Úvod Správy Juniori Juniorka prelomila nepriaznivú sériu a získala dôležité tri body

Juniorka prelomila nepriaznivú sériu a získala dôležité tri body

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Trebišovom 2:1.

Naši juniori v 8. kole II. ligy privítali v „šesťbodovom“ zápase Trebišov. Belasí boli pred stretnutím na šestnástom mieste, východniari boli iba o skóre pätnásti. Dôležitý duel zvládli slovanisti na jednotku a po dvoch góloch kapitána Martina Huberta vyhrali 2:1.

V zostave dostali opäť priestor mladí hráči, v strede poľa od začiatku nastúpil dorastenec Samuel Lavrinčík. Zverenci Szilárda Németha boli od úvodu aktívnejší a v 31. minúte sa ich aktivita dočkala gólovej odmeny. Denis Potoma výbornou kolmicou vysunul Martina Huberta, ten sa vyhol ofsajdovej pasci a v súboji zoči-voči poslal loptu popod vybiehajúceho brankára – 1:0. Zakrátko mohlo byť vyrovnané, no Tomáš Rybár predviedol skvelý reflex na bránkovej čiare a podržal tím. V 40. minúte však už ani Rybár nestačil zasiahnuť po kombinácii Trebišova a koncovke Tótha do odkrytej brány – 1:1.

Rozhodujúci okamih duelu prišiel v 52. minúte. Adam Jackuliak prihrával na stred, Denis Potoma vybojoval takmer stratenú loptu a priťukol ju Martinovi Hubertovi. Kapitán belasých rutinérsky poslal loptu ponad brankára k ľavej žrdi – 2:1. Trebišov sa snažil reagovať, z lavičky vstúpil do hry aj bývalý reprezentant Ján Novák, no obrana belasých odolávala. Naopak, Samuel Kozlovský ešte mohol v závere pridať gólovú poistku, zblízka však neuspel.

Naši juniori si pripísali druhé víťazstvo v sezóne a prelomili sériu piatich prehier. V tabuľke poskočili na trináste miesto, na konte majú 6 bodov pri skóre 6:13. Rozostupy sú tesné, slovanisti na desiatu Podbrezovú strácajú len tri body.

Najbližšie sa belasí predstavia v Bardejove, kde sa bude hrať v sobotu 14. septembra o 16:00.

Hlasy po zápase

Szilárd Németh, tréner: „Hráči k dnešnému zápasu pristúpili maximálne zodpovedne, odmakali celých 90 minút a dosiahli zaslúžené víťazstvo. Aj za remízového stavu sme cez polčas chalanov podporili, zdôraznili sme im, že kondične sme na tom dobre, že to treba vpredu trochu rozbehať a šance určite prídu. Pre nás je každý bod cenný a dôležitý, tieto tri body nám veľmi pomôžu. Záleží nám, aby si mladí hráči zvykli v juniorke na mužský futbal, druhá liga predstavuje pre nich výbornú príležitosť, aby sa posunuli vo svojich kariérach.“

Martin Hubert, kapitán a autor dvoch gólov: „Do zápasu sme vstúpili tak, ako sme si v šatni povedali a ako sme sa pripravovali počas celého týždňa. Naším zámerom bolo napádať súpera už vyššie pri rozohrávke, čo sa nám aj darilo a získavali sme tak lopty. V prvom polčase sme mohli niekoľko sľubných príležitostí vyriešiť aj lepšie, no myslím si, že sme mali priebeh hry pod kontrolou. Súper hrozil najmä z brejkov a našich strát, pričom nás podržal aj brankár Ryby (Tomáš Rybár, poz. red.) svojím zákrokom ešte v prvom polčase. Čo sa týka mojich gólov, tak oba som strelil po skvele načasovaných prihrávkach v podaní Denisa Potomu. Pri prvom som videli, že brankár má otvorené nohy, tak som to tam skúsil poslať a pri druhom som obstrelil. Góly a víťazstvo ma veľmi tešia, je to dodatočná motivácia do ďalšej tvrdej práce. Každý na ihrisku vydal zo seba sto percent, tri body sú veľmi cenné a chceme sa od nich odraziť aj do ďalšieho zápasu, v ktorom tiež túžime po víťazstve.“

ŠK Slovan Bratislava juniori – SLAVOJ Trebišov 2:1 (1:1)

Góly: 31. a 52. Hubert – 40. Tóth

Žlté karty: 67. Lavrinčík – 57. Korijkov, 76. Cicman

Rozhodovali: Ježík – Košecký, Halíček

Návšteva: 156 divákov

Slovan juniori: Rybár – Borovský, Majling, Čech, Kozlovský – Habodasz – Hubert, Lavrinčík (89. Popovych), Potoma (77. Schlossár), P. Haramia (57. Baláž) – Jackuliak

Trebišov: Gmitter – Korijkov, Kražel (64. J. Novák), Ilinjo, Barbosa, Černák, Tóth (74. Jano), Cicman, Hirjak, Chovan (67. Zsigmond), Mihálik