Úvod Správy Európska liga Skvelé víťazstvo nad Besiktasom!

Skvelé víťazstvo nad Besiktasom!

ŠK Slovan zvíťazil v zápase UEFA Europa League nad Besiktasom JK 4:2.

ŠK Slovan v prvom zápase skupinovej fázy Európskej ligy zvíťazil nad Besiktasom 4:2. V dramatickom zápase strelil dva naše góly Andraž Šporar, raz sa presadil Marin Ljubičič a Moha. Získali sme naše prvé víťazstvo v skupinovej fáze druhej najprestížnejšej európskej súťaže a zdolali sme súpera z prvého výkonnostného koša.

Zápas sa síce hral za zatvorenými dverami, no klub využil reglement UEFA a na tribúny prišli v krásnom počte deti do 14 rokov zo základných škôl a futbalových klubov na celom Slovensku. Belasí začali aktívne, už po piatich minútach pohrozil Moha, ktorý z ľavej strany tesne minul bránu. V 12. min centroval Dražič a Šporar z dobrej pozície hlavičkoval vedľa. O tri minúty však Karius podbehol dlhú loptu, čo využil Šporar, ktorý obišiel brankára Besiktasu a trafil do odkrytej brány – 1:0. V 20. min sme opäť videli mikro-súboj Šporara s Kariusom, zdalo sa, že nemecký brankár zastavil nášho útočníka nedovolene, no rozhodca nepískal. V 28. min však už po kontakte de Kampsa s Ljajičom ukázal arbiter na biely bod a sám Ljajič z penalty vyrovnal – 1:1. Hra sa potom upokojila, oba tímy bojovali predovšetkým o stred poľa. Tvrdý úder prišiel v nadstavenom čase prvého dejstva, keď si Božikov nešťastne zrazil center z krídla do vlastnej brány – 1:2.

Belasí vstúpili do druhého dejstva so snahou vyrovnať. V 53. min centroval Vernon a Šporar hlavičkoval na zadnej žrdi, tento pokus sa ešte neujal. O päť minút však Holman kolmicou vysunul Šporara, ten zbehol po pravej strane a parádne obhodil Kariusa k bližšej žrdi – 2:2! V 63. min sme sa dokonca mohli ujať vedenia, keď Moha prešiel po ľavej strane a skúšal to na zadnú žrď, no lopta letela tesne vedľa. Belasí mali ďalšiu šancu v 75. min, keď Vernon vysunul Dražiča, ten ale zblízka trafil do Kariusa a Holman mieril z dorážky nad. V 81. min podržal slovanistov Greif, keď zneškodnil hlavičku Hutchinsona z bezprostrednej blízkosti. Belasí mali skvelý záver zápasu. V nadstavenom čase po rohovom kope prešla lopta do stredu šestnástky k Ljubičičovi, ktorý trafil nezadržateľne do siete – 3:2. A aby toho nebolo dosť, Moha ešte v samom závere trafil zo šestnástky do ľavého horného rohu! Belasí sú po prvom hracom dni lídrami skupiny.

ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK 4:2 (1:2)

Góly: 14. a 58. Šporar, 90. Ljubičič, 90. Moha – 29. Ljajič (z 11 m), 45. Božikov (vl.)

Žlté karty: 28. de Kamps, 84. Ljubičič - 8. Ruiz, 37. Ljajič

Rozhodovali: Tohver – Koiv, Härsing

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, Vernon – Rabiu (88. Bajrič), de Kamps (82. Ljubičič) – Dražič (76. Daniel), Holman, Moha – Šporar

Besiktas: Karius – Douglas, Vida, Ruiz (74. Hutchinson), Rebocho – Elneny – Diaby (79. Lens), Toköz, Ljajič, N´Koudou (82. Yalcin) - Nayir