Úvod Správy Európska liga Ako krásny sen

Ako krásny sen

Kenan Bajrič sa v Brage priamo podieľal na oboch góloch belasých.

Kvapky dažďa akoby priniesli šťastie. V záverečných sekundách zápasu začalo v Brage popŕchať a s konečným hvizdom švajčiarskeho arbitra vypukla veľká belasá radosť. Stopercentné nasadenie a bojovnosť priniesli bodovú odmenu a ďalší veľký výsledok na krásnej európskej ceste.

Úsmevom napriek veľkej únave žiaril aj Kenan Bajrič, ktorý si cenil zisk bodu. „V dnešnom zápase sme si siahli na dno síl, všetci sme nechali na ihrisku absolútne maximum. Dobre sme sa pripravili na silné stránky súpera. Aj vzhľadom na priebeh zápasu, keď sme dvakrát doťahovali, sme získali nesmierne cenný bod. Sme veľmi šťastní a cestujeme do Bratislavy s dobrým pocitom,“ hovoril náš stredný obranca po stretnutí.

Belasí nastúpili v Brage v rovnakom rozostavení ako v odvete play-off s PAOK FC, keď v základnej zostave boli traja stopéri a dvaja krajní obrancovia. Súčasťou každého taktického zámeru je samozrejme aj prípadná zmena vzhľadom na vývoj skóre, ktorú Ján Kozák ml. v druhom dejstve uskutočnil. „Päťčlennú defenzívu formáciu sme si už vyskúšali v Solúne, ale vždy je to zmena oproti klasickej štvorčlennej obrane. Dôležité je, že s chalanmi sme dobre komunikovali. Keď si navzájom rozumieme mimo ihriska, o to je to potom ľahšie v samotnom zápase. Neustále sme si pomáhali a ustáli sme aj nepríjemné situácie súpera, ktorému sme nedovolili dať tretí gól, naopak, sami sme vyrovnali.“

Kenan Bajrič v aktuálnej sezóne prekvapuje svojimi ofenzívnymi výpadmi. V ligovom súboji so Sereďou po parádnom prieniku stredom ihriska skóroval, v Brage sa priamo podieľal na oboch presných zásahoch. Pri prvom prihral Andražovi Šporarovi, ktorý následne prenikol do šestnástky, z čoho nasledovala penalta. V závere práve jeho útočný výpad predchádzal centru Erika Daniela a vlastnému gólu Bruna Vianu. „Pred prvým gólom som si všímal pohyb Andraža, snažil som sa mu poslať takú loptu, akú potrebuje. V závere som sa vysunul vyššie, pretože som chcel podporiť ofenzívu. Bolo to spontánne rozhodnutie, nechcel som si pripustiť, že by sme tento zápas prehrali. Videl som voľný priestor a prihral som Erikovi, ktorý to potom vyriešil vskutku perfektne,“ usmial sa člen širšieho kádra slovinskej reprezentácie.

Znie to priam fantasticky – ŠK Slovan Bratislava je po dvoch hracích dňoch lídrom K-skupiny Európskej ligy. Druhá je o skóre Braga, tretí Wolverhampton na nás stráca bod a štvrtý Besiktas štyri body. Stále sme len na začiatku, no pohľad na tabuľku je naozaj príjemný. „Je krásne pozrieť sa na tabuľku skupiny Európskej ligy a vidieť svoj klub na prvom mieste. Naša európska cesta je ako krásny sen, ktorý stále pokračuje. Pre veľa z nás je to premiéra v skupinovej fáze európskeho pohára. Chceme však ukázať, že nie sme nijaký malý či bezvýznamný klub, ale že si zaslúžime rešpekt na Slovensku i v zahraničí. Musíme to však potvrdzovať v každom zápase a zostať nohami na zemi. Fakt, že sme lídrami skupiny, musí byť motiváciou do ďalšej práce.“

Náš stredný obranca sa v tomto roku dočkal prvého prírastku do rodiny, spolu s manželkou vychovávaj malého syna. Jeho manželka pravidelne sleduje naše zápasy a fandí svojmu mužovi na diaľku. „Manželka vždy sleduje zápas spolu so synom. Syn väčšinou zaspí, predpokladám, že prespal aj dnešný duel (úsmev). Ale manželka nás na diaľku podporovala, čo je určite príjemné a teším sa, že tiež sleduje naše zápasy,“ uzavrel Kenan Bajrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.