Úvod Správy Mládež Belasí túžia po víťaznom vstupe do mládežníckej Ligy majstrov

Belasí túžia po víťaznom vstupe do mládežníckej Ligy majstrov

Zápas ŠK Slovan Bratislava – Ludogorec Razgrad v stredu 2. októbra o 18:00 na Tehelnom poli.

Starší dorastenci ŠK Slovan sa dočkali. Minuloročným majstrovským titulom si premiérovo v histórii klubu vybojovali účasť v UEFA Youth League, mládežníckej obdobe Ligy majstrov. Súperom v 1. kole je bulharský Ludogorec Razgrad, pričom úvodný duel sa odohrá v stredu 2. októbra o 18:00. Platí klasická pohárová matematika, odveta v Bulharsku sa uskutoční 23. októbra.

Cena vstupenky na zápas je 3 eurá, vstupenky si môžete kúpiť on-line na Ticketmedia.sk. Osobne si vstupenky budete môcť zakúpiť aj v deň zápasu od 16:00 v pokladnici na Tehelnom poli.

Pre držiteľov permanentiek a deti a mládež do 18 rokov je vstupné voľné. Na Tehelnom poli bude otvorené spodné poschodie B-tribúny, kde bude voľné sedenie. Na B-tribúne budú pre fanúšikov otvorené bufety.

Dnes popoludní absolvovali belasí na Tehelnom poli oficiálny tréning, a ešte pred ním aj tlačovú konferenciu. Pred zástupcov médií predstúpili tréner tímu a zároveň šéftréner mládeže ŠK Slovan Vladimír Gála spolu s kapitánom belasých Samuelom Lavrinčíkom. „Konečne prišiel deň, na ktorý sme sa tak veľmi tešili. Cesta do Ligy majstrov bola dlhá a náročná, o to viac si vážime príležitosť ukázať naše schopnosti na medzinárodnej scéne. Som nesmierne rád, že nám vedenie klubu umožnilo odohrať domáci zápas na Tehelnom poli, pre nás všetkých je to veľká česť. Veríme, že príde čo najviac fanúšikov a fakt, že hráme prvý zápas doma, bude pre nás v konečnom účtovaní výhodou. Do duelu vstúpime so svojím herným zámerom, pričom dôležité bude neinkasovať, pretože platí klasická pohárová matematika. Chceme zápas doviesť do víťazného konca, aby sme si vytvorili dobrú pozíciu do odvety,“ povedal Vladimír Gála.

Tréner mal v zmysle platných pravidiel možnosť povolať na zápas mládežníckej Ligy majstrov troch hráčov z ročníka 2000, ktorý sa výrazne podieľal na titule. „Túto možnosť plne využijeme. Zo starších hráčov sme sa rozhodli pre brankára Martina Trnovského, defenzívneho hráča Samuela Habodasza a stredového hráča Denisa Potomu.“

Často skloňovanou témou bolo, či do hry zasiahne aj David Strelec. Ten je narodený v roku 2001, čiže aj keď už pravidelne nastupuje za prvý tím a strieľa zaň góly, vekovo spadá stále do kategórie staršieho dorastu. „Sme radi, že po dohode s p. Kozákom odohrá David tento zápas za nás a môže nám pomôcť v mládežníckej Lige majstrov. Je to hráč, ktorý vyšiel z akadémie, vyrastal s týmito chalanmi, a jeho prítomnosť v tíme určite prinesie pozitívny impulz. Minulý rok výkonmi i gólmi výrazne prispel k titulu, takže aj preňho to bude prestížny duel,“ doplnil Vladimír Gála.

Lavrinčík: Tehelné pole našou výhodou

Kabínu na tlačovej konferencii zastupoval Samuel Lavrinčík. „Možnosť hrať na Tehelnom poli vnímame ako sladkú odmenu za to, čo sme v uplynulej sezóne dosiahli. Už dnes som si na tréningu predstavoval, aké to bude v deň zápasu, a boli to výborné pocity. Myslím si, že Tehelné pole bude našou výhodou. Ešte sme tu nehrali, ale všetci dobre poznáme tento štadión. Zrejme nepríde toľko ľudí ako na prvý tím, ale prajeme si, aby prišlo čo najviac fanúšikov, ktorí nám môžu veľmi pomôcť,“ povedal kapitán tímu.

Belasí si súpera podrobne rozobrali a po sérii štyroch ligových víťazstiev v rade sú pozitívne naladení. „Nálada je pozitívna, v krátkom slede sme vyhrali štyri zápasy, vtedy sa vždy lepšie trénuje a rýchlejšie regeneruje. V pondelok sme mali rozsiahlu video-analýzu súpera. Sú fyzicky dobre pripravení, bojujú o každú loptu, no aj oni chcú hrať futbal, čo môže byť pre nás pozitívne. Verím, že máme vyššiu kvalitu, no treba to ukázať na ihrisku,“ uzavrel Samuel Lavrinčík.

Dôležité informácie

Duel ŠK Slovan Bratislava – Ludogorec Razgrad sa odohrá v stredu o 18:00 na Tehelnom poli. Cena vstupenky na zápas je 3 eurá, vstupenky si môžete kúpiť on-line na Ticketmedia.sk. Osobne si vstupenky budete môcť zakúpiť aj v deň zápasu od 16:00 v pokladnici na Tehelnom poli.

Pre držiteľov permanentiek a deti a mládež do 18 rokov je vstupné voľné. Na Tehelnom poli bude otvorené spodné poschodie B-tribúny, kde bude voľné sedenie. Na B-tribúne budú pre fanúšikov otvorené bufety.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.