Úvod Správy Fortuna liga Reakcia fanúšikov skvelým zadosťučinením

Reakcia fanúšikov skvelým zadosťučinením

Nono sa v úvode sezóny rozstrieľal, na konte má už tri góly.

Medzi hráčov, ktorí sa v úvode novej sezóny v nahustenom zápasovom programe chytili svojej šance, patrí určite aj španielsky stredopoliar Nono Villar. Technicky disponovaný futbalista aj v súboji so Zlatými Moravcami operoval na veľkom priestore, vypomáhal v defenzíve a výdatne podporoval útok, priamo sa podieľal na dvoch presných zásahoch belasých.

Konkrétne pri prvom góle naštartoval akciu presnou dlhou prihrávkou Erikovi Danielovi na krídlo. Po prestávke sám zvýšil na 3:0 po nezištnej prihrávke Davida Strelca. Zaujímavé je, že pre Nona je to už tretí gól v novej sezóne. „Takáto strelecká produktivita je aj pre mňa trochu prekvapujúca, ale veľmi sa teším. Myslím si, že góly vychádzajú z toho, že sa na ihrisku cítim oveľa lepšie. Keď vystrelím, tak verím tomu, že lopta skončí v sieti. Veľmi sa teším, že môžem byť platný pre tím a chcem sa naďalej zlepšovať,“ vyhlásil 26-ročný Španiel.

Fanúšikovia na Tehelnom poli včera pri striedaní Nona vytlieskali a viacerí z nich skandovali aj jeho meno. Na konci si celý tím užil spoločnú ďakovačku s pokrikom MY SME SLOVAN BRATISLAVA. „Reakcia zo strany tribún bola pre mňa i celý tím veľkým zadosťučinením. Keď mi ľudia tlieskali pri striedaní, tak som bol jednoducho šťastný, že ocenili moju snahu. Celkovo sme podali dobrý výkon. Hráči, ktorí nehrali v Európskej lige, sa chopili svojej šance a ukázali svoje kvality. Je skvelé, že sme dostali od trénera príležitosť, vidíte, že v tomto tíme je prakticky 22 hráčov, ktorí môžu kedykoľvek nastúpiť. A to je pre Slovan veľmi pozitívne.“

Belasí vyhrali v rámci domácej ligy a Európskej ligy siedmy zápas v rade, pričom v piatom stretnutí po sebe neinkasovali. Séria nepriestrelnosti Dominika Greifa sa natiahla na 473 minút. „Snažíme sa hrať vyspelo, spoločne útočíme a potom jedenásti bránime. Na ihrisku si pomáhame a vraciame sa dozadu podporiť defenzívu, vieme, že obranná činnosť nie je len o brankárovi a obrancoch. Verím, že pozitívne série potiahneme čo najdlhšie,“ hovorí Nono.

Dnes dopoludnia absolvovalo naše mužstvo tréningovú jednotku. V pondelok dopoludnia už výprava najúspešnejšieho slovenského klubu odlieta do Írska, kde je v utorok na programe odvetný duel s Dundalkom. „Myslím si, že to bude iný zápas než u nás doma. Íri sa budú viac tlačiť dopredu a určite budú nepríjemní. Musíme hrať rozumne a šikovne a urobiť v správnej chvíli dobré rozhodnutia. Určite to nebude jednoduché, ale ak dáme do toho všetko ako v domácom zápase, tak môžeme uspieť. Verím, že my budeme tí, ktorí sa budú radovať z postupu,“ uzavrel Nono.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 6. kola skupinovej fázy Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava – SC Braga.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Kniha i dokument si môžete zakúpiť vo fanshope ŠK Slovan alebo online.
Viaceré novinky z kolekcie ŠK Slovan nájdete vo fanshope ŠK Slovan na námestí Tehelného poľa.
Názory trénerov po zápase 17. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (0:0).

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.