Úvod Správy Európska liga Bez strachu a s túžbou zanechať pozitívny dojem

Bez strachu a s túžbou zanechať pozitívny dojem

Čo odznelo pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK.

Tehelné pole sa dnes odelo do farieb UEFA Europa League, štadión dostal na mnohých miestach oranžovo-čierny nádych, typický pre druhú najprestížnejšiu európsku klubovú súťaž. Podvečer sa uskutočnili tlačové konferencie a oficiálne tréningy oboch tímov.

„Analyzovali sme si všetky zápasy Besiktasu v tejto sezóne, majú veľa zaujímavých hráčov. Je to vysoká kvalita, porovnateľná s naším predchádzajúcim súperom PAOK. Besiktas sa však prezentuje trochu iným štýlom hry, sú nebezpeční v ofenzíve, preto si musíme dávať pozor na straty lôpt a prípadné chyby, ktoré protivník svojou kvalitou môže okamžite využiť,“ povedal na tlačovej konferencii tréner Ján Kozák ml. Besiktas má v ofenzíve naozaj veľkú silu, ktorú zaručujú hráči ako Adem Ljajič (v minulosti Fiorentina, AS Rím a Inter Miláno) či Mohamed Elneny, ktorý je na hosťovaní z Arsenalu FC. Členom kádra je aj vicemajster sveta z roku 2018 Domagoj Vida. 

Vo víkendovom ligovom zápase prehral náš zajtrajší súper na pôde Gaziantepu 2:3, keď Domagoj Vida i Mohamed Elneny inkasovali červenú kartu. Besiktas je po štyroch kolách na trinástom mieste tabuľky so štyrmi bodmi. „Nechceme prihliadať na posledný ligový zápas, pretože od šiestej minúty hrali o jedného menej, čo nie je jednoduché. Určite nie sú spokojní so štyrmi bodmi, no k nám prídu maximálne pripravení a nás určite čaká náročný zápas. Ani v jednom súboji v skupine nebudeme favoritmi, každý získaný bod bude výborný. Do skupiny vstupujeme s túžbou zanechať v každom zápase dobrý dojem, aby bolo vidno, že sa zlepšujeme a v hre je srdce, dobrá organizácia a kvalita. A keď v našej hre budú tieto veci, tak verím, že aj v skupine budeme úspešní.“

Belasí si dnes zatrénovali na perfektne pripravenom trávniku na Tehelnom poli. „Pripravujeme sa maximálne zodpovedne, poskytneme hráčom čo najviac informácií o taktike i súperovi. Veľmi sa tešíme, na každom tréningu je na hráčoch poznať nadšenie z toho, že odštartujeme naše účinkovanie v skupinovej fáze,“ pokračoval tréner belasých, ktorému budú pre zdravotné ťažkosti chýbať dvaja členovia kádra. „Ostáva v platnosti, že k dispozícii nebude Aleksandar Čavrič. Rovnako nám bude chýbať aj Rafael Ratao. Ostatní sú zdravotne v poriadku a pripravení na zápas.“

Klub neobdržal rozhodnutie UEFA o odvolaní voči trestu v podobe zatvoreného štadióna na duel s Besiktasom. V platnosti je teda rozhodnutie UEFA o tom, že zápas sa odohrá bez prítomnosti divákov s výnimkou detí do 14 rokov. Vstupenky si zarezervovalo cez 5000 detí. „Nehrali sme tak často v skupine, preto vnímam negatívne, že budeme hrať už nie pred prázdnym štadiónom, ale pred menším počtom ľudí. Snáď deti, ktoré prídu, prenesú svoju energiu aj k nám na ihrisko a podporia nás tak, že ten trest nebude až tak citeľný,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Vernon: Nebojíme sa

Hráčsku kabínu na tlačovej konferencii zastupoval Vernon de Marco, autor nášho postupového gólu z play-off. Pre Argentínčana so španielskym pasom to bola premiéra v podobe účasti na tlačovej konferencii vo farbách Slovana. „Odkedy sme postúpili do skupiny, tak sme sa tešili na tento zápas. Škoda, že s nami nebudú môcť byť všetci fanúšikovia, ktorí nám dávajú veľkú silu. Ale tešíme sa na deti, ktoré prídu na zápas a sme šťastní, že budeme mať ich podporu. Určite nám môžu pomôcť,“ povedal Vernon de Marco.

Podobne ako naposledy pred PAOK, belasí rešpektujú silu súpera, ale v ich mysliach nerezonuje zbytočný strach alebo prehnaná nervozita. „V prvom rade sa treba vždy koncentrovať na svoj výkon, a až potom riešiť súpera. Besiktas má výborné mužstvo, rešpektujeme jeho silu, ale nebojíme sa. Sila súperov každým európskym zápasom rastie, ale my ako mužstvo tiež rastieme a zlepšujeme sa. Veríme sami sebe, veríme tomuto tímu a to je najdôležitejšie. Všetci túžime vybojovať priaznivý výsledok.“

Bude podľa nášho obrancu hrať rolu aktuálna nie ideálna forma nášho súpera z ligy? „Nie. Liga je jedna vec a Európa druhá. Vo futbale sa môže všetko zmeniť v jednom okamihu. Fakt, že sa Besiktasu v lige tak nedarí, neberieme do úvahy a nenarúša našu koncentráciu,“ uzavrel Vernon de Marco.

Karius: Rešpektujeme kvality Slovana

Trénerom Besiktasu je Abdullah Avci, ktorý v minulosti viedol tureckú reprezentáciu a špičkový turecký klub vedie od tejto sezóny. „Predpokladám, že Slovan sa nebude hrnúť dopredu, skôr prenechá loptu nám a bude sa zameriavať na defenzívu a protiútoky. Máme niekoľko zranených hráčov a zrejme budeme musieť urobiť v zostave zrejme až tri zmeny. Verím, že skupinu odštartujeme víťazne,“ vyhlásil Abdullah Avci.

Jednotkou v bráne Besiktasu je aj slovenským priaznivcom dobre známy Loris Karius, ktorý v minulosti pôsobil v Liverpool FC a odchytal pamätné finále Ligy majstrov s Realom Madrid. „Rešpektujeme kvality Slovana, je to najlepší klub na Slovensku. Osobne nemám skúsenosť so slovenským futbalom, čaká ma v tomto smere premiéra. Tešíme sa na zápasy v skupinovej fáze a naším jednoznačným cieľom je v Bratislave získať tri body,“ povedal Karius.

Dôležité informácie

Klub neobdržal rozhodnutie UEFA o odvolaní voči trestu v podobe zatvoreného štadióna na duel s Besiktasom. V platnosti je teda rozhodnutie UEFA o tom, že zápas sa odohrá bez prítomnosti divákov s výnimkou detí do 14 rokov. Vstupenky si zarezervovalo cez 5000 detí.

Zápas ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK sa začína vo štvrtok 19. septembra o 21:00 a naživo ho odvysiela RTVS na Dvojke. Duel povedie estónska rozhodcovská trojica Tohver – Koiv, Härsing.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.