Úvod Správy Európska liga Hráči pravidelne ukazujú nasadenie a chuť bojovať za farby Slovana

Hráči pravidelne ukazujú nasadenie a chuť bojovať za farby Slovana

Róbert Vittek sa stal novým ambasádorom našej najvyššej súťaže.

Ani po oficiálnej rozlúčke s aktívnou kariérou nezostal Róbert Vittek mimo futbalového diania. Druhý najlepší strelec slovenskej reprezentácie naďalej pravidelne navštevuje zápasy na Tehelnom poli, v nedeľu si vyskúšal premiéru v pozícii spolukomentátora a v stredu bol na tlačovej konferencii predstavený ako nový ambasádor Fortuna ligy.

Domáca liga býva neprávom podceňovaná. Z roka na rok pritom rastie priemer strelených gólov na zápas (v novej sezóne 3,31), stúpa priemerná návštevnosť i atraktivita zápasov. Medzi úlohy nového ambasádora patrí aj rozšíriť povedomie o lige medzi širšiu verejnosť. „Keď som začínal v drese Slovana, tak mi veľmi pomohlo, že už od sedemnástich rokov som mohol hrať ligu. Aj teraz je liga mladá, dravá, atraktívna. Nepatrím k zástancom trendu odchádzania mladých hráčov do zahraničia vo veľmi skorom veku. Naopak, je pre nich ideálne, aby mohli rásť v našej súťaži, príklady nájdeme aj v súčasnom Slovane. Som veľmi rád, že budem môcť prispieť k imidžu ligy a budem sa snažiť akýmkoľvek spôsobom pomôcť k ešte lepšej prezentácii našej najvyššej súťaže,“ povedal Róbert Vittek.

Jedna z významných osobností nášho klubu odohrala v poslednom kole minulého ročníka svoj rozlúčkový zápas. Róbert Vittek je však celoživotne spätý so Slovanom a so zatajeným dychom sledoval aj súboje belasých v play-off Európskej ligy. „Domáci zápas s PAOK bol úžasný. Vypredaný štadión, gól v závere, skrátka fantastické emócie. Po víťaznom góle som spolu s ostatnými skákal od radosti (úsmev). Nervydrásajúca odveta v Solúne nebola jednoduchá, ale hráči to zvládli výborne. Dôležitý bol prvý gól a fakt, že Slovan vždy dokázal reagovať a stále sa držal v postupovej pozícii. Je to skvelý úspech. Po tom začiatku v Európe, keď už len málokto dával tímu šancu, ukázal Slovan skvelú odpoveď. Pri ceste do skupiny vždy musíte prejsť cez minimálne jedného veľmi kvalitného súpera. Nikdy sa nestretnete len s vyrovnanými či papierovo slabšími tímami. O to viac si treba vážiť, čo tento tím dosiahol. Avšak verím, že to ešte nebolo posledné slovo a dobré výsledky prídu aj v skupinovej fáze.“

Jednou z pomaly aj unavujúcich tém posledného roka či dvoch je zloženie kádra najúspešnejšieho slovenského klubu. Z radov futbalovej verejnosti sa ozývali pochybovačné hlasy, či aj hráči zo zahraničia budú naplno bojovať za belasé farby. Čo môže byť lepšia odpoveď, než postup cez PAOK po obetavých výkonoch. „Myslím si, že všetci hráči ukázali, že chcú bojovať za farby Slovana a sami pochopili, čo to znamená hrať za tento klub. A bolo to vidieť nielen v zápasoch s PAOK. Rovnako aj v iných dueloch je tam vidno nasadenie a bojovnosť. Tím sa dokázal v tempe hry vyrovnať PAOK, čo si treba vážiť, lebo tempo na európskej úrovni je iné než doma. V samotnom dvojzápase play-off už bola motivácia automatická, tam nemalo zmysel ani veľa rozprávať, veď čo je viac než možnosť zahrať si v skupine. Dôležité je, že chalani všetky tieto veci pochopili a pravidelne to ukazujú na ihrisku. Prajem si, aby to uznali aj fanúšikovia a v čo najväčšom počte navštevovali nielen európske, ale aj domáce ligové zápasy,“ hovorí autor štyroch gólov z majstrovstiev sveta 2010 v Južnej Afrike, kde si zahral spolu so súčasným trénerom belasých Jánom Kozákom ml. „Poznáme sa veľmi dobre, sme v kontakte. Myslím si, že Ján Kozák urobil po Sutjeske, keď vládla zlá atmosféra, poriadok v kabíne i na ihrisku. Slovan sa dostal na víťaznú vlnu a prebojoval sa dokonca do skupiny. Za svoju prácu si Ján Kozák určite zaslúžil túto šancu a verím, že sa mu bude na lavičke Slovana naďalej dariť čo najlepšie.“

Aj po ukončení hráčskeho pôsobenia v belasom je Róbert Vittek stále úzko spätý so svojím materským klubom. „S viacerými hráčmi sme v pravidelnom kontakte, v pondelok sa napríklad stretnem s Dávidom Holmanom na kvalifikačnom zápase. Slovan stále sledujem a nikdy nebudem skrývať, aký mám k nemu vzťah. Teraz pôsobím vo funkcii ambasádora ligy, čo si veľmi vážim a budem sa snažiť pomôcť imidžu celej súťaže, ktorej je Slovan súčasťou,“ hovorí rodený Bratislavčan, ktorý si na nedeľňajšom zápase s Dunajskou Stredou premiérovo vyskúšal aj úlohu spolukomentátora priameho prenosu. „Je to nová skúsenosť. Aj z pohľadu komentovania to bol náročný zápas, keďže priniesol emočne vypäté situácie. Ale bolo to zaujímavé, aj na komentátorskej pozícii som sa cítil fajn. Hodnotenie však prenechám televíznym divákom,“ pousmial sa Róbert Vittek.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Stanovisko ÚLK, ktorá zastrešuje slovenské ligové kluby.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Aleksandar Čavrič sa v súboji s Ružomberkom zaskvel dvomi peknými gólmi.

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.