Úvod Správy Slovnaft Cup Chceme byť úspešní aj v domácom pohári

Chceme byť úspešní aj v domácom pohári

Slovanisti v stredu odštartujú účinkovanie v Slovnaft Cup-e 2019/20.

Belasí v stredu vstúpia do tretej súťaže, v ktorej sú zapojení v sezóne 2019/20. Popri domácej lige a Európskej lige zasiahneme do Slovnaft Cup-u.

Účinkovanie v domácom pohári odštartujeme dohrávkou 2. kola na ihrisku TJ Družstevník Liptovská Štiavnica, ktorá hrá v III. lige (skupina stred). Zápas sa odohrá v stredu 9. októbra o 15:00 a naživo ho odvysiela Futbalnet.TV.

Októbrová reprezentačná pauza sa bude niesť v znamení pohárových dohrávok, pretože pokiaľ belasí postúpia cez Liptovskú Štiavnicu, dohrajú si 3. kolo pohára v sobotu v Oravskej Porube. „Septembrovú reprezentačnú pauzu sme využili na sústredenie v Tatrách, kde sme pracovali najmä na kondičnej stránke. Súhlasím s tvrdením, že zápas je lepší než tréning, preto aj pohárové povinnosti vnímame pozitívne. Aj teraz budeme od hráčov vyžadovať, aby išli na sto percent a zlepšovali sa aj po kondičnej stránke, chceme ísť naplno bez ohľadu na súpera. Máme nabitý program, no domáci pohár berieme s plnou vážnosťou. Prvoradým cieľom je titul, stále sme v hre v Európe a chceme uspieť aj v domácom pohári,“ povedal tréner Ján Kozák ml.

Belasí ako už tradične v asociačnom termíne trénujú v mierne oklieštenom zložení, keďže máme piatich reprezentantov svojich krajín. Otázkou je teda zloženie tímu v pohárovej dohrávke. „K dispozícii bude väčšina z hráčov, ktorí zostali v klube, plus sme na zápas povolali Samuela Kozlovského, Samuela Habodasza, Denisa Potomu a Adama Jackuliaka z juniorky,“ povedal tréner belasých. S tímom už po zranení postupne začína trénovať aj Aleksandar Čavrič, ktorého by sme už mohli čoskoro vidieť aj v súťažných stretnutiach. „Ešte dnes sa s Aleksandarom porozprávame a rozhodneme sa, či pocestuje s nami už do Liptovskej Štiavnice. Pravdepodobnejšie však je, že by v prípade postupu s nami išiel v sobotu na Oravu.“

Liptovská Štiavnica sa nachádza na deviatom mieste 16-člennej tabuľky III. ligy stred. V kádri je mix skúsenejších a mladších hráčov, pričom náš súper v lige využíva dohodu o striedavých štartov s druholigovým Liptovským Mikulášom. „Sme v Slovane, každý zápas musí byť pre nás motiváciou. Verím, že hráči k tomu pristúpia tak ako majú, schuti si zahrajú a postúpime do ďalšieho kola,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Predstavenie súpera

Liptovská Štiavnica sa nachádza približne päť kilometrov od Ružomberka, v obci žije cez 1000 obyvateľov. Miestny futbalový oddiel v sezóne 2014/15 vyhral IV. ligu skupina sever a stal sa stabilným účastníkom III. ligy stred. Väčšinu ročníkov strávil v pokojnom strede tabuľky s výnimkou predchádzajúcej sezóny, keď sa zachraňoval a skončil na 14. mieste.

TJ Družstevník sa aktuálne nachádza na deviatom mieste III. ligy stred, cez víkend sa skončila jeho trojzápasová víťazná séria, keď vo Zvolene prehral 2:5. Káder tvorí mix skúsenejších a mladších hráčov. Hrajúcim trénerom je 36-ročný Peter Hoferica, ktorý v minulosti pôsobil v Banskej Bystrici, Ružomberku či v Karvinej. Z Ružomberka v lete prišiel 31-ročný obranca Michal Gallo, zaujímavú minulosť má aj 27-ročný Martin Gejdoš, ktorý bol v minulosti hráčom Slavie Praha či Senice.

V prvom kole Slovnaft Cup-u 2019/20 Liptovská Štiavnica vysoko zvíťazila v Trstenej (5:1). V ligovej súťaži môže Liptovská Štiavnica v zmysle dohody o striedavom štarte využiť aj hráčov druholigového Liptovského Mikuláša, v pohári to však v zmysle pravidiel možné nie je.

Dôležité informácie

Dohrávka 2. kola Slovnaft Cup-u TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠK Slovan Bratislava sa odohrá v stredu 9. októbra o 15:00. Zápas povedie rozhodcovská trojica Očenáš – Jánošík, Súkeníková. Zápas naživo odvysiela Futbalnet.TV.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.
Názory trénerov po zápase 17. kola Niké ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (0:6).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.