Úvod Správy Európska liga Musíš veľa vytrpieť, aby si niečo dosiahol

Musíš veľa vytrpieť, aby si niečo dosiahol

Vasil Božikov je hrdý, že môže s kapitánskou viesť Slovan Bratislava.

Päťčlenná obranná formácia, to bola absolútna novinka, ktorú v odvete s PAOK FC pripravil náš realizačný tím. Všetci obrancovia podali obetavé výkony, belasí ustáli všetky štandardné situácie, pričom PAOK kopal až 18 rohových kopov!

Naplno sa vydal aj Vasil Božikov. Kapitán tímu ešte pred rozcvičkou burcoval spoluhráčov, ktorí vybehli na trávnik štadióna Toumba bez prehnaných obáv pred domácim publikom. Miesto nervozity ste z belasých mohli cítiť obrovské odhodlanie, ktoré sa po stretnutí zmenilo na veľké úsmevy na tvárach. „Prežívame silné, veľmi silné emócie. Pre nás hráčov, fanúšikov i celý klub je to veľký okamih. Myslím si, že každý si už navždy zapamätá 29. august 2019, pretože sme dosiahli niečo významné. Viacerí si prvýkrát zahráme v skupinovej fáze európskeho pohára, na čo sa veľmi tešíme,“ hovoril Vasil tesne po stretnutí.

V závere to pred našou bránou doslova horelo, lopty lietali zľava-sprava. Naozaj náročné okamihy pre hráčov i nervovú sústavu divákov. „Aj nám vzadu bolo horúco. Myslím si, že musíš veľa vytrpieť, aby si niečo dosiahol. Bez trpenia a tvrdej driny to nejde. Každý z nás sa vydal ešte viac než na 100 percent. Za nezlomnú vôľu sme si ten postup zaslúžili.“

Poriadne dlhú cestu absolvovalo aj približne sto priaznivcov Slovana, ktorí prišli do Solúna autobusom i osobnými autami. Teraz sa môžu naši fanúšikovia tešiť na výjazdy do Anglicka, Turecka či Portugalska. Hráči ich podporu vnímali aj napriek takmer 30-tisícovému davu Grékov na štadióne Toumba. „Našich fanúšikov som cez zápas počul, a to aj napriek tomu, že boli vo výraznej početnej nevýhode. Ale vnímali sme ich podporu a sme veľmi vďační, že merali takú dlhú cestu. A o pozápasových oslavách spolu s nimi netreba hovoriť, to musíte zažiť,“ hovorí bulharský reprezentant, ktorý v Slovane získal svoj premiérový titul a teraz si prvý raz zahrá v skupinovej fáze.

„Som hrdý, že môžem byť kapitánom tohto výborného tímu. Môžeme sa krátko po zápase tešiť, ale už treba myslieť dopredu. Čaká nás náročný duel v Dunajskej Strede, potom po reprezentačnej pauze derby a následne už prvý zápas v skupine. Nemôžeme sa teraz uspokojiť. Naopak, postup do skupiny musí byť ešte ďalšou motiváciou, aby sme získali čo najviac bodov a opäť dobre reprezentovali klub, mesto i slovenský futbal,“ uzavrel Vasil Božikov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.