Úvod Správy Fortuna liga Derby je vždy niečo extra, tri body musia zostať doma

Derby je vždy niečo extra, tri body musia zostať doma

Moha pred zápasom so Spartakom Trnava.

O dva dni je tu 154. derby so Spartakom Trnava, ktoré prinesie tradične neľútostný boj o prestíž i ligové body. Pre belasých je súboj s najväčším rivalom ideálnou príležitosťou vrátiť sa po reprezentačnej pauze na víťaznú vlnu a naďalej atakovať prvé miesto tabuľky.

Nedeľa bude výnimočná pre každého slovanistu a určite aj pre Mohu. Marocký krídelník totiž v nedeľu oslávi svoje 26. narodeniny. Pred rokom belasí tiež hrali presne na Mohove narodeniny, keď privítali DAC, a bol to zápas v réžii oslávenca – z priameho kopu vtedy nádherne skóroval a ešte prihrávkou pripravil gól pre Andraža Šporara. „K narodeninám mám jediné prianie, ktorým je naše víťazstvo v derby. Pred rokom sa mi prianie splnilo, verím, že to vyjde aj teraz. Pokiaľ mi dá tréner dôveru, urobím na ihrisku maximum pre tímový úspech,“ hovorí čoskoro 26-ročný krídelník.

Moha má v derby veľmi dobrú bilanciu. V apríli 2018 parádnou strelou rozhodol o našom triumfe 2:1, v septembri 2018 nezištnou prihrávkou pripravil víťazný gól pre Dejana Dražiča a v marci 2019 pri otvorení Tehelného poľa dvomi asistenciami ponúkol presné zásahy pre Andraža Šporara. „Mám rád derby. V súbojoch s najväčším rivalom získava hráč ešte extra motiváciu do hry, víťazstvo nad Spartakom chutí veľmi sladko. Tri body musia zostať doma aj teraz.“

Belasí sa opäť budú spoliehať aj na podporu z tribún. Tá bude v derby veľmi dôležitá. „Podpora z tribún je zvlášť v derby vždy veľmi dôležitá. Naši fanúšikovia nám v posledných zápasoch nesmierne pomohli, čo si vážime. Potrebujeme ich aj teraz. Všetci v tíme si prajeme, aby slovanisti v nedeľu zaplnili Tehelné pole v čo najväčšom počte,“ hovorí Moha. V nedeľu to bude súboj druhého tímu so štvrtým, súperov delia tri body. „Myslím si, že súper bude vychádzať z defenzívy, budú si vedomí našej ofenzívnej sily. My sa pozeráme na seba, našu kvalitu musíme prejaviť aj na ihrisku. Určite to nebude jednoduché. Avšak je to derby, hráme doma, berieme jedine víťazstvo.“

Belasí už trénujú v kompletnom zložení, keď sa zo zrazov vrátili všetci reprezentanti. Mužstvo absolvovalo počas pauzy sústredenie v Tatrách, kde hráči dostali do tela. „Sústredenie bolo prospešné pre nás všetkých, z týchto tréningov budeme určite čerpať aj v ďalšom priebehu jesennej časti, v ktorom nás čakajú náročné zápasy. Okrem herných a kondičných tréningov sme absolvovali aj horskú túru, tá sa mi veľmi páčila. Tatry sú krásne a teším sa, že som mohol absolvovať takéto sústredenie,“ vyhlásil člen Jedenástky sezóny Fortuna ligy z uplynulej sezóny.

V novej sezóne zatiaľ Moha nie je tak produktívny, mal aj náročnejšie okamihy, no snaží sa to kompenzovať prácou pre tím. Veľké penzum práce odviedol napríklad v odvete s PAOK FC, keď bol vpredu často osamotený, no získaval lopty pre tím a podporoval aj defenzívu. Na tom môže stavať. „Práca pre tím je viac ako čísla. V zápasoch ako s PAOK bolo podstatnejšie pomôcť mužstvu aj v defenzíve, o čo som sa snažil. Kľúčové je pomôcť tímu, potom príde aj viac gólov a asistencií,“ uzavrel Moha.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vernon de Marco po zápase s Dunajskou Stredou.
Čo povedali hráči po zápase s Dunajskou Stredou?
Tlačová správa ŠK Slovan Bratislava.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom Ivanom Kmotríkom ml.
Vladimír Weiss st. povedie už dnešný tréning belasých.
Najúspešnejší slovenský klub vznikol presne pred 102 rokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.