Úvod Správy Mládež Cenné triumfy dorastencov, mladší žiaci deklasovali DAC

Cenné triumfy dorastencov, mladší žiaci deklasovali DAC

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Naše mládežnícke tímy majú za sebou ďalší vydarený týždeň. Belasí vyhrali päť zo siedmich stretnutí a získali ďalšie dôležité body.

Starší dorastenci v sobotu privítali vždy nepríjemnú Nitru. Tréner Vladimír Gála sa s výhľadom na stredajší duel Ligy majstrov s Ludogorcom Razgrad rozhodol pre rotáciu zostavy, na lavičke náhradníkov zostal kapitán Samuel Lavrinčík či v poslednej dobe produktívny Roman Čerepkai. Aj ďalší hráči však potvrdili svoje kvality a príkladne zabojovali o svoje miesto. O osude zápasu rozhodol moment z 33. minúty, keď Adam Matoš po centri z rohu akrobaticky zasiahol loptu a tá zapadla k ľavej žrdi. Belasí sú v tabuľke tretí s jednobodovou stratou na lídra z Trenčína, pričom ešte majú zápas k dobru. „Od začiatku sme si vytvorili tlak a územnú prevahu, naše príležitosti sme však nedokázali premeniť. Nitra sa zamerala najmä na bránenie, ťažko sme sa dostávali do nebezpečných priestorov. O našom víťazstve nakoniec rozhodol gól Adama Matoša po veľmi dobre zahranom rohovom kope. Po prestávke sa Nitra snažila o vyrovnanie, záver sme však výborne takticky zvládli a nedali sme súperovi príležitosť na zmenu skóre. Zápas nás stál veľa síl, no víťazstvo nás nesmierne teší, dobre sme sa naladili na Ligu majstrov,“ zhodnotil tréner Vladimír Gála.

Mladší dorastenci do 17 rokov (U17) cestovali do Nitry, kde odohrali vyrovnaný zápas, no ich snaha zostala bez bodového ohodnotenia. Aj v tomto prípade rozhodol jediný gól z prvého dejstva, avšak tentoraz v prospech Nitranov.

Radostné chvíle naopak zažila belasá U16. V Nitre sa dlho hralo bez gólov a zdalo sa, že zápas speje k remíze. Štyri minúty pred koncom však brankár Adam Hrdina vyslal dlhý nákop dopredu, Vasyl Mateleha hlavou predĺžil loptu a striedajúci Martin Mišovič, ktorý bol v tom čase na ihrisku len tri minúty, obišiel brankára a nezadržateľne skóroval do odkrytej brány. Zverenci Ľubomíra Kordaniča po dôležitom triumfe poskočil na piatu priečku tabuľky.

Starší žiaci do 15 rokov (U15) cestovali do Dunajskej Stredy. V súboji s tradičným rivalom body nezískali, prehrali tesne 0:1. Vďaka lepšiemu skóre sú však stále lídrami západnej skupiny I. ligy starších žiakov.

Belasá U14 dosiahla v Dunajskej Strede veľmi cenné víťazstvo 2:1 po presných zásahoch Borisa Rusnáka a Michala Imrišeka. V tabuľke je naša U14 na siedmom mieste, strata na lídra je však len trojbodová.

Mladší žiaci nadelili Dunajskej Strede na cestu veľké gólové prídely – U13 vyhrala 11:0 a U12 dokonca 25:1. Naša U13 je lídrom svojej súťaže, U12 sa nachádza na druhom mieste priebežného poradia.

 

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

8. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 1:0 (1:0) – gól Matoš

Zostava Slovana: Zváč – Galovič (61. Lacko), Polonyi, Orság, Valentín, Lieskovský (77. Tóth), Lichý, Hornyák, Dohnanský (66. Sopóci), Rosenberger, Matoš

 

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

8. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 1:0 (1:0)

Zostava Slovana: Vajda – Mydla (46. Hudec), Mičák, Kachnič, Zámečník, Sečanský, Koseček, Kušnír (76. Menyhárt), Hasoň (46. P. Dornai), Murcko, Thorpe

 

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

8. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 0:1 (0:0) - Mišovič

Zostava Slovana: Hrdina – Súkenník (19. Polák), Alex, Rehuš, Riznič, Záhon (56. M. Trusina), Pištek (69. Zvara), V. Mateleha, Benko (73. Mišovič), Vaško, Kollár (73. Kozák)

 

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

5. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 1:0 (1:0)

Zostava Slovana: Fesyuk – Svoboda, Homola, J. Šalkovič, Marko, Kmeť (41. Nemeškürti), Sikorjak, Marcelli, Masaryk, Ivanics, Lendel (41. Holub)

 

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

5. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 1:2 (1:0) – Rusnák, Imrišek

Zostava Slovana: Duffek – Spišiak (36. Bodnár), Kuchta, Husarčík, Gašpar (36. Imrišek), Dugovič (50. S. Dornai), Arnold, Klaučo, Ruža (36. Rusnák), J. Slovák (50. Kováč), Želipský (50. Lobodáš)

 

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov

5. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 11:0 (4:0) – Horváth 3, Keszöcze 3, Rúsek 2, Canolli 2, Šablatúra

Zostava Slovana: Ďurík, Dáv. Balog – Štrajt, Bachna, Dom. Balog, Šablatúra, Horváth, Canolli, Kodhaj, Jurdík, Holocsy, Hrmo, Keszöcze, Červenka, Takács, Haba, Rúsek

 

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

5. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 25:1 (10:1) – L. Šalkovič 6, Novák 5, Halla 4, Toplanský 3, Treplan 3, Danko, Čekovský, Lindvay, Mateáš

Zostava Slovana: Petrič, Gramblička – Androvič, Čekovský, Halla, Toplanský, Linday, Féder, Danko, Mateáš, Novák, Rajčan, L. Šalkovič, Bátora, Somoláni, Rožňai, Treplan, Human, Richter

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.