Úvod Správy Fortuna liga Celý tím spoločne útočí a spoločne bráni

Celý tím spoločne útočí a spoločne bráni

Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.

Belasí dnes nielenže udržali čisté konto, ale obrancovia mali priamy podiel na troch zo štyroch našich presných zásahoch. Často skloňované motto „celý tím útočí a celý tím bráni“ sa v prípade nášho tímu prejavuje aj v praxi.

Kľúčovou správou dňa je, že slovanisti vyhrali aj piaty ligový duel v novej sezóne a sú lídrami Fortuna ligy o skóre pred Žilinou. Duel so Sereďou s prehľadom zvládli a fanúšikov, ktorí merali cestu z Bratislavy, potešili peknými akciami a štyrmi gólmi. „Zápas sme mali celý čas pod kontrolou. Vzadu sme zodpovedne bránili a udržali sme čisté konto, pričom vpredu sme boli dostatočne efektívni. Prejavili sme našu kvalitu, tešíme sa, že bol rozdiel v skóre taký výrazný,“ povedal Arťom Suchockij po stretnutí.

Práve Arťom bol autorom druhého presného zásahu belasých. Ten padol po krásnej akcii. Erik Daniel na pravom krídle elegantne obišiel obrancu, k lopte sa dostal Mitch Apau, ktorý nezištne prihral pod seba a Arťom Suchockij netradične pravačkou z prvej napol sieť. Pre ukrajinského obrancu je to druhý presný zásah v lige po sebe, skóroval aj pred týždňom proti Zlatým Moravciam. „Je to naozaj pekný pocit, keď tím zvíťazí a ja som k tomu mohol prispieť presným zásahom. Predsa len, je netradičné, keď obranca skóruje. Som veľmi šťastný, skórovať v dvoch zápasoch po sebe sa mi naposledy snáď podarilo ešte v detstve,“ usmieval sa šťastný strelec. Ako sa vôbec stalo, že sa ako ľavý obranca ocitol na konci gólovej akcie? „Zrejme tým, že v našom prípade naozaj platí, že všetci útočíme a rovnako všetci bránime. Bola to ale zaujímavá situácia, zvlášť keď si vezmete, že mi prihral pravý obranca. Ocitol som sa v správny čas na správnom mieste, treba vyzdvihnúť aj Mitcha, ktorý mi perfektne prihral.“

Belasí natiahli víťaznú sériu v rámci domácej ligy a európskeho pohára na deväť duelov. Opäť si udržali čisté konto. „Tréner na tréningoch i pred každým zápasom zdôrazňuje, že je dôležité udržať si vzadu nulu. Snažíme sa dodržiavať jeho pokyny a prináša to výsledky. Vpredu máme totiž takú kvalitu, že šance si určite vypracujeme. Len treba vychádzať z pevnej defenzívy.“

Niekde v podvedomí už určite rezonuje prestížny duel play-off Európskej ligy, najprv však bolo potrebné zvládnuť Sereď. Samozrejme, aj z pohľadu vývoja súťaže, ale aj v rámci nálady v tíme. „Keď vyhráš, tak je vždy lepšia nálada. Toto vysoké víťazstvo nám určite prospeje aj pri príprave na PAOK. Chceli sme potešiť aj našich fanúšikov, ktorí aj do Myjavy prišli v peknom počte. Patrí im veľká vďaka, sú výborní a tešíme sa na nich vo štvrtok na Tehelnom poli,“ vyhlásil Arťom Suchockij, ktorý okrem gólu centroval pri štvrtom presnom zásahu Rafaelovi Rataaovi.

V zostave Slovana nastala opäť veľká rotácia, veď z hráčov, ktorí boli v základe v odvete v Írsku, hrali proti Seredi od začiatku len Myenty Abena, Aleksandar Čavrič a Andraž Šporar. Realizačný tím využíva široký káder a zdvojené posty. Rotácia má priaznivý vplyv aj na klímu v mužstve. „Rotácia zostavy hrá významný vplyv. Ak nevieš, kto bude hrať ďalší zápas, tak sa celý týždeň biješ o miesto v zostave. Myslím si, že pre nás všetkých je lepšie byť v takej „neistote,“ keď naozaj nevieme, kto bude v ďalšom zápase hrať. Núti nás to trénovať ešte tvrdšie a chopiť sa šance čo najlepšie,“ uzavrel Arťom Suchockij.

Kozák ml.: Boli to krásne akcie

K výkonu defenzívnej formácie, ktorá výdatne podporila útok, sa na pozápasovej tlačovej konferencii vyjadril tréner Ján Kozák ml. „Odkedy som pri tíme, tak si dávam záležať na tom, aby sme udržali nulu. To sa dnes splnilo. A ešte keď obrancovia dajú gól, tak je to niečo naviac. Boli to krásne akcie, náš ľavý obranca skóroval zvnútra šestnástky, stopér zase vyviedol loptu a skóroval po narážačke,“ povedal tréner belasých.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.