Úvod Správy Slovnaft Cup V pohári hladký postup a hetrik Dražiča

V pohári hladký postup a hetrik Dražiča

ŠK Slovan zvíťazil v dohrávke 2. kola Slovnaft Cup-u v Liptovskej Štiavnici 4:0.

ŠK Slovan v dohrávke 2. kola Slovnaft Cup-u zvíťazil v Liptovskej Štiavnici 4:0. Hetrikom sa blysol Dejan Dražič, raz sa presadil Nono. Tretie kolo si belasí dohrajú v sobotu 12. októbra v Oravskej Porube, kde bude úvodný výkop o 14:00.

Belasí nastúpili vo výrazne pozmenenej zostave, v zápase dostali priestor aj štyri mladí hráči z juniorky. Na ťažkom teréne strelili slovanisti dôležitý, rýchly úvodný gól. Už v štvrtej minúte využil Dražič zaváhanie brankára, obral ho o loptu pri rozohrávke a s prehľadom zakončil do odkrytej brány – 0:1. Zhoršujúci sa terén sťažoval kombinačnú hru, naše mužstvo však potvrdzovalo úlohu favorita a malo hru pod kontrolou. V 25. min vysunul Nono napravo Dražiča, ten z ostrého uhla vyslal prudkú strelu a Grauza mal čo robiť, aby loptu pokryl. O dve minúty si však už Dražič prebral prihrávku Potomu, vyšiel s loptou pred šestnástku a z 20 metrov trafil nádherne do pravého horného rohu – 0:2. V závere prvého dejstva bol Dejan blízko k hetriku, keď mu Nono naservíroval loptu do samostatného úniku, no Grauza včas vybehol.

Aj po prestávke belasí kontrolovali priebeh duelu. V 57. min pripravil Medveděv pozíciu pre Dražiča, ten zblízka nemieril presne. Na opačnej strane sa musel predviesť aj Šulla, ktorý efektne vyrazil nepríjemnú strelu v podaní Bartoša. V 66. min zavŕšil Dražič hetrik, keď dorazil strelu Suchockého – 0:3. Belasí už zápas dohrávali v absolútnej pohode, v 72. min strieľal zo šestnástky Potoma, no Grauza vyrazil.  O tri minúty našiel Medveděv na päťke Dražiča, ten ale pred odkrytou bránou hlavičkoval nad. Domáci pohrozili v 81. min, keď Pastva z úrovne bieleho bodu trafil do Šullovho náručia. V 85. min po rohovom kopu zakončil zblízka Gallo, Šulla pokryl pri svojej pravej žrdi. Víťazstvo belasých ešte v 87. min prikrášlil Nono, ktorý vyviezol loptu z vlastnej polovice, zasekol si obrancu a pekne trafil povedľa brankára k bližšej žrdi - 0:4. V samom závere bol ešte mladík Jackuliak blízko k svojmu prvému gólu za A-mužstvo, no jeho gólovú strelu zrazil obranca z bránkovej čiary.

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

Góly: 4., 26. a 65. Dražič, 87. Nono