Úvod Správy Európska liga Cestou k postupu dôslednosť vzadu a aktivita vpredu

Cestou k postupu dôslednosť vzadu a aktivita vpredu

Čo sa udialo v pondelok v Dubline...

Slovanisti dnes v Dubline absolvovali povinnú predzápasovú tlačovú konferenciu a od 19:00 miestneho času aj oficiálny hodinový tréning. Všetko je pripravené na utorňajší zápas s výkopom o 21:00, ktorý naživo odvysiela RTVS na Dvojke.

Belasí absolvovali približne dva a pol hodinový let špeciálom, ktorý skomplikovalo jedine meškanie spôsobené problémami riadenia letovej prevádzky v Českej republike. Ani približne hodinové zdržanie však nepokazilo dobrú náladu v tíme.

Výprava je ubytovaná v tichom prostredí mimo rušného centra Dublinu, hráči majú potrebný pokoj na dôslednú prípravu.

Utorňajší duel sa odohrá na Tallaght Stadium, ktorý je domovským stánkom Shamrock Rovers, inak veľkého rivala Dundalku. Domáci očakávajú približne päťtisícovú návštevu, pričom maximálna kapacita predstavuje osemtisíc divákov. Zaujímavosťou je, že v Írsku sa zápas vôbec nebude vysielať v televízii. Priamy prenos uvidia len slovenskí diváci na RTVS.

„Vieme, že máme náskok, ale nesmieme hrať úplne defenzívne, to by nebolo správne. Určite budeme klásť dôraz na dôslednú obrannú činnosť, no zároveň musíme byť aktívni a nebezpeční vpredu. Vieme, aký zápas hráme a o čo hráme. Potrebujeme hrať rozumne a nájsť cestu, ako byť úspešní a priviezť domov postup,“ povedal tréner Ján Kozák ml. na predzápasovej tlačovej konferencii.

S belasými cestoval aj autor gólu z prvého zápasu Dávid Holman, naopak, na Slovensku zostal Moha. „Moha počas posledných dvoch-troch dní hlásil žalúdočné problémy, cez noc sa to ešte zhoršilo. Lekári považovali za vhodné, aby zostal doma, jednak preto, aby sa jeho stav nezhoršil, a aby sa ochorenie neroznieslo do celého tímu.“

Počasie v Dubline je typické britské. Len počas predzápasovej tlačovej konferencie a tréningu sa postupne vystriedala jasná obloha, potom bolo oblačno, následne prišiel lejak a počas tréningu bolo opäť pekne a jasno. Teploty sú podstatne nižšie než na Slovensku, dnes šli tesne cez 20 stupňov celzia. Podobné počasie sa očakáva aj zajtra. „Každému hráčovi sa hrá lepšie v takomto počasí než vo veľkom teple. Pre futbal je najhorší silný vietor, verím, že tomu sa zajtra vyhneme. Domáci sú na to možno trochu zvyknutejší, ale inak nevnímam počasie ako nejaký zásadný faktor,“ vyhlásil tréner belasých.

Na čo si musia dať slovanisti v odvete pozor? „Určite na ľahké straty lôpt, po ktorých sa zrodili dve šance súpera v prvom zápase. A taktiež si musíme dať pozor na štandardné situácie a centrované lopty, potrebujeme byť maximálne koncentrovaní vo vlastnej šestnástke.“

Fanúšikovia Slovana si budú môcť zakúpiť vstupenky priamo pred sektorom hostí na Tallaght Stadium. Predaj bude prebiehať od 19:00 až do výkopu, cena vstupenky je 15 eur. „Ešte ako hráč som v reprezentácii zažil, že vo Walese a Írsku nás vždy prišli podporiť Slováci, ktorí tam žili a pracovali. Verím, že to tak bude aj v utorok. Hráči cítia podporu fanúšikov, budeme radi, ak prídu ľudia zo Slovenska a taktiež miestni Slováci, ktorí žijú v Dubline. Vďaka tomu môže prísť pozitívna energia, ktorá je veľmi dôležitá,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Medveděv: Nadviazať na druhý polčas

Naši futbalisti si trávnik na Tallaght Stadium vyskúšali v rámci predzápasového tréningu. Ihrisko je vo veľmi dobrom stave, dobré podmienky ponúka aj zázemie pre hráčov a realizačný tím. „Dojmy sú zatiaľ len pozitívne, ihrisko je vo výbornom stave. Určite to bude iný zápas než doma, už len z pohľadu, že doma sme mali skvelú podporu zo strany tribún, tu budú doma Íri. Chceme nadviazať na to, čo sme predviedli v druhom polčase v domácom zápase,“ povedal Jurij Medveděv.

„Nálada v tíme je pozitívna, cítime, že sme sa dostali na dobrú vlnu a chceme sa na nej udržať. Nečaká nás však nič ľahké. Íri budú určite bojovní, nepríjemní a agresívni. V tomto sa im musíme minimálne vyrovnať. Urobíme maximum pre postup do ďalšieho kola,“ uzavrel český obranca s kazašskými koreňmi.

Zápas Dundalk FC - ŠK Slovan Bratislava má úvodný výkop v utorok o 21:00 a povedie ho rakúska rozhodcovská trojica Schörgenhofer - Gutschi, Schreiner. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 6. kola skupinovej fázy Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava – SC Braga.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Kniha i dokument si môžete zakúpiť vo fanshope ŠK Slovan alebo online.
Viaceré novinky z kolekcie ŠK Slovan nájdete vo fanshope ŠK Slovan na námestí Tehelného poľa.
Názory trénerov po zápase 17. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (0:0).

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.