Úvod Správy Európska liga Belasí odcestovali do Írska

Belasí odcestovali do Írska

Výprava ŠK Slovan odcestovala do Dublinu.

Dnes dopoludnia nabrala výprava najúspešnejšieho slovenského klubu premiérovo v tejto sezóne kurz smerom na západ. Po dvoch cestách na východ Európy odleteli slovanisti do Írska, kde sa v utorok o 21:00 stretnú v odvete 3. kola kvalifikácie Európskej ligy s Dundalk FC.

„Verím, že do zápasu budú všetci hráči pripravení a budem môcť vybrať tú najsilnejšiu zostavu. Už dlhšie hovorím, že chcem, aby hrali stopercentne zdraví hráči, aj preto sme v poslednom čase výraznejšie rotovali našu zostavu. Každý hráč v tíme je dôležitý,“ povedal tréner Ján Kozák ml. Do Írska cestoval s belasými aj Dávid Holman, autor presného zásahu z domáceho zápasu.

Slovanisti si vezú jednogólový náskok s vedomím, že doma neinkasovali. V pohárovej Európe patrí výsledok 1:0 z domáceho zápasu medzi tie priaznivé. „Vieme, že nula znamená postup, čiže dôležitá bude kvalitná defenzíva. Ale samozrejme, musíme byť aktívni aj smerom dopredu a patrične sebavedomí. Táto kombinácia nám môže priniesť úspech. Po prvom zápase je to z pohľadu postupových šancí o pár percent lepšie na našej strane, to si nebudeme klamať. Ale potrebujeme využiť túto pozíciu. Vieme, že ostrovné tímy sú doma ešte aktívnejšie a agresívnejšie, na to sa musíme pripraviť,“ doplnil tréner belasých.

Belasí budú ubytovaní v Dubline, kde sa odohrá aj utorňajší duel. Dejiskom zápasu bude dublinský Tallaght Stadium, ktorý je domovským stánkom Shamrock Rovers a disponuje kapacitou 8000 divákov. 

Kým v Bratislave vládnu tropické teploty a víkendový duel so Zlatými Moravcami sa odohral vo veľkom dusne, v Írsku je výrazne chladnejšie a predpoveď počasia hlási dážď. „Chladnejšie počasie je pre nás hráčov určite lepšie. Máme deň na adaptáciu, sme profesionáli, čiže určite zvládneme aj zmenu počasia. Je lepšie hrať v daždi než v dusne, ktoré vládlo v posledných dňoch v Bratislave,“ povedal Aleksandar Čavrič pred odletom z bratislavského letiska.

„Dundalk musí útočiť, my máme náskok, to si treba uvedomiť. Vieme, že sme silní pri brejkových situáciách. Budeme sa to snažiť využiť. Chceme hrať šikovne a rozumne, vieme, že v Európe sa veľmi nepočíta futbalová krása, ale najmä výsledky. Naším cieľom je priviesť domov postup. Nálada v tíme je pozitívna, všetci sme plne koncentrovaní na zápas,“ povedal Aleksandar Čavrič.

Zajtrajší zápas odvysiela v priamom prenose RTVS na Dvojke.

Dnes o 19:30 je v Dubline na programe tlačová konferencia ŠK Slovan a následne oficiálny tréning. Na našich komunikačných kanáloch prinesieme reportáže, video i fotogalériu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kashia si so sebou prináša nevšedný futbalový príbeh.
Náš krídelník zasiahol do duelu so Švédskom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.

Neprehliadnite

Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.
Čo sa aktuálne odohráva na sústredení belasých v Šamoríne?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.