Úvod Správy Európska liga Sme veľmi šťastní, uspeli sme srdcom a tímovosťou

Sme veľmi šťastní, uspeli sme srdcom a tímovosťou

Názory trénerov po odvete play-off Európskej ligy PAOK FC – ŠK Slovan Bratislava.

Ján Kozák ml. (tréner Slovana): „Sme veľmi šťastní. Postúpili sme cez veľkého favorita a je úplne jedno, že sme dnes prehrali. Som rád, že sme potešili veľa fanúšikov. Práve pre tých ľudí, ktorí nám fandia a pre našich najbližších robíme futbal. Videli sme veľa zápasov PAOK-u, snažili sme sa odhaliť jeho slabiny. Dali sme mu v dvoch zápasoch tri góly, takže sa nám to asi podarilo. Odveta sa pre nás vyvíjala dobre, krásnym gólom sme išli do vedenia. Vedeli sme, že Moha so Šporarom to budú mať vpredu veľmi ťažké. Vzadu sme to kontrolovali až na nejaké štandardné situácie. Po prestávke som mal ideálny scenár udržať 15-20 minút čisté konto, no po piatich minútach bolo všetko inak. Bola to facka, ale otriasli sme sa z nej a zvládli sme to.
Ja osobne ako tréner dnes zažívam nádherné chvíle. Čo môže byť krajšie ako takýto postup do skupinovej fázy? Prišiel som do Slovana s cieľom odviesť čo najlepšiu prácu ako tréner béčka. Treba byť vždy pripravený, lebo veľká šanca môže prísť len raz za život. Je úlohou trénera dostať z hráčov maximum. Stále sa môžeme zlepšovať, napríklad po fyzickej stránke. S hráčmi veľa komunikujeme, snažíme sa navodiť pozitívnu atmosféru. Nastavili sme pravidlá, ktoré predtým neboli. Myslím si, že to funguje. Samozrejme, každé víťazstvo dvíha mužstvu sebavedomie. Som presvedčený, že tento tím má ešte na viac. PAOK má silnejšie individuality, ale my sme uspeli srdcom a tímovosťou. Teraz sa chalani budú môcť porovnať s ďalšími špičkovými súpermi a využiť tieto zápasy na to, aby ďalej napredovali a ukázali sa na európskej scéne.
Tešíme sa na žreb, vychutnáme si ho a pripravíme sa na každého súpera. Bol by som však rád, keby sme dostali aspoň jedného súpera z veľkej futbalovej krajiny, napríklad Manchester United.“

Abel Ferreira (tréner PAOK-u): „Nedá sa nič robiť, taký je futbal. Súper mal v prvom polčase jednu šancu, dal z nej pekný gól. Po prestávke sme hrali dobre, mohli sme dať pokojne 5-6 gólov, ale nestalo sa. Vypadli sme, lebo sme dnes dvakrát inkasovali. Celkovo tieto tri góly neboli o zlej defenzívnej činnosti mužstva, skôr o osobnej zodpovednosti a koncentrácii jednotlivcov. V ofenzíve nám chýbalo aj šťastie. V nadstavenom čase sme mohli rozhodnúť, ale lopta trafila brankára do tváre. Dohrávali sme prakticky desiati, mali sme po troch striedaniach zraneného hráča. Všetci sme sklamaní, ale od zajtra budeme pracovať ďalej, viac a tvrdšie. Iná cesta nie je.“

Vstupenky budú v predaji výhradne online.
Pozývame vás na piaty ročník Futbalu v meste.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- OFK Malženice 3:2.