Úvod Správy Mládež Výzvami domáca súťaž i mládežnícka Liga majstrov

Výzvami domáca súťaž i mládežnícka Liga majstrov

Starší dorast v sobotu odštartuje novú sezónu.

Po letnej prestávke odštartujú starší dorastenci ŠK Slovan novú sezónu. Belasí v prvom kole privítajú v sobotu 17. augusta o 11:00 na Akadémii ŠK Slovan súpera z Banskej Bystrice. O tom, ako prebiehala príprava a čo je nové v dorasteneckej sekcii, sme sa rozprávali so šéftrénerom mládeže Vladimírom Gálom.

Letná príprava staršieho dorastu sa začala 10. júla, belasí odohrali 10 prípravných duelov. Najatraktívnejšiu konfrontáciu absolvovali hneď na začiatku prípravy, keď sa v Poprade stretli s výberom Arsenalu FC do 18 rokov. Naši dorastenci prehrali 1:3, no zo súboja s veľkoklubom si odniesli neoceniteľné skúsenosti. Belasí následne vyhrali prvý ročník Memoriálu Juraja Halenára, kde vysoko zdolali Petržalku aj Inter.

„Počas prípravy sme sa zamerali na kondičnú a taktiež na technicko-taktickú stránku. V prípravných zápasoch neboli prioritou výsledky, ale zlepšovanie herného prejavu a rozvoj hráčov. Veľa nám dal súboj s Arsenalom, chalani získali skvelé skúsenosti. Verím, že sme dobre pripravení na novú sezónu,“ povedal Vladimír Gála.

Deväť hráčov z majstrovského staršieho dorastu prešlo do juniorky. V minulej sezóne hrával za dorast David Strelec, ktorý vekovo stále spadá do tejto kategórie, no momentálne je už plne etablovaný v A-tíme. Koľko percent z majstrovského kádra pokračuje v doraste a koľko percent prišlo z mladšieho dorastu? „Je to tak 50 na 50. V podstate všetci hráči z mladšieho dorastu prešli do kategórie U19. Včera sme definitívne uzavreli káder, tým hráčom, ktorí nespĺňali kritériá, sme ponúkli hosťovanie. Obmena smerom do kádra nie je veľká. Z talianskej Sampdorie Janov sa vrátil náš odchovanec Roman Čerepkai a z Petržalky prišiel stredopoliar Pablo Polonyi.“

V uplynulej sezóne I. ligy mladšieho dorastu bol najlepším strelcom slovanista Adam Matoš (25 gólov), tesne mu sekundoval ďalší hráč Slovana Matej Rosenberger (22 gólov). O strieľanie gólov by aj po prechode Strelca k A-tímu malo byť postarané. „Príbeh Davida je pre ostatných hráčov vzorom, prešiel našou akadémiou a teraz dáva góly za prvý tím. Adam Matoš má veľké predpoklady, je to trochu iný typ hráča ako David, ale pracujeme s ním a veríme, že sa presadí aj v staršom doraste. Veľkým potenciálom disponuje aj Matej Rosenberger. Do ofenzívy sa navyše vrátil Roman Čerepkai, takže je tam zdravá konkurencia, ktorá môže byť prospešná pre celý tím,“ vyhlásil Vladimír Gála.

Veľký skok zažijú mladíci, ktorí v minulej sezóne hrali v mladšom doraste. Teraz ich čaká najnáročnejšia mládežnícka kategória. „Pre chalanov sa zvýšilo tempo i intenzita tréningov. Bolo vidno, že v úvodných 2-3 týždňoch prípravy boli v takej únave, no postupne si zvykli na vyššiu záťaž. Pre mladých hráčov bude prechod do staršieho dorastu výzvou, ale som presvedčený, že ju zvládnu.“

Slovanisti obhajujú majstrovský titul, takže ciele si prirodzene kladú len tie najvyššie. „Úspech z minulého roka je pre nás všetkých zaväzujúci. V rámci uplynulej sezóny sme boli najlepšie hodnotenou akadémiou na Slovensku, čo nás nesmierne teší. Chceme si túto úroveň udržať. Urobíme maximum, aby sme v lige boli opäť dominantní a aby sme obhájili majstrovský titul. Vieme, že to nebude ľahké, lebo súperi sa na nás budú chcieť vytiahnuť, ale my sme Slovan a prirodzene máme vždy tie najvyššie ciele,“ hovorí šéftréner našej mládeže.

Okrem domácej súťaže čakajú dorastencov aj zápasy v mládežníckej Lige majstrov. „Už teraz myslíme aj na Ligu majstrov a často hráčom v kabíne prízvukujeme, že treba čo najlepšie reprezentovať klub i Slovensko. Uvidíme, koho nám 3. septembra v Nyone vyžrebujú, podľa toho budeme súpera analyzovať a čo najlepšie sa pripravíme. Liga majstrov je pre nás niečo nové a prestížne, pristúpime k nej s plnou vážnosťou,“ uzavrel Vladimír Gála.

 

Výsledky prípravných zápasov ŠK Slovan U19

Arsenal Londýn – ŠK Slovan 3:1

Austria Viedeň – ŠK Slovan 0:1

ŠK Slovan – FC Petržalka 6:0

ŠK Slovan – Inter Bratislava 7:0

ŠK Slovan – Honvéd Budapešť 1:1

ŠK Slovan – Magdeburg 1:0

ŠK Slovan – FK Teplice 2:3

ŠK Slovan – Zbrojovka Brno 1:1

Admira Wacker – ŠK Slovan 3:3

ŠK Slovan – MTK Budapešť 0:2

 

Káder ŠK Slovan na sezónu 2019/2020

Brankári: Branislav Chudík, Jakub Jurčík, Marko Zváč

Hráči v poli: Samuel Orság, Adam Kuruc, Ľuboš Uhlár, Michal Polčic, Juraj Lacko, Pablo Polonyi, Radovan Valentín, Alexander Tóth, Daniel Floriš, Adrián Krišica, Bruno Galovič, Jakub Lieskovský, Patrick Farkaš, Dominik Dohnanský, Samuel Lavrinčík, Matej Sabadoš, Filip Lichý, Patrik Bartoš, Filip Szetei, Gabriel Hornyák, Adam Palacka, Matej Rosenberger, Jozef Sopóci, Peter Polakovič, Roman Šoltíšik, Denis Giesser, Roman Čerepkai, Adam Matoš

 

KOMPLETNÉ VYŽREBOVANIE ZÁPASOV NÁJDETE TU

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.