Úvod Správy Reprezentácia Andraž Šporar s gólom a asistenciou pri víťazstve nad Poliakmi

Andraž Šporar s gólom a asistenciou pri víťazstve nad Poliakmi

Veľký večer pre nášho kanoniera.

Dobrú formu z klubu opäť preniesol aj do reprezentácie. Andraž Šporar na svoj pätnásty štart za slovinské reprezentačné „áčko“ nikdy nezabudne. Presným zásahom a gólovou asistenciou sa výrazne podieľal na dôležitom víťazstve Slovinska nad Poľskom 2:0.

Slovinci boli pred stretnutím v neľahkej pozícii. V tabuľke boli štvrtí s trojbodovým mankom na Izrael a sedembodovou stratou na lídra skupiny. Práve s Poľskom ako lídrom G-skupiny sa stretli v piatok večer pred vypredaným hľadiskom štadióna v Ľubľane.

Andraž Šporar pochopiteľne nechýbal v základnej zostave. V 35. minúte po rohovom kope hlavou predĺžil center z rohového kopu a jeho spoluhráč Aljaž Struna na zadnej žrdi otvoril skóre stretnutia. Po prestávke prišla ďalšia veľká chvíľa nášho útočníka. Iličič v 65. minúte vyslal kolmicu dopredu, Andraž prešprintoval obrancu, vydal sa na bránu a strelou z uhla po zemi zvýšil na konečných 2:0. Za ovácií publika potom striedal v 85. minúte.

So slovinským hrdinom piatkového večera sme sa na diaľku spojili, aby aj fanúšikom Slovana Bratislava sprostredkoval svoje dojmy. „Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas, pretože pre zachovanie našich šancí sme museli zdolať veľmi kvalitného súpera so špičkovými hráčmi ako Lewandowski, Zielinski či Piatek. Od prvej minúty do poslednej sekundy sme boli lepší a spoločne s vypredaným hľadiskom sme zažili skvelý futbalový večer. Pre mňa to bol doteraz najväčší večer v kariére. Sebadôveru, ktorú som získal v Slovane vďaka všetkým tým úspešným zápasom, som dokázal preniesť aj do reprezentácie,“ vyhlásil Andraž Šporar.

Slovinci sa tak s 8 bodmi posunuli na tretie miesto kvalifikačnej skupiny, na druhé Rakúsko strácajú bod a na lídra z Poľska štyri body. Najbližšie v pondelok 9. septembra o 20:45 v ďalšom dôležitom súboji privítajú Izrael.

Strelec odohral celý zápas, Greif pripravený zasiahnuť

V piatok sa do hry zapojili aj ďalší dvaja hráči z kádra najúspešnejšieho slovenského klubu. David Strelec odohral plných 90 minút za Slovensko do 21 rokov v kvalifikačnom zápase v Azerbajdžane. Náš mladík bol aktívny, dostal sa do niekoľkých dobrých šancí, no ani on nezabránil prehre Slovenska 1:2.

Dominik Greif bol pripravený na lavičke náhradníkov v kvalifikačnom zápase Slovensko – Chorvátsko. Z lavičky sledoval nepríjemnú slovenskú prehru 0:4.