Úvod Správy Slovnaft Cup ŠK Slovan bude žiadať opätovné žrebovanie osemfinále pohára

ŠK Slovan bude žiadať opätovné žrebovanie osemfinále pohára

Dnešné žrebovanie osemfinále Slovnaft Cup-u bolo podľa nášho názoru neregulárne.

Dnes sa na pôde Slovenského futbalového zväzu (SFZ) uskutočnil žreb osemfinále Slovnaft Cup-u 2019/20. Žreb v osemfinále spojil potenciálnu dvojicu ŠK Slovan Bratislava a FC DAC 1904 Dunajská Streda, výhodu domáceho prostredia by v tomto prípade mal náš rival zo Žitného ostrova. Belasí sa ešte do osemfinále musia prebojovať cez Liptovskú Štiavnicu, Oravskú Porubu a Bardejov. 

Futbaloví priaznivci, ktorí žreb pozorne sledovali, si určite všimli výraznú nezrovnalosť. V osudí sa totiž dvakrát ocitol FK Senica, z toho raz správne ako možný postupujúci z dvojice OFK Malženice/FK Senica a raz nesprávne už ako postupujúci tím.

Medzi tímami, ktoré majú istú účasť v osemfinále a pri žrebe boli brané ako „postupujúce,“ je aj FC DAC 1904 Dunajská Streda. Z tohto vyplýva, že DAC bol do osudia zaradený až po odhalení omylu s FK Senica, teda až v samom závere žrebovania. V tom čase už v osudí zostali len posledné loptičky.

ŠK Slovan považuje tento spôsob žrebovania, keď je jeden tím v osudí dvakrát a ďalší je doplnený až v samom závere, za neregulárny. V dôsledku tejto hrubej chyby riadiaceho orgánu súťaže budeme žiadať opätovné žrebovanie osemfinále Slovnaft Cup-u.

Pre ŠK Slovan by bol zápas s Dunajskou Stredou skvelou výzvou a príležitosťou športovo odplatiť prehru zo septembrového vzájomného duelu. O zmenu žrebu nežiadame z dôvodu, že by sme sa chceli vyhnúť stretnutiu s tretím tímom priebežnej tabuľky. Sme však presvedčení, že povinnosť dodržiavať pravidlá, ktorú vyžaduje riadiaci orgán súťaže od klubov, by mali platiť aj naopak. 

Práve dohrávky Slovenského pohára už čoskoro vstúpia do nabitého zápasového itinerára nášho A-tímu. V stredu 9. októbra o 15:00 si dohráme 2. kolo v Liptovskej Štiavnici a v sobotu 12. októbra o 15:00 sa v prípade postupu predstavíme na ihrisku Oravskej Poruby.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.