Úvod Správy Fortuna liga Detský sen sa stal realitou

Detský sen sa stal realitou

David Strelec v rozhovore po zápase so Zlatými Moravcami.

Belasí bez problémov zvládli súboj so Zlatými Moravcami a po triumfe 4:0 sú bez straty bodu a vďaka lepšiemu skóre lídrami Fortuna ligy. Sobotný večer priniesol na Tehelné pole opäť futbalovú radosť a viacero pozitív, ktoré môžu tešiť fanúšikov najúspešnejšieho slovenského klubu.

Ján Kozák ml. masívne pretočil základnú zostavu, z hráčov, ktorí boli v základe v stredajšom súboji s Dundalkom, hrali so Zlatými Moravcami od úvodu len Dominik Greif a Dávid Holman. Na hrote útoku nastúpil najmladší člen kádra David Strelec, ktorý sa príležitosti chopil doslova naplno. „Dnešný zápas som si neskutočne užil. Je pre mňa veľká česť hrať za Slovan pred týmito fantastickými fanúšikmi. Vážim si, že mi tréner dal príležitosť. Snažil som sa využiť ju čo najlepšie a verím, že sa mi to podarilo,“ zneli prvé Davidove slová po stretnutí.

Belasí opäť podali kompaktný, tímový výkon. Súpera prevýšili v držaní lopty (70 % - 30 %) i v počte streleckých pokusov (11:1). Rotácia sa opäť ukázala ako „zdravá,“ prakticky všetci členovia prvého kádra mohli v rozmedzí troch dní zabojovať o miesto v zostave pre ďalšie duely. „Každý hráč v tíme je dôležitý, cítime veľkú túžbu pobiť sa o miesta v zostave. Myslím si, že sme od úvodu boli jednoznčne lepší. Neustále sme išli za gólmi, ani po druhom či treťom sme nemali dosť a chceli ešte zvýšiť rozdiel v skóre. Naše víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie, ale aj tak po dnešku môžeme byť spokojní. Získali sme tri body a hrou sme snáď potešili aj našich priaznivcov.“

David Strelec dvakrát neuspel v samostatných únikoch na brankára Pindrocha, no v druhom polčase bol pri dvoch významných okamihoch. Najprv v 65. minúte ukázal svoj potenciál, keď na ľavej strane najprv obišiel Válovčana, potom nasadil jasličky Brašeňovi a skvelé sólo korunoval gólovou prihrávkou pre Nona. „Prešiel som cez obrancu, potom som rýchlo zbadal druhého protihráča a nasadil som mu jasle. Na zadnej žrdi som videl lepšie postaveného Nona, tak som mu prihral. Teším sa, že bol z toho gól,“ vrátil sa 18-ročný mladík k situácii predchádzajúcej gólu na 3:0.

V samom závere potom belasí mali k dispozícii pokutový kop po faule na Mohu. Loptu si postavil najmladší hráč v tíme. Bol Strelec vopred určený, alebo sa jednalo o spontánnu voľbu? „Nebol som určený na penaltu. Ale veril som si a ďakujem chalanom, že mi dali túto možnosť a prenechali mi loptu na exekúciu pokutového kopu. Kopať penaltu priamo pod náš fanúšikovský kotol nie je len tak niečo, ale necítil som nervozitu, presne som vedel, čo chcem urobiť. Strelil som svoj prvý gól na Tehelnom poli, tento deň radím k najväčším v mojej doterajšej kariére. Keď som ako malý chalan chodil na staré Tehelné pole, tak som vždy sníval o takomto okamihu. Som nesmierne rád, že sa mi to dnes splnilo.“

David po svojom treťom góle vo Fortuna lige vie, že na sebe musí naďalej tvrdo pracovať, aby rozvinul svoj potenciál v prvom tíme úradujúceho slovenského majstra. „Pristupujem k veciam s pokorou, idem krok po kroku. Vážim si pozitívnu spätnú väzbu fanúšikov na mňa i na celý tím. Keď dnes po góle kričali moje meno, cítil som zimomriavky. Budem ďalej tvrdo trénovať, aby som sa stále zlepšoval,“ uzavrel David Strelec.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 6. kola skupinovej fázy Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava – SC Braga.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Kniha i dokument si môžete zakúpiť vo fanshope ŠK Slovan alebo online.
Viaceré novinky z kolekcie ŠK Slovan nájdete vo fanshope ŠK Slovan na námestí Tehelného poľa.
Názory trénerov po zápase 17. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (0:0).

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.