Úvod Správy Niké liga Štvorgólové ofenzívne predstavenie belasých

Štvorgólové ofenzívne predstavenie belasých

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v Žiline nad Trenčínom 4:2.

ŠK Slovan v 9. kole Fortuna ligy zvíťazili v Žiline nad Trenčínom 4:2. Po dva presné zásahy strelili Andraž Šporar a David Strelec. V tabuľke sme na druhom mieste so ziskom 22 bodov.

Ján Kozák ml. urobil v základnej zostave oproti duelu s Besiktasom šesť zmien. Ako prví pohrozili Trenčania, Zubairu vystrelil zo strednej vzdialenosti, Greif bol pripravený a bez problémov zasiahol. V 13. min po dlhom výkope Greifa a spätnej prihrávke Nona vyslal Ljubičič zaujímavú strelu z 20 metrov, lopta padala k pravej žrdi, no Šemrinec ju vytlačil na roh. Po následnom centri hlavičkoval Strelec, zdalo sa, že otvorí skóre, na čiare však odvrátil obranca Trenčína. Aktivita belasých sa dočkala gólovej odmeny v 25. min po priamočiarej akcii. Šporar si na hrote útoku prebral dlhú prihrávku Ljubičiča, prešiel cez Ligeona a zoči-voči Šemrincovi umiestnil loptu k pravej žrdi – 0:1. O štyri minúty striedajúci Medveděv vyviezol loptu, prihral Mohovi, ten pätičku pristavil pre Strelca, ktorý ideálne trafil povedľa Šemrinca – 0:2. Vskutku nádherná akcia Slovana. Škoda, že dvojgólový náskok nezostal v platnosti až do konca prvého dejstva. Trenčania v 37. min znížili, keď Roguljič trafil odrazenú loptu a namieril do ľavého horného rohu – 1:2. Následne mohol Bukari aj vyrovnať, keď zblízka zakončil po prihrávke Čatakoviča, no Greif predviedol na čiare famózny reflexívny zákrok.

Krátko po prestávke prišiel nepríjemný okamih, Trenčania využili nedorozumenie v našej defenzíve a van Kessel vyrovnal – 2:2. Zakrátko to opäť skúšal van Kessel z voleja, Greif loptu kryl. Belasí sa otriasli z inkasovaného gólu a v 56. min sa opäť ujali vedenia. Po tečovanej strele Ljubičiča sa lopta otrela o brvno a nasledoval rohový kop. Nono centroval, lopta poskakovala v šestnástke, až sa jej ujal Strelec, ktorý nekompromisne napálil do ľavého horného rohu – 2:3. Náš náskok mohol o päť minút zvýrazniť Moha, z otočky ale mieril nad. Trenčania sa v snahe vyrovnať tlačili dopredu a v rozmedzí 67. – 68. min mali dve veľké príležitosti. Strelu Čatakoviča vytlačil Greif na roh a následne náš brankár uspel aj v súboji zoči-voči s Koolwijkom. Belasí opäť dokázali reagovať a v 74. min odskočili na rozdiel dvoch gólov. Medveděv si zbehol dopredu popri postrannej čiare, už v šestnástke dal pod seba Šporarovi, ktorý si prebral loptu a vymietol pravú šibenicu – 2:4. V závere sa ešte Trenčín snažil urobiť niečo s vývojom zápasu, no slovanisti si bez problémov postrážili cenné víťazstvo.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:4 (1:2)

Góly: 37. Roguljič, 46. van Kessel - 25. a 74. Šporar, 29. a 56. Strelec

Žlté karty: 34. Zubairu – 70. de Kamps, 75. Nono

Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Kováč

Návšteva: 965 divákov

Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kleščík (72. Comvalius), Julien – Koolwijk – Bukari, Roguljič, Zubairu, van Kessel – Čatakovič (81. Depetris)

Slovan: Greif – Apau (27. Medveděv), Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps – Strelec (84. Vernon), Nono (75. Daniel), Moha – Šporar