Úvod Správy Mládež Dorasty stúpajú tabuľkou

Dorasty stúpajú tabuľkou

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Naše mládežnícke tímy majú za sebou ďalší vydarený týždeň. Belasí vyhrali sedem z deviatich zápasov.

Starší dorastenci po tom, ako v stredu zvíťazili v mládežníckej Lige majstrov nad Ludogorcom Razgrad (1:0), absolvovali dlhú cestu na východ Slovenska. Vo veternom počasí to pre belasých nebol jednoduchý duel. Na gól sa čakalo až do 67. minúty, keď Adam Matoš využil zaváhanie domácej defenzívy a zblízka poslal loptu povedľa brankára do siete. V samom závere ešte slovanisti pridali druhý gól, keď Filip Lichý nezištne našiel Romana Čerepkaia, ktorý trafil od žrde do siete. Vďaka cenným trom bodom je náš starší dorast v tabuľke na druhom mieste s trojbodovou stratou na Žilinu, oproti ktorej má zápas k dobru.

„Po zápase v Lige majstrov sme absolvovali z pohľadu cestovania náročný presun na východ Slovenska. Aj hráčom sme však zdôraznili, že len cez ligu vedie cesta do Európy a ak si v nej chceme zahrať aj o rok, musíme vyhrávať. Michalovce sú síce na spodných priečkach, no nikdy sa proti nim nehrá ľahko. V prvom polčase nám chýbala presnosť v predfinálnej fáze, po prestávke sme hrali lepšie a to aj napriek tomu, že sme čelili silnému protivetru. Tešíme sa, že sme získali tri body a tretíkrát po sebe sme neinkasovali, naša defenzívna činnosť sa výrazne zlepšuje,“ povedal tréner U19 Vladimír Gála.

Vydarený týždeň má za sebou náš mladší dorast do 17 rokov (U17). Zverenci Michala Suchomela najprv v dohrávke zdolali Trenčín 2:0 po presných zásahoch Tobiasa Čongrádyho a Martina Kušníra. Cez víkend belasí zvíťazili nad Michalovcami rozdielom triedy, keď sa presadili Matúš Koseček, Lukáš Sečanský a Kofi Oliver Thorpe. Naša „sedemnástka“ poskočila v tabuľke na šieste miesto, na lídra však stráca len tri body.

Mladší dorastenci do 16 rokov (U16) síce v dohrávke tesne nestačili na Trenčín, no v sobotu si napravili chuť v súboji s Michalovcami. O víťazstvo 3:0 sa presnými zásahmi pričinili Samuel Benko, Sebastian Nagy a Milan Šimon Rehuš. Zverenci Ľubomíra Kordaniča sa v tabuľke nachádzajú na šiestom mieste so ziskom 13 bodov.

Výborný zápas odohrali naši starší žiaci do 15 rokov (U15), ktorí ešte v prvom dejstve nadelili Nitre štyri góly. Dvomi gólmi sa blysol kapitán Nino Marcelli, po góle pridali Andy Masaryk a Maximilián Marko. Belasá U15 je lídrom západnej skupiny I. ligy vďaka lepšiemu skóre pred Dunajskou Stredou a Trenčínom.

Starším žiakom do 14 rokov (U14) duel s Nitrou nevyšiel, keď urobili maximum pre priaznivý výsledok, doma však prehrali 2:8 a v tabuľke sa nachádzajú na siedmom mieste.

Mladší žiaci cestovali do Nitry, odkiaľ si priviezli plný bodový zisk. Výber U13 triumfoval hladko 7:1 a v priebežnej tabuľke je druhý len o skóre, tím U12 zvíťazil 7:6 a v tabuľke je na štvrtej priečke.

 

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

9. kolo

Zemplín Michalovce – ŠK Slovan 0:2 (0:0) – góly Matoš, Čerepkai

Zostava Slovana: Chudík – Floriš, Polonyi, Orság, Valentín, Hornyák, Lichý (90. Lacko), Lavrinčík (84. Lieskovský), Dohnanský (46. Rosenberger), Matoš (90. Sopóci), Tóth (65. Čerepkai)

 

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

Dohrávka 3. kola

ŠK Slovan – AS Trenčín 2:0 (1:0) – Čongrády, Kušnír

Zostava Slovana: Vajda – Mičák (16. Maxim Bodnár), Koseček, Hečko, Kachnič, Sečanský, Thorpe, Čongrády (74. Menyhárt), Hasoň (62. Hudec), P. Dornai (62. Kušnír), Murcko

9. kolo

ŠK Slovan – Zemplín Michalovce 3:0 (2:0) – Koseček, Sečanský, Thorpe

Zostava Slovana: Vajda – Mičák (72. Maxim Bodnár), Mydla, Hečko, Kachnič, Sečanský, Koseček (80. Menyhárt), Čongrády, Hudec (72. Zámečník), Hasoň (59. Thorpe), Kušnír (59. P. Dornai)

 

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

Dohrávka 3. kola

ŠK Slovan – AS Trenčín 0:1 (0:1)

Zostava Slovana: Hrdina – Polák, Alex, M. Trusina (41. S. Nagy), Riznič, Mišovič (63. Zvara), Záhon (63. Meszároš), V. Mateleha (70. Šütö), Benko, Vaško, D. Murár

9. kolo

ŠK Slovan – Zemplín Michalovce 3:0 (1:0) – Benko, S. Nagy, Rehuš

Zostava Slovana: Hrdina – Polák, D. Murár (63. Meszároš), M. Trusina (45. Rehuš), Riznič, Záhon, V. Mateleha (45. Vaško), S. Nagy, Benko, Kozák, Kollár (63. Zvara)

 

Slovan U15 – I. liga starších žiakov skupina západ

6. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 4:2 (4:1) – Marcelli 2, Masaryk, Marko

Zostava Slovana: Fesyuk – Hipp, Marko, Slovák, J. Šalkovič, Jurišta (48. Kmeť), S. Murár (71. Nemeškürti), Sikorjak (59. Lendel), Marcelli, Masaryk, Klaučo (59. Ivanics)

 

Slovan U14 – I. liga starších žiakov skupina západ

6. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 2:8 (0:6) – S. Dornai, Husarčík

Zostava Slovana: Vydarený – Imrišek (36. Spišiak), Kuchta (36. Dugovič), Arnold, Kováč, Michal Bodnár (48. S. Dornai), Husarčík, Gašpar, Ruža (36. Filkor), Želipský, Rusnák (48. Valach)

 

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov skupina západ

6. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 1:7 (0:3) – Horváth 3, Hrmo 2, Pernička, Holocsy

Zostava Slovana: Ďurík, Dáv. Balog – Polakovič, Lembak, Dom. Balog, Šablatúra, Horváth, Canolli, Bachna, Bučurič, Valch, Hrmo, Pernička, Červenka, Štrajt, Haba, Jurdík, Holocsy

 

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

6. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 6:7 (3:3) – Toplanský 2, L. Šalkovič, Human, Danko, Novák, Androvič

Zostava Slovana: Petrič, Gramblička – Richter, Androvič, Čekovský, Halla, Botka, Treplan, Toplanský, Féder, Human, Danko, Mateáš, Tholt, Novák, Rajčan, L. Šalkovič, Bátora

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.