Úvod Správy Európska liga Nemohol si vybrať lepší okamih

Nemohol si vybrať lepší okamih

Jurij Medveděv si v odvete s PAOK FC otvoril strelecký účet v belasom.

Aj dva dni po štvrtkovom zápase v mysli každého slovanistu ešte stále rezonujú nádherné pocity. Slovanisti prešli cez favorizovaného gréckeho majstra a môžu sa tešiť na európsku jeseň. Ako prvý slovenský klub sme sa tretíkrát dostali do skupinovej fázy jedného z európskych pohárov.

Veľké zápasy mávajú nečakaných hrdinov. Často sa strelecky presadia hráči, od ktorých by ste to na prvý pohľad nečakali, na tieto okamihy však oni a ani fanúšikovia už nikdy nezabudnú. Stačí si spomenúť napríklad na odvetu s AS Rím, ktorú sme odohrali takmer presne pred 8 rokmi a na 1:1 vyrovnal netradičný strelec Peter Štepanovský. 

Jurij Medveděv to po príchode do Slovana nemal jednoduché. Futbal mu ale všetko vrátil a český obranca s kazašskými koreňmi sa postupne prebojoval do základnej jedenástky. Poctivo si plnil defenzívne úlohy a stále čakal na premiérový presný zásah v belasom.

A dočkal sa 29. augusta 2019, v deň, na ktorý nikdy nezabudneme. Celý štadión a zrejme aj brankár Paschalakis si mysleli, že Jurij bude centrovať do šestnástky. Miesto toho z 20 metrov vystrelil a parádne trafil k bližšej žrdi. Od radosti takmer vyskočil z kože spolu s ďalšími hráčmi vrátane náhradníkov. „Je pravda, že pôvodne som chcel centrovať, v šestnástke som videl Andraža. Na poslednú chvíľu som si však všimol, že obranca proti mne nevystupuje, zostal len stáť. Tak som si loptu posunul a vystrelil som, snažil som sa najmä trafiť bránu (úsmev). Nakoniec to bol najkrajší a určite najdôležitejší gól mojej kariéry,“ hovoril šťastný strelec, ktorý potvrdil, že obranca loptu netečoval a bol to čistý priestrel.

V kombinácii s horúcim počasím a emotívnymi gréckymi fanúšikmi na tribúnach to bol doslova pekelný večer. Pre mnohých bol úsek od 88. minúty po koniec päťminútového nadstaveného času možno najdlhším v živote. „Pre mňa to boli najdlhšie minúty v živote. Stále tam lietali centre, ktorým sme nemohli zabrániť, pretože sme boli v bloku pred bránou. Sústredili sme sa na to, aby sme čistili priestor priamo v šestnástke a aby sa hráči súpera nedostali do zakončenia. Ale ubiehalo to neskutočne pomaly,“ vrátil sa Jurij Medveděv k záverečným sekundám.

Po konečnom hvizde nastali dva kontrasty. Obrovská a nefalšovaná belasá radosť, naopak, ticho na domácich tribúnach. Počuť bolo len približne sto fanúšikov Slovana, ktorí merali dlhú cestu z Bratislavy. „Keď rozhodca pískol koniec, tak som si v hlave povedal, že sme dokázali veľkú vec. Vyradili sme veľmi silného súpera a dostali sme sa do skupinovej fázy. Skrátka niečo fantastické! Ďakujeme aj ľuďom, ktorí nás prišli podporiť a sme radi, že sme sa mohli priamo s nimi tešiť hneď po skončení zápasu.“

Belasí odvetu výborne zvládli po taktickej stránke. Zámer s hrou na troch stredných obrancov a dvoch krajných bekov vyšiel ideálne, keď sa navyše obaja krajní obrancovia strelecky presadili! Teraz sa môžu hráči tešiť na ďalšie výzvy a európsky program minimálne do polovice decembra. „Po tom, ako sa sezóna začala, je neuveriteľné, kde sme sa teraz ocitli. Zomkli sme sa, sme jeden tím a držíme spolu, čo je vidno aj na ihrisku. Už sa tešíme na ďalšie skvelé európske zápasy. Postupom sa však nič neskončilo. Naopak, práve sa začína. Aj v skupine chceme potrápiť favoritov a dosiahnuť ďalšie dobré výsledky,“ uzavrel Jurij Medveděv.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.