Úvod Správy Mládež Tešíme sa na Tehelné pole

Tešíme sa na Tehelné pole

Belasých už o týždeň čaká premiéra v mládežníckej Lige majstrov.

ŠK Slovan sa v tejto sezóne predstaví v UEFA Youth League, mládežníckej obdobe Ligy majstrov. Táto súťaž je určená pre majstrov krajín v kategórii do 19 rokov a taktiež pre všetky dorastenecké tímy klubov, ktoré hrajú skupinovú fázu „klasickej“ Ligy majstrov.

Premiéra sa blíži. Belasí v prvom zápase 1. kola privítajú bulharského majstra Ludogorec Razgrad. Zápas sa odohrá v stredu 2. októbra o 18:00 na Tehelnom poli, vstupné je 3 eurá, pričom pre držiteľov permanentiek a mládež do 18 rokov je vstup voľný. 

Vstupenky v predaji aj on-line na https://ticketmedia.sk/performance/723/SK-Slovan-Bratislava-U19-vs-Ludogorets-Razgrad

V dvojzápase s Ludogorcom platí klasická pohárová matematika. Pre našich mladých hráčov je Liga majstrov výzvou a zároveň príležitosťou. „Veľmi sa na tento zápas tešíme. Každá medzinárodná konfrontácia je niečím špeciálna a zvlášť v tomto prípade, keď hráme Ligu majstrov. V domácom súboji urobíme maximum pre víťazstvo, aby sme si vytvorili výhodnú pozíciu do odvety. Rešpektujeme silu súpera, ale naším cieľom je postúpiť ďalej, a za tým si pôjdeme,“ povedal kapitán tímu Samuel Lavrinčík.

V čom bude duel v mládežníckej Lige majstrov iný než bežné ligové stretnutia? „V prvom rade si musíme uvedomiť, že je to dvojzápas, v ktorom buď uspejeme, alebo sa súťaž pre nás skončí. Nebudeme mať priestor na opravu ako v lige. Taktiež si všetci prajeme, aby prišlo viac ľudí než obvykle. Podpora z tribún by nám veľmi pomohla. Úplne iný ale tento zápas samozrejme nebude, stále sa hrá s loptou na dve brány a ten, kto strelí viac gólov, vyhrá. Urobíme všetko pre to, aby sme víťazmi boli my,“ pokračoval 18-ročný stredopoliar.

S Ludogorcom máme skúsenosť z kvalifikácie Ligy majstrov ešte z leta 2013, keď belasí doma zvíťazili 2:1, no vonku prehrali 0:3 a púť Európou sa pre nich skončila. Ludogorec má svoje meno, pravidelne hráva skupiny európskych pohárov, pričom náš realizačný tím si podrobne zmapoval aj jeho mládežnícky výber do 19 rokov. „Predpokladám, že hráči Ludogorca budú rýchli, fyzicky výborne vybavení a budú bojovať o každý centimeter ihriska. Stačí sa pozrieť na kapitána nášho áčka Vasila Božikova, ktorý je tiež Bulhar, a myslím si, že presne viete, o čom hovorím. Určite majú svoju silu. Som presvedčený, že kvalita bude na našej strane, len to musíme potvrdiť aj v neľahkom súboji na ihrisku,“ vyhlásil Samuel Lavrinčík.

Belasá „devätnástka“ sa o týždeň premiérovo predstaví na novom Tehelnom poli. Výkop je o 18:00, slnko zapadá čoraz skôr, takže zápas sa odohrá pri umelom osvetlení. Presne ako vo veľkom európskom zápase. „Čaká nás výnimočná príležitosť zahrať si na novom štadióne. Je to pre nás česť. Každý z nás vydá zo seba všetko, aby sme na tento večer nikdy nezabudli.“

Liga a pohár sú dve odlišné veci, no zverenci Vladimíra Gálu sú v domácej súťaži na dobrej vlne, keď vyhrali trikrát po sebe. V sobotu o 11:00 na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze privítajú Nitru, a potom už vrhnú všetky myšlienky na Ligu majstrov. „Nálada je výborná, v minulom týždni sme v priebehu ôsmich dní odohrali tri zápasy, pričom všetky tri sme vyhrali. V sobotu nás čaká duel proti Nitre, verím, že ho zvládneme a víťazne sa naladíme na stredu. Ideme krok po kroku, teraz myslíme na Nitru, až potom na Ligu majstrov,“ uzavrel Samuel Lavrinčík.

Fanúšikom pripomíname, že zápas ŠK Slovan Bratislava – Ludogorec Razgrad sa odohrá v stredu 2. októbra o 18:00 na Tehelnom poli. Vstupné je 3 eurá. Pre držiteľov permanentiek a mládež do 18 rokov platí voľné vstupné.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.