Úvod Správy Reprezentácia Andraž Šporar s ďalším víťazstvom a asistenciou

Andraž Šporar s ďalším víťazstvom a asistenciou

Belasí v reprezentačných dresoch.

V priebehu uplynulých dní boli v reprezentáciách opäť v akcii hráči Slovana Bratislava. Plnú minutáž počas septembrového asociačného termínu odohral Andraž Šporar. Slovinský útočník ku gólu a asistencii z piatkového zápasu s Poľskom pridal asistenciu v pondelkovom dramatickom súboji s Izraelom.

Slovinci nutne potrebovali s Izraelom vyhrať, aby mali postupové šance na európsky šampionát vo svojich rukách. V Ľubľane to bola poriadna dráma, veď slovinský tím najprv viedol 1:0, potom prehrával 1:2, vyrovnal na 2:2 a v samom závere rozhodol o tesnom triumfe 3:2.

Andraž Šporar sa priamo podieľal na druhom góle, keď prihrávkou vysunul Bezjaka, ktorý následne zakončil do siete. „Pre nás to bol ďalší dôležitý zápas, podobne ako v piatok proti Poľsku. Zažili sme veľmi emotívny večer, sme veľmi šťastní, že sme z dvoch domácich duelov získali plný počet bodov. Vďaka triumfu nad Izraelom máme všetko vo svojich rukách. Opäť som asistoval na gól a takmer som skóroval  nožničkami, čiže som bol spokojný aj s mojím osobným výkonom,“ vyjadril sa Andraž na margo pondelkového duelu.

Slovinci poskočili s jedenástimi bodmi na druhú priečku G-skupiny, na lídra z Poľska strácajú len dva body.

Dominik Greif súčasťou slovenského víťazstva

Náš brankár Dominik Greif bol v kvalifikačnom zápase s Maďarskom opäť pripravený zasiahnuť do hry z lavičky náhradníkov. Dominik síce v septembrových kvalifikačných dueloch neodchytal ani minútu, no bol priamom súčasťou skvelého slovenského triumfu 2:1 v Maďarsku a minimálne v tréningovom procese získal ďalšie neoceniteľné skúsenosti.

Dávid Holman v drese Maďarska síce absolvoval plných 90 minút v prípravnom zápase v Čiernej Hore, kde si pripísal aj gólovú asistenciu. Do pondelkového súboja v Budapešti však trochu prekvapivo nezasiahol.

Vasil Božikov nastúpil na Wembley

Kapitán belasých Vasil Božikov sa dočkal toho, čo je pre každého futbalistu splnením jedného zo snov. V sobotu odohral plných 90 minút v kvalifikačnom súboji Anglicko – Bulharsko na slávnom Wembley. Bulhari neprekvapili favorita a prehrali 0:4.

David Strelec skóroval v prípravnom zápase

David Strelec nastúpil v základnej zostave Slovenska do 21 rokov v utorňajšom prípravnom zápase s Dunajskou Stredou. Náš mladý útočník v druhom polčase skóroval, keď vyrovnával na 2:2. Zápas sa skončil 3:3, Strelec strávil na ihrisku 65 minút.

Naši mladíci zasiahli do zápasov s Fínskom

Alexander Tóth a Filip Lichý z nášho staršieho dorastu cestovali so slovenskou reprezentáciou do 19 rokov na prípravný dvojzápas do Fínska. V prvom súboji mladí Slováci vyhrali 1:0, pričom hráči Slovana odohrali plných 90 minút. Odveta vyšla lepšie Fínom, ktorí vyhrali 2:1, keď Alexander Tóth si pripísal plnú minutáž a Filip Lichý strávil na ihrisku 60 minút.