Úvod Správy Juniori V súboji s lídrom mohli dosiahnuť lepší výsledok

V súboji s lídrom mohli dosiahnuť lepší výsledok

Juniori ŠK Slovan podľahli Dubnici nad Váhom 0:2.

Juniori Slovana Bratislava v 6. kole II. ligy prehrali s Dubnicou nad Váhom 0:2. Belasí si proti stále stopercentnému lídrovi súťaže vytvorili niekoľko zaujímavých šancí a v druhom polčase dokonca nepremenili pokutový kop. Hostia udreli po štandardnej situácii a z prísnej penalty, a preto si z hlavného mesta odviezli plný bodový zisk.

Keďže Martin Rusňák sa posunul do realizačného tímu A-mužstva k Jánovi Kozákovi ml., bol vedením juniorky poverený Szilárd Németh. Jeho zverenci začali proti lídrovi sympaticky a vytvorili si prvú zaujímavú šancu zápasu. Denis Potoma v 10. min zbehol po pravej strane a vyslal prudkú krížnu strelu, Digaňa loptu vyboxoval. O dve minúty belasí neustrážili rohový kop hostí a nepokrytý Štefánek hlavou zblízka nezaváhal – 0:1. Inkasovaný gól našich hráčov nezlomil. V 24. min posadil Hubert loptu na hlavu Mašuloviča, ten ale hlavičkoval len do pripraveného Digaňu. Po polhodine pohrozili hostia, Levai trafil po brejku pravú žrď a Kuzma následne z päťky prestrelil. V závere prvého dejstva najprv Trnovský vyrazil pokus Janca a Hubert po protiútoku takmer „nachytal“ Digaňu, keď miesto prihrávky zvolil nečakanú strelu k bližšej žrdi a dubnický brankár mal čo robiť, aby loptu vyrazil aspoň na roh.

Po prestávke ubudlo šancí, spočiatku sa hralo najmä v strede poľa. V 62. min spadol Janco v šestnástke Slovana a hlavný arbiter nariadil veľmi prísnu penaltu. Štefánek namieril k pravej žrdi, Trnovský vystihol smer, ale na loptu nedočiahol – 0:2. Už o tri minúty si Hubert chcel obhodiť v šestnástke Petra, ten ho ale skosil k zemi a pokutový kop mali k dispozícii aj slovanisti. Hubert vystrelil k pravej žrdi, Digaňa však jeho pokus vyrazil a následne kryl aj strelu Mašuloviča po pokračujúcej akcii. Po nepremenenej penalte sa naši mladíci ešte raz nadýchli a na niekoľko minút zatlačili súpera, už sa však nedostali do väčšej príležitosti.

V priebežnej tabuľke sú naši juniori na štrnástom mieste. Najbližšie ich čaká bratislavské derby s Petržalkou, ktoré sa odohrá v nedeľu 1. septembra o 10:30 na štadióne v Ovsišti.

Hlasy po zápase

Szilárd Németh: „Dubnicu sme si dôkladne analyzovali, vedeli sme, že majú vyspelé mužstvo a budú hrať trpezlivo. Zabrzdil nás rýchly inkasovaný gól zo štandardnej situácie. Následne boli na jednej i druhej strane dobré príležitosti, súper trafil žrď, my sme mali dve dobré šance na vyrovnanie. Po prestávke sme inkasovali z veľmi prísnej penalty, túto situáciu si ešte musím pozrieť na videu. My sme mali zakrátko tiež k dispozícii pokutový kop, ktorý sme ale nepremenili. Na to, že sme hrali proti lídrovi, sme so súperom držali krok a mohli sme dosiahnuť aj lepší výsledok. Chalani si ale musia zvyknúť na to, že druhá liga je naozaj náročná súťaž a že v zápasoch nebude toľko šancí na skórovanie. Ak šance prídu, treba ich využiť. Sú to mladí hráči, musíme s nimi pracovať a veríme, že v ďalšom zápase už budeme úspešnejší.“

Denis Potoma: „Nesmie sa stať, že hneď z prvej štandardnej situácie dostaneme gól. Ešte v prvom polčase sme mali niekoľko dobrých príležitostí, škoda, že sme ich nevyužili, zápas by sa potom zrejme vyvíjal inak. Do druhého polčasu sme vstúpili akoby so zbytočným rešpektom, miestami sme sa uchyľovali k nakopávaniu lôpt, čo nebolo dobré. Definitívny zlom nastal po druhom inkasovanom góle a našej nepremenenej penalte. Kapitán Martin Hubert to vzal na seba, nevyšlo to, ale nevyčítame mu to, veď sme jeden tím. Celkovo sme neboli dostatočne kompaktní v defenzíve a opäť sme doplatili na nevyužité šance. Určite nemôžeme byť spokojní, musíme len ďalej tvrdo trénovať a snažiť sa to zlomiť už v najbližšom zápase.“