Úvod Správy Európska liga Vo futbale treba očakávať aj neočakávané

Vo futbale treba očakávať aj neočakávané

Ibrahim Rabiu v rozhovore pred zápasom v Brage.

Výprava belasých sa už pripravuje na piatu tohtosezónnu európsku cestu. V stredu ráno odletia naberú slovanisti smer na západ Pyrenejského polostrova, kde sa pobijú o ďalší bodový zápis v K-skupine Európskej ligy.

Práve Portugalsko bolo prvou európskou zastávkou v kariére Ibrahima Rabia. Ako šestnásťročný mladík prišiel do akadémie Sportingu Lisabonu, kde pôsobil do roku 2010. Na štadióne v Brage, ktorý bol vybudovaný pri príležitosti európskeho šampionátu v roku 2004, ešte nehral, no dobre pozná portugalský štýl futbalu. „Je to celkom iný štýl hry, než na aký sme zvyknutý z našej ligy. Portugalské tímy sa vyznačujú ofenzívnym prejavom. Najviac využívajú krídelné priestory, odtiaľ prichádzajú prieniky a centre do šestnástky. Typickým znakom portugalských klubov sú silní a rýchli krídelníci. Musíme preto eliminovať ich silu a dať si pozor na krídelné priestory. Samozrejme, okrem pevnej defenzívy chceme byť nebezpeční aj vpredu,“ hovorí 28-ročný rodák z Nigérie.

Belasí víťazstvom nad Besiktasom prekvapili európsku futbalovú verejnosť a už si vydobyli patričný rešpekt. Vďaka výsledkom z prvého hracieho dňa bude duel Braga – Slovan zároveň súbojom dvoch trojbodových tímov. Braga v prvom kole vyhrala na pôde Wolverhamptonu 1:0. „Očakávaj neočakávané – to je futbal. Stať sa môže všetko. Ak je niekto papierový favorit, tak to neznamená, že ostatní nechcú vyhrať. My sme išli do skupiny zo štvrtého výkonnostného koša a ani po triumfe nad Besiktasom nelietame v oblakoch. Zároveň však ideme do každého zápasu bez ohľadu na súpera s ambíciou zvíťaziť. Ak by sme takú túžbu nemali, ani by sme nemali vkročiť na ihrisko. Sme si vedomí sily Bragy, no v prvom rade sa koncentrujeme na svoj výkon. Vždy je potrebné v prvom rade myslieť na svoj systém, na dodržiavanie pokynov trénera a na to, aby sme využili naše silné stránky. Veríme v náš tím a v naše schopnosti,“ pokračuje Ibrahim Rabiu.

Oba tímy sa cez víkend naladili víťazne, belasí zdolali Nitru vysoko 5:0 a Braga vyhrala na ihrisku Portimonense 1:0. Skupina je ešte len na začiatku, no zdá sa, že bude vyrovnaná a preto každý bod môže byť v konečnom účtovaní zlatý. „Určite nás v Brage nečaká nič jednoduché, veď súper má veľa skúseností z európskych pohárov, po víťazstve v Anglicku budú dobre naladení a pôjdu za ďalšími bodmi. Musíme sa na nich čo najlepšie pripraviť, maximalizovať naše silné stránky a naopak, minimalizovať ich prednosti a využiť každú šancu, ktorá sa naskytne. Cestujeme s cieľom pobiť sa o body.“

Po poslednom stretnutí s Nitrou dostal Ján Kozák ml. na tlačovej konferencii otázku týkajúcu sa Ibrahima Rabia. Reagoval v zmysle, Ibrahim po ťažkostiach, ktorými si prešiel, herne rastie, užíva si futbal a zlepšuje sa aj po fyzickej stránke. Vyhlásil, že v jeho očiach je už dnes v pozícii jedného z kľúčových hráčov tímu. „Nesmierne som sa tešil už vtedy, keď som dostal dôveru vo veľkom zápase proti Besiktasu, vnímal som to ako obrovskú príležitosť. Momentálne som naozaj šťastný a nadšený. Cítim čoraz väčšiu sebadôveru, tréner mi dal pocit, že môžem ešte viac a ešte tvrdšie pracovať pre tento tím. Snažím sa nechať na ihrisku svoje maximum a neustále tvrdo trénujem, aby som bol ešte lepší,“ uzavrel Ibrahim Rabiu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Prinášame elektronický bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.