Úvod Správy Mládež Belasých čaká mládežnícka Liga majstrov

Belasých čaká mládežnícka Liga majstrov

ŠK Slovan sa premiérovo predstaví v mládežníckej Ligy majstrov.

Starší dorastenci Slovana Bratislava (U19) sa ako majstri Slovenska kvalifikovali do UEFA Youth League, ktorá je mládežníckou obdobou Ligy majstrov. Pre belasých je to premiérová účasť v tejto prestížnej súťaži. 

Dnes belasí na žrebe v Nyone spoznali svojho súpera v prvom kole. Súperom našich mladíkov bude bulharský majster Ludogorec Razgrad. Prvý duel sa odohrá 2. októbra v Bratislave, odveta 23. októbra v Bulharsku.

V prípade postupu cez Ludogorec čaká belasých veľmi atraktívny súboj. V druhom kole by sa totiž v novembri stretli s lepším z dvojice Young Boys Bern / Rangers FC.

„Mládežnícka Liga majstrov je pre nás veľkou výzvou a veľmi si vážime, že môžeme hrať túto súťaž. Budeme sa snažiť získať čo najviac informácií o našom prvom súperovi a urobíme maximum, aby sme postúpili do ďalšieho kola. V našom koši sme mohli dostať napríklad aj nepríjemnú Astanu, takže rešpektujeme výsledky žrebu a zodpovedne sa pripravíme na Ludogorec. V prípade postupu si môžeme vybojovať nesmierne atraktívny zápas s Rangers či Bernom, čo je pre nás obrovská motivácia. Tešíme sa na Ligu majstrov a chceme v nej dobre reprezentovať meno klubu,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála, ktorý sa osobne zúčastnil na žrebe v Nyone.

V mládežníckej Lige majstrov nastáva z pohľadu zloženia kádra špecifická situácia. Za Slovan budú môcť nastúpiť traja hráči z ročníka 2000, ktorý sa významne podieľal na minuloročnom titule. Títo hráči už spadajú o kategóriu vyššie a teraz patria do kádra juniorky, resp. širšieho kádra prvého tímu. Gro tímu bude tvoriť už tohtoročný starší dorast, čiže hráči z ročníkov 2001 a mladší.

Prvý zápas sa odohrá 2. októbra v Bratislave, malo by sa hrať na Tehelnom poli. Presný čas i dejisko včas potvrdíme. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.