Úvod Správy Niké liga Ďalšie hladké víťazstvo

Ďalšie hladké víťazstvo

ŠK Slovan zvíťazil v Myjave nad Sereďou 4:0.

Belasí sú aj po piatom kole Fortuna ligy 2019/20 stopercentní. V 5. kole zvíťazili v Myjave nad Sereďou hladko 4:0. O presné zásahy sa postarali Kenan Bajrič, Arťom Suchockij, Andraž Šporar a Rafael Ratao. Slovanisti vedú ligovú tabuľku s počtom 15 bodov a skóre 17:1.

Ján Kozák ml. opäť výrazne pretočil zostavu, zo základnej jedenástky, ktorá hrala v utorok v Dubline, nastúpili od začiatku len traja hráči. V úvode si zachytal Šulla, ktorý kryl dve prízemné strely v podaní Pankaričana. Sereď úporne bránila a belasým chvíľu trvalo, kým sa začali dostávať do šancí. V 22. min vyslal Šporar prudkú strelu spoza šestnástky, lopta mala dobrú trajektóriu, no zastavil ju brániaci Hučko. O tri minúty sa vydal Bajrič dopredu a narazil si loptu so Strelcom, ktorý vyslal parádny oblúčik za obranu. Bezmocný Michalík sa len pozeral, ako Bajrič zoči-voči vybiehajúcemu Ilievovi poslal loptu do siete – 0:1. Gól dodal slovanistom potrebnú pohodu a ďalší presný zásah visel vo vzduchu. V 32. min centroval Daniel do stredu šestnástky, Šporar hlavičkoval k ľavej žrdi a Iliev reflexívne vyrazil. Dôležitý druhý gól predsa len prišiel ešte do polčasu. Daniel v 42. min vyzvŕtal na krídle Slaninku, v akcii pokračoval Apau, ktorý prihral pod seba do stredu pokutového územia. Suchockij z prvej nezaváhal – 0:2.

Druhé dejstvo otvoril Nono, jeho priamy kop Iliev pokryl. V 63. min išiel Strelec sám na brankára, prvý pokus nasmeroval do Ilieva a aj dorážku mu brankár domácich bravúrne pokryl. O dve minúty však už Nono vysunul Šporara, ktorý si zasekol obrancu a nekompromisne k pravej žrdi skóroval – 0:3. Zakrátko unikol Daniel a naservíroval loptu Šporarovi, ten vyslal prudkú krížnu strelu, no Iliev končekmi prstov vyrazil na roh. V samom závere ešte Suchockij zo štandardky našiel na zadnej žrdi Rataa, ktorý hlavičkoval do siete - 0:4.

ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

Góly: 25. Bajrič, 42. Suchockij, 65. Šporar, 90. Ratao

Žlté karty: 49. Jureškin, 52. Hučko, 90. Slaninka (všetci Sereď)

Rozhodovali: Ziemba – Benko, Štrbo

Návšteva: 694 divákov

Sereď: Iliev – Sus, Michalík (82. Unkovič), Hučko, Slaninka – Adekuoroye (55. Matheus) – Iván, Ventúra, Pankaričan, Jureškin (68. Cleber) - Špehar

Slovan: Šulla – Apau, Abena (71. Guzmics), Bajrič, Suchockij – Nono, Rabiu – Daniel, Strelec, Čavrič (78. Ratao) – Šporar (69. Ljubičič)