, v prípade lepšieho riešenia situácií sme mohli pridať ešte jeden-dva góly. Dosiahli sme zaslúžené a veľmi cenné víťazstvo. Pomôže nám aj po psychickej stránke, o to viac a tvrdšie budeme trénovať počas najbližšieho týždňa, aby sme boli úspešní aj v Košiciach,“ povedal Martin Hubert.

Belasí dosiahli tretí triumf v sezóne a na konte majú 10 bodov pri skóre 10:23. Na FC Košice, ktoré sú na prvej "nezostupovej" 12. priečke, stráca naša juniorka tri body. Najbližšie pocestujú na ihrisko FC Košice, kde sa predstavia v sobotu 19. októbra o 14:30.

ŠK Slovan Bratislava juniori - MŠK Púchov 2:0 (2:0)

Góly: 41. Hubert (z 11 m), 45. Ratao

Žltá karta: 66. Lacko (Púchov)

Rozhodovali: Prešinský - Galo, Zemko

Slovan juniori: Trnovský - Čikoš, Guzmics, Apau, Kozlovský - Habodasz (89. Švihel), De Kamps (71. Schlossár) - Hubert, Potoma, Jackuliak - Ratao (79. Haramia)

Púchov: Strelčík - Riška, Ozimý, Lacko (84. Mugove), Michlík (75. Martinko), Krčula, Pilát, Pišoja, Vlček (60. Martinček), Holiš, Machara

Názory trénerov po zápase Ligy majstrov UEFA 2024/25 Girona FC – ŠK Slovan Bratislava (2:0).
Dominik sa blysol chytenou penaltou kapitánovi Girony - Stuanimu.
Najbližšie nás v Lige majstrov čaká v novembri domáci zápas s Dinamom Záhreb.

Zaži to najlepšie z historického okamihu! Vychutnaj si jedinečnú atmosféru prvého domáceho zápasu Slovana Bratislava v Lige majstrov proti Manchestru City.