Úvod Správy Európska liga Postupový cieľ splnený, teraz sa tešíme na PAOK

Postupový cieľ splnený, teraz sa tešíme na PAOK

Aleksandar Čavrič v rozhovore po zápase s Dundalk FC.

Z neba opäť zapršala belasá radosť. Podobne ako v prvom zápase v Bratislave, tak aj v odvete v Írsku počas väčšiny zápasu pršalo, no typické britské počasie opäť lepšie sadlo nášmu tímu. Belasí v celkovom súčte skóre 4:1 vyradili írskeho majstra a zahrajú si v play-off Európskej ligy.

Na Tallaght Stadium, kde Dundalk hráva svoje domáce zápasy v pokročilejších fázach európskych pohárov, sa už popálil nejeden favorizovaný tím. Najlepším príkladom je tretie kvalifikačné kolo Ligy majstrov zo sezóny 2016/17, keď bieloruský BATE Borisov prehral v odvete šokujúco 0:3.

Belasí po domácom triumfe 1:0 nepripustili podobné nepríjemné prekvapenie. Podobne ako naposledy v Kosove, aj teraz bolo vidno, že zverenci Jána Kozáka ml. vedia, čo chcú hrať a vedia, ako sa dopracovať k želanému výsledku. „Vedeli sme, že Íri budú musieť od začiatku útočiť a tlačiť sa dopredu. Sme silní v brejkových situáciách, počkali sme si na tieto chvíle a hneď v úvode sme aj gólovo udreli. Nebol to možno náš najlepší zápas, nevyšlo nám úplne všetko, ale dôležité je, že sme tam všetci nechali všetko a naplno sme sa odovzdali pre tím. Prišli sme sem vyhrať a postúpiť, to sme splnili, preto sme šťastní,“ zneli prvé slová Aleksandara Čavriča po stretnutí.

Náš tím pôsobil na ihrisku konsolidovaným dojmom, pri bránení sa zapájali doslova všetci hráči, veď pri jednej nebezpečnej situácii zachránil vo vlastnej päťke hrotový útočník Andraž Šporar. Zdá sa, akoby slovanisti po preklenutí neľahkého vstupu do sezóny boli aj mentálne ešte silnejší než predtým. „Spoločne sme si prešli ťažkým obdobím. Ale prekonali sme to, a tento tím je teraz ešte silnejší než predtým. Dokážeme sa navzájom potešiť po dobrom výsledku, ale zároveň medzi sebou rozoberáme naše chyby, nedostatky a snažíme sa zlepšiť. Aj dnes sme ukázali na ihrisku srdce, verím, že to videli aj ľudia. Myslím si, že sme na dobrej ceste, len treba ďalej makať a držať sa toho, čo sme naštartovali v posledných dueloch.“

Aleksandar Čavrič bol ústrednou postavou jedného z kľúčových okamihov dvojzápasu. V 33. minúte včerajšieho duelu strelil druhý gól Slovana, čo znamenalo, že Dundalk by musel skórovať až štyrikrát, aby postúpil ďalej. A bol to presný zásah z kategórie netradičných. Po dlhom pase Vasila Božikova takmer až od vlastnej brány sa zdalo, že loptu si preberie jeden zo stopérov írskeho tímu. Tí sa však toľko ponúkali, až sa za nimi zjavil rýchlik Čavrič, ktorý dokonale šokoval obrancov i brankára. „Všimol som si, že obrancovia zle komunikovali, cítil som, že mám šancu získať loptu a dostať sa do šance. Tak som len dal sto percent do šprintu a následného súboja, ktorý som vyhral a už bol predo mnou brankár. Snažil som sa zakončiť ponad neho a vyšlo to priam perfektne. Teším sa, že som tímu v dôležitom zápase pomohol presným zásahom,“ opísal „Čaki“ svoj presný zásah.

Belasých prišlo podporiť približne stopäťdesiat priaznivcov. Medzi nimi boli zastúpení aj Slováci, ktorí pracujú a žijú v Írsku. V typicky búrlivej britskej kulise, keď domáci fanúšikovia emotívne, ale v rámci fair-play reagovali na vývoj hry, bolo počuť aj slovenské hlasivky. Vyvrcholením bola záverečná ďakovačka. „Úprimne, ani som netušil, že sem príde toľko fanúšikov, ale všetkých nás ich podpora veľmi potešila. Štadión bol plný domácich priaznivcov, ale my sme počuli aj tých našich. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, vaša podpora pre nás veľa znamená.“

Súperom v play-off bude grécky majster PAOK Solún, nové Tehelné pole zažije futbalový sviatok. „PAOK má obrovskú kvalitu. Určite si ich podrobne zanalyzujeme. Pre mnohých z nás to bude možno najväčší zápas, aký sme doteraz hrali. V takýchto dueloch potrebujete maximálnu koncentráciu, keďže aj malá chyba vám dokáže zmariť všetko úsilie. Kým doteraz sme boli vždy v pozícii favorita, tak v tomto prípade nemáme čo stratiť. Pôjdeme do toho naplno a som presvedčený, že ak podáme optimálny výkon, tak aj s podporou vypredaného Tehelného poľa môžeme byť úspešní,“ pokračoval bývalý mládežnícky reprezentant Srbska, ktorý ale dodal. „Ideme krok za krokom, najprv nás čaká v sobotu Sereď, ktorú treba zvládnuť, a potom môžeme naplno myslieť na PAOK."

A na záver jedna zaujímavosť z klubovej kuchyne – včerajšie víťazstvo symbolicky pripadlo na deň, keď dlhoročný klubový fotograf Miro Gasidlo oslavoval 59. narodeniny. A dostal ten najkrajší darček. „Miro je skvelý chlap, mám ho veľmi rád. Je súčasťou klubu, chodí s nami na všetky zápasy a vnímame ho ako jedného z nás. Toto víťazstvo je pre celý klub, pre fanúšikov a taktiež pre Mira,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kashia si so sebou prináša nevšedný futbalový príbeh.
Náš krídelník zasiahol do duelu so Švédskom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.

Neprehliadnite

Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.
Čo sa aktuálne odohráva na sústredení belasých v Šamoríne?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.