Úvod Správy Fortuna liga Musíme sa pozerať dopredu, čaká nás ešte veľa zápasov

Musíme sa pozerať dopredu, čaká nás ešte veľa zápasov

V Dunajskej Strede sa skončila deväťzápasová séria belasých bez ligovej prehry.

Desať belasých bojovníkov takmer hodinu čelilo početnej presile namotivovanej Dunajskej Stredy, ktorá sa celý týždeň mohla pripravovať na tento zápas. Výsledok 2:5 neodpovedá dianiu na trávniku, veď kým domácim hráčom vyšlo takmer všetko, na čo siahli, belasí za nepriaznivého stavu nepremenili niekoľko šancí, ktorými ešte mohli zvrátiť priebeh duelu.

Pre belasých to bol už 15 súťažný zápas v sezóne, DAC odohral o tri duely menej, pričom má za sebou len štyri európske konfrontácie oproti ôsmim európskym súbojom v podaní Slovana. Napriek faktu, že náš tím absolvoval vo štvrtok večer náročnú odvetu s PAOK FC, sa duel vyvíjal priaznivo. Belasí otvorili skóre a mali hru pod kontrolou. Až prišla 35. minúta, ktorá kompletne zmenila dej zápasu.

Okrem prísnej penalty proti belasým totiž videl Joeri de Kamps ešte prísnejšiu červenú kartu, ktorá výrazne ovplyvnila to, čo sa ďalej dialo na ihrisku. „Myslím si, že práve tento okamih rozhodol o zápase. Bola to veľmi prísna červená karta. Po veľmi náročnej odvete s PAOK sme hrali v početnom oslabení proti kvalitnému súperovi. Dali sme DAC príliš veľa priestoru, urobili sme chyby a oni nás za to potrestali piatimi gólmi. Mrzí nás to, ale na druhej strane si treba uvedomiť súvislosti. Len vo štvrtok večer sme odohrali najnáročnejší zápas roka, ktorý nás stál veľa síl. Do červenej karty sme mali zápas v rukách, potom sa to zlomilo a naozaj bolo ťažké hrať desiati proti jedenástim,“ povedal Andraž Šporar, ktorý v úvode premenenou penaltou poslal belasých do vedenia.

Belasí sa cez prestávku otriasli zo silných úderov na konci prvého dejstva. Okamžite mohol vyrovnať Moha, no on a ani potom Nono neprekonali Jedličku. Následne ešte po treťom góle DAC v podaní Ramireza reagoval Myenty Abena, ktorý znižoval na 2:3. Ďalšie inkasované góly sú aj dôsledkom faktu, že slovanisti aj pri početnom oslabení vrhli všetky sily do útoku. „Hrali sme v oslabení, ale pri nepriaznivom stave sme predsa nemohli brániť a vyčkávať. Výsledok neodpovedá obrazu hry a už vôbec nie kvalitatívnemu porovnaniu nás a DAC. Takýto zápas sa raz za sezónu môže vyskytnúť, dnes nám nevyšlo nič, kým súperovi prakticky všetko. Sezóna je dlhá, ešte to odčiníme, zostávame pozitívne naladení.“

Našich futbalistov aj za nepriaznivého stavu povzbudzovali fanúšikovia, ktorí pekne zaplnili sektor pre hostí. „Myslím si, že aj fanúšikovia videli, že prehra neprišla kvôli tomu, že by sme nemali motiváciu alebo by sme nedali do hry všetko. Videli, že sme sa bili do poslednej minúty a nechali sme na ihrisku všetko,“ hovorí Andraž Šporar.

Jedna prehra nemôže prekryť pozitívne emócie z posledných dní. „Dnešok nemôže prekryť to, čo sme dosiahli a čo ešte môžeme dosiahnuť. Sme v Európe. Vo štvrtok sme odohrali náročný duel po fyzickej i mentálnej stránke, bolo to nesmierne emotívne. A potom sme hrali o jedného menej proti namotivovanému súperovi, ktorý mal celý týždeň čas, aby sa pripravoval len na nás, kým my sme čelili PAOK. Musíme sa pozerať dopredu,“ vyhlásil slovinský útočník, ktorého čakajú povinnosti v národnom tíme v kvalifikácii na ME 2020. Slovinci v piatok 6. septembra privítajú Poľsko a v pondelok 9. septembra Izrael. „Neviem sa už dočkať, na piatkový zápas s Poľskom už je štadión takmer vypredaný, bude to skvelý duel. Potom hráme opäť doma s Izraelom. Aktuálne mám toho dosť, ale po krátkom oddychu budem pripravený na ďalšie zápasy. Teším sa, že nás čaká ešte veľa duelov,“ uzavrel Andraž Šporar.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.
Belasí sú už istými víťazmi základnej časti a do nadstavby o titul pôjdu z prvého miesta.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.