Úvod Správy Európska liga Už čoskoro naplno

Už čoskoro naplno

Georgios Tzovaras by sa mal čoskoro zapojiť do plného tréningu s belasými.

Devätnásťročný útočník, ktorý v lete prišiel do Slovana z gréckeho PAOK FC, nebude na prvé mesiace v novom klube spomínať v dobrom. Nešťastne si privodil svalové zranenie, ktoré nie je vážneho charakteru, ale vyžaduje si potrebnú trpezlivosť. Georgios Tzovaras je však optimisticky naladený a poctivo trénuje, aby sa čím skôr mohol objaviť na ihrisku.

Grécky mládežnícky reprezentant prišiel v lete ako posila s výhľadom do budúcna. Je súčasťou širšieho kádra prvého tímu a je len na ňom, akú pozíciu v klube si po kompletnom zotavení zo zranenia vybojuje. „Je veľmi náročné prísť do nového klubu a následne sa ocitnúť mimo hry pre zranenie. Som však mladý a myslím pozitívne. Utrpel som svalové zranenie, ktoré nie je vážneho charakteru, no pri rekonvalescencii musím byť veľmi opatrný, aby sa zranenie neobnovilo. Možno o sedem až desať dní budem môcť naplno trénovať s tímom a verím, že po reprezentačnej prestávke už budem stopercentne pripravený. Rád by som si už pripísal svoj debut v belasom,“ hovorí Georgios Tzovaras.

„Momentálne už trénujem aj na ihrisku, no ešte nie s tímom, ale robím cvičenia pod dohľadom kondičného trénera a fyzioterapueta. Snažím sa byť trpezlivý. Tvrdo makám a viem, že každým dňom je môj návrat do hry bližšie, čo ma napĺňa obrovskou energiou,“ pokračoval talentovaný 19-ročný útočník.

Georgios prišiel do Slovana práve z PAOK FC, ktorý bude naším súperom v play-off Európskej ligy. Za PAOK hral päť rokov a v minulej sezóne prispel ôsmimi gólmi k zisku dorasteneckého titulu. „PAOK poznám veľmi dobre, v minulej sezóne som absolvoval tréningy s prvým tímom. Je to zvláštne, že budeme čeliť môjmu bývalému klubu, no beriem to ako profesionál. Som hráčom Slovana, a aj keď v tomto zápase nebudem môcť nastúpiť, chcem akýmkoľvek spôsobom prispieť k tomu, aby sme boli úspešní. Náš súper má ohromnú kvalitu v ofenzíve, no nesmieme sa vopred zľaknúť,“ vyhlásil Tzovaras.

„Verím nášmu mužstvu. Vnímam hráčov na tréningu a viem, že tiež máme veľkú kvalitu. PAOK zažil sklamanie po vypadnutí s Ajaxom, a teraz bude chcieť reagovať. Musíme sa čo najlepšie pripraviť, ak podáme stopercentný výkon a podporia nás aj fanúšikovia, môžeme uspieť,“ uzavrel grécky mládežnícky reprezentant.

Kompletný rozhovor s Georgiosom Tzovarasom aj o tom, čo môže platiť na PAOK FC, nájdete v najbližšom vydaní bulletinu SLOVANISTA.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Priamy prenos z prípravného zápasu na sústredení v Turecku.
Slovanisti sa v sobotu o 10:00 stretnú s Rubinom Kazaň.
Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.

Neprehliadnite

Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.
ŠK Slovan zrealizoval najväčší prestup v histórii Slovenska.
Fanúšikom ponúkame prehľad viacerých zaujímavostí o novom štadióne Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.