Úvod Správy Fortuna liga Futbal sa vracia, 154. derby už v nedeľu!

Futbal sa vracia, 154. derby už v nedeľu!

Reprezentačná prestávka je minulosťou, opäť sa môžeme tešiť na futbal.

Po nabitom lete, keď sme v priebehu necelých dvoch mesiacov odohrali sedem ligových a osem pohárových zápasov, padla hráčom a zrejme aj fanúšikom vhod krátka reprezentačná pauza. Futbal nám však už všetkým chýba a je skvelé, že domáca liga sa po prestávke vracia vo veľkom štýle!

Už v nedeľu 15. septembra o 18:00 sa na Tehelnom poli uskutoční 154. pokračovanie najslávnejšieho slovenského derby. Belasí ako úradujúci majstri vyzvú Trnavu. Tešiť sa môžete na neúprosné súboje na ihrisku, správne športové emócie, dramatickú zápletku a skvelú atmosféru.

Hrá sa o veľa. Stretne sa druhý tím tabuľky so štvrtým, pričom súperov delia tri body. Belasí sa chcú čím skôr vrátiť na čelo ligy, naopak, Spartak si chce vybojovať čo najlepšie postavenie v hornej šestke. 

Vstupenky od 8 eur v predaji on-line na Ticketmedia.sk.

Osobne si vstupenky môžete zakúpiť v deň zápasu od 10:00 v pokladnici štadióna Tehelné pole (na námestí štadióna od ulíc Bajkalská a Kalinčiakova).

Aké zaujímavosti sa viažu k najbližšiemu derby?

V poradí 154. derby

Rôzne médiá uvádzajú rôzne čísla, na základe analýzy odborníkov Tomáša Černáka a Stanislava Májeka je však v nedeľu na programe 154. derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava. Doterajšia bilancia hovorí v náš prospech – dosiahli sme 72 víťazstiev, 35 derby sa skončilo nerozhodne a 46-krát sme odchádzali z ihriska s trpkosťou prehry. Celkové skóre je 241:161.

Takmer tri roky doma stopercentní

Aj bilancia z posledných 10 zápasov hovorí v náš prospech. Sedem duelov sme vyhrali, jeden sa skončil nerozhodne a dvakrát sme prehrali.

V Bratislave sme so Spartakom stratili body naposledy ešte v decembri 2016. Odvtedy sme vyhrali všetky tri ďalšie duely, v ktorým sme mali výhodu domáceho prostredia (1:0, 2:1 a 2:0).

Zaujímavé je, že Spartak v posledných 14 vzájomných zápasoch vyšiel až sedemkrát strelecky naprázdno a sedemkrát dal len jeden gól.

Najvyššie návštevy

Dve najvyššie návštevy v histórii samostatnosti prišli na Tehelné pole a vždy v prípade, keď sa hralo derby. V novembri 1996 prišlo na Tehelné pole 22 354 divákov, ktorí videli víťazstvo Slovana 3:1 po góloch Szilárda Németha, Dušana Tittela a Fabia Gomesa.

Tento dlhoročný rekord bol prekonaný 3. marca 2019, v deň, keď sme slávnostne otvárali nové Tehelné pole. Derby na vlastné oči videlo 22 500 divákov. Belasí po dvoch presných zásahoch Andraža Šporara, ktorému v oboch prípadoch nezištne asistoval Moha, zvíťazili 2:0.

Dve silné značky

Derby láka, a to aj preto, že Spartak Trnava je náš najväčší rival a víťazstvo nad týmto súperom vždy chutí dvojnásobne. A niekedy aj viac než dvojnásobne, veď si stačí spomenúť na finále Slovenského pohára 2010, v ktorom belasí zdolali Spartak rozdielom dvoch tried 6:0! Šesť gólov si rozdelilo šesť strelcov, keď postupne skórovali Saláta, Božič, Sylvestr, Breznaník, Guédé a Dobrotka.

ŠK Slovan dominuje čo sa týka počtu získaných titulov (25), víťazstiev v Československom pohári (5) i Slovenskom pohári (15) a nad všetkými úspechmi vyčnieva zisk PVP v roku 1969. Spartak získal šesť majstrovských titulov, raz sa dostal do semifinále a dvakrát do štvrťfinále Európskeho pohára majstrov, päťkrát vyhral Československý pohár a šesťkrát Slovenský pohár.

Oba kluby si prešli vzostupmi aj pádmi, oba aj po roku 1993 hrali krátko v druhej lige. Zaujímavý je údaj o tom, akú najdlhšiu pauzu čakania na titul títo rivali zažili.

Slovan čakal na titul najdlhšie 17 rokov, ktoré delili majstrovské tituly z roku 1975 a 1992. Spartak zažil 45-ročné čakanie, ktoré delilo majstrovské primáty z roku 1973 a 2018.

Vstupenky na derby od 8 eur v predaji on-line na Ticketmedia.sk.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.
Belasí sú už istými víťazmi základnej časti a do nadstavby o titul pôjdu z prvého miesta.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.