Úvod Správy Juniori Druhopolčasové zlepšenie bez bodovej odmeny

Druhopolčasové zlepšenie bez bodovej odmeny

Juniori Slovana Bratislava podľahli Komárnu 0:1.

Juniorka ŠK Slovan v 4. kole II. ligy prehrala s Komárnom 0:1. V zápase dvoch rozdielnych polčasov si aj naši mladíci vypracovali gólové príležitosti, žiaľ, tie zostali nevyužité a tak sa za svoj výkon nedočkali bodovej odmeny. V priebežnej tabuľke je naša juniorka na 12. priečke.

Hneď v prvej minúte sa musel činiť Ružinský, ktorý kryl hlavičku Kneževiča k ľavej žrdi. Na opačnej strane kontroval Čech z priameho kopu, lopta smerovala do ľavého horného rohu, no brankár Ásványi zasiahol. Hostia udreli v 25. min, keď po centri z pravej strany hlavičkoval Kneževič do protipohybu Ružinského – 0:1. Belasí sa snažili reagovať na inkasovaný gól, v závere prvého dejstva mali k dispozícii priamy kop z výhodnej pozície, no Potoma neprestrelil múr hostí.

Po prestávke sa tempo hry zvýšilo, najprv mali dve príležitosti hostia v podaní Bayemiho, no Ružinský podržal svoj tím. V 59. min sa Petráš na ľavej strane doslova prebojoval až do koncovky, dokázal obstreliť brankára, na čiare však ratoval obranca. Belasí následne prestriedali, do hry vybehli čerství Mašulovič a Hermann. Práve striedajúci Hermann v 73. min postupoval sám na Ásványiho, snažil sa ho obstreliť po ľavej ruke, no mladý brankár Komárna vyrazil na roh. Aktivita postupne prešla na kopačky hráčov Slovana. Najväčší nápor prišiel v samom závere po sérii rohových kopov. Najprv hlavičku Mašuloviča vytlačil Ásványi nad brvno a potom Kozlovský na zadnej žrdi zblízka neprestrelil brankára hostí. Hostia hrozili z brejkov, pri dvoch situáciách slovanistov skvele podržal Ružinský. Na výsledku sa už nič nezmenilo a tak naši juniori doplatili na nevyužité šance a tesne prehrali.

Vedením tímu počas zápasu bol podobne ako pred týždňom poverený asistent trénera Martin Rusňák. „V prvom polčase sme mali prílišný a až neopodstatnený rešpekt pred súperom. Aj napriek tomu nemalo Komárno v úvode až toľko šancí, okrem gólu si vypracovali ešte možno jednu príležitosť. Cez prestávku sme chalanov nabádali, aby sa zbavili rešpektu. Hra sa postupne vyrovnala a postupne sa otočila na našu stranu, boli sme odvážnejší a vypracovali sme si jednu-dve dobré šance. Zlepšenie v druhom polčase vnímam ako pozitívum, škoda, že sme neskórovali a nevybojovali priaznivejší výsledok. Nám neostáva nič iné, len ďalej tvrdo pracovať s mladými chalanmi, druhá liga predstavuje naozaj výrazný skok. Dnes sme nemali prakticky nikoho z kádra prvého tímu, čo je na jednej strane dobré, lebo gro hráčov, ktoré počas týždňa trénuje, odohralo aj dnešný zápas. Len musíme veľa trénovať a ďalej sa zlepšovať,“ povedal Martin Rusňák.

Najbližšie sa naši juniori predstavia v sobotu 17. augusta o 17:00 v Banskej Bystrici.

ŠK Slovan Bratislava juniori – KFC Komárno 0:1 (0:1)

Gól: 25. Kneževič

Žlté karty: 62. Šimko, 68. Bayemi, 81. Ujlaky (všetci Komárno)

Rozhodovali: Mastiš – Súkeníková, Zemko

Návšteva: 168 divákov

Slovan juniori: Ružinský – Borovský, Čech, Baláž, Kozlovský – Habodasz, Schlossár (60. Mašulovič) – Jackuliak (86. Popovych), Potoma, P. Haramia – Petráš (60. Hermann)

Komárno: Ásványi – Pittner, Varjas, Ondruš, Končal, Šimko, Rigo, Palacka (65. Ujlaky), Pinte, Bayemi (86. Krela), Kneževič (72. Kollár)