Úvod Správy Európska liga Sme pripravení prijať výzvu

Sme pripravení prijať výzvu

Aleksandar Čavrič pred zápasom s PAOK FC.

Belasých už vo štvrtok o 21:00 čaká na Tehelnom poli prvý zápas play-off Európskej ligy. V tejto fáze druhej najprestížnejšej európskej súťaže sme hrali naposledy v sezóne 2011/12 (v sezóne 2014/15 sme hrali v skupine, no vtedy sme tam „spadli“ z play-off Ligy majstrov). Snáď každý slovanista si pamätá, že v roku 2011 sme v play-off čelili AS Rím. Teraz vyzveme tiež veľmi náročného súpera.

PAOK FC získal v minulej sezóne tretí majstrovský titul vo svojej histórii, a to vo veľkom štýle. V lige vyhral 26 zápasov a v štyroch remizoval, počas celého ročníka si udržal neporaziteľnosť. K titulu pridal aj triumf v domácom pohári.

Slovanisti si uvedomujú kvality nášho súpera, no žiadna porazenecká nálada nehrozí. Naopak, hráči sú zdravo nabudení na veľký duel. „Vieme, že PAOK je veľmi silný, ale v európskych pohároch býva úloha favorita veľmi zradná. Sami sme sa o tom presvedčili na vlastnej koži. Začíname za stavu 0:0 a všetko je otvorené. Určite sa ich nezľakneme, naopak, veríme vo svoje schopnosti a tešíme sa na túto výzvu,“ povedal Aleksandar Čavrič.

V play-off Európskej ligy sú v majstrovskej vetve už len silní súperi. Belasým pridelil žreb veľmi náročného, no zároveň atraktívneho protivníka. Očakáva sa, že nové Tehelné pole bude po druhýkrát vypredané. „Je to veľký zápas, ale netreba si pripúšťať tlak, snažíme sa pripravovať ako na každý iný duel. Sme veľmi radi, že máme šancu ukázať naše schopnosti proti silnému európskemu klubu. Vždy to funguje tak, že ak odvedieš sto percent, futbal ti to vráti. Preto treba nechať na ihrisku všetko a pobiť sa o priaznivý výsledok.“

Fanúšikovia Slovana i PAOK sú známi neutíchajúcou podporou svojich klubov. Oba zápasy sa určite budú hrať vo vybičovanej atmosfére. V takýchto dueloch je podpora z tribún veľmi dôležitá. „Všetci si prajeme, aby bolo Tehelné pole vypredané. Fanúšikovia budú nielen v tomto dvojzápase veľmi dôležití. Už veľakrát nám v náročných okamihoch dodali silu a pomohli nám. Na ihrisku to bude tvrdý boj a nám veľmi pomôže, ak budeme cítiť, že sa môžeme spoľahnúť na našich priaznivcov,“ hovorí srbský ofenzívny univerzál, ktorý skóroval v odvetnom zápase s Dundalkom. V základnej zostave bol aj vo víkendovom ligovom súboji so Sereďou. „Som zdravý a cítim sa veľmi dobre, som pripravený pomôcť tímu. Čaká nás séria veľmi náročných duelov v lige i v Európe, preto potrebujeme, aby bol každý z nás stopercentne pripravený a koncentrovaný,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan – PAOK FC si môžete zakúpiť on-line na Ticketmedia.sk, resp. v stredu od 10:00 do 18:00 na pokladniciach štadióna Tehelné pole. Na pokladniciach štadióna sa vstupenky (pokiaľ sa dovtedy nevypredajú) budú predávať aj v deň zápasu od 10:00 do začiatku zápasu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.