Úvod Správy Európska liga Fanúšikovia nás tlačia za gólmi a víťazstvami

Fanúšikovia nás tlačia za gólmi a víťazstvami

Jurij Medveděv bol v súboji s Dundalkom blízko k svojmu premiérovému gólu v belasom drese.

Belasí si aktuálne držia víťaznú sériu, keď uspeli v šiestich zápasoch po sebe. V nahustenom zápasovom programe musia po víťazstve nad Dundalkom okamžite prepnúť na víkendový duel so Zlatými Moravcami, a potom už môžu začať myslieť na utorňajšiu odvetu v Írsku. Sú to však príjemné povinnosti, veď každý hráč si želá, aby sme mali takýto zaujímavý program čo najdlhšie.

Vráťme sa ešte k stredajšej konfrontácii s írskym majstrom. Slovanisti sa mohli oprieť o podporu krajných obrancov, ktorí najmä po prestávke často vyrážali dopredu a dopĺňali ofenzívnych hráčov. Jurij Medveděv najprv takmer skóroval a potom po skvelom sóle pripravil tutovku pre Andraža Šporara. „Chcel som odovzdať maximum pre tím. Zápas mi naozaj chutil, no doteraz ma mrzí, že som nepremenil veľkú príležitosť. Premiérový gól v belasom by bol čerešničkou tohto zápasu. Cítil som, že potrebujeme skórovať, preto som sa snažil ešte viac podporovať útok. Podobne ako ostatní, aj ja som sa vydal až na dno síl, no jednoznačne to stálo za to. Aplauz fanúšikov po zápase a spoločná ďakovačka, to sú neopísateľné okamihy,“ povedal Medveděv po stretnutí.

V novej klubovej hymne ŠK Slovan sa spieva okrem iného aj „nebesá otvoria,“ čo sa v zápase s Dundalkom skutočne stalo. Po prestávke prišla silná prietrž mračien. Počasie, ktoré je typické skôr pre futbal na Britských ostrovoch, vyhovovalo viac našim hráčom než Dundalku. „Vnímal som to najmä tak, že fanúšikovia sa chytili, hnali nás dopredu a tlačili nás za gólom. Naozaj sme sa cítili, akoby sme vďaka nim boli na ihrisku dvanásti. Za skvelú podporu im patrí veľká vďaka,“ vyhlásil 23-ročný obranca. A keď sme už pri britskom počasí, tak nám nedalo sa neopýtať, v čom videl Jurij rozdiel medzi Dundalkom a predchádzajúcimi európskymi protivníkmi. „Čo sa týka behavosti, je Dundalk najlepší z našich tohtoročných európskych súperov. V ofenzíve hrozili najmä zo štandardných situácií, sú urastení a bojovní. V našej vetve Európskej ligy hráme len s majstrami svojich krajín, tam už nie je ľahký súper. Od írskeho futbalu som ale čakal, že nebudú po každom súboji padať a nariekať. To ma trochu prekvapilo. Myslím si, že v bojovnosti a dôraze v osobných súbojoch sme sa im nielen vyrovnali, ale boli sme aj lepší.“

Náš realizačný tím dbá na dôslednú regeneráciu hráčov počas nahusteného programu. Výhodou je, že tréneri pracujú so širokým kádrom a na každý post majú vždy pripravenú vhodnú alternatívu. „Ešte večer po súboji s Dundalkom sme mali na štadióne regeneráciu. Každý si vybral to, čo potreboval, bola tam studená voda, vírivky či sauna. Zápas je veľa, ale sme radi, že to tak je, všetci predsa chceme niečo dosiahnuť. Regenerácia je v takomto prípade dôležitá, aby bol organizmus o dva dni opäť naplno pripravený na ďalší duel,“ hovorí rodák z kazašskej Badamše, ktorý má ruskú národnosť a české občianstvo.

V sobotu večer čaká slovanistov ďalší domáci duel. V rámci 4. kola Fortuna ligy vyzvú Zlaté Moravce, ktoré sa vďaka dvom víťazstvám v Nitre a nad Michalovcami držia na sympatickom šiestom mieste tabuľky. „Zlaté Moravce boli vždy nepríjemné, prezentujú sa dôrazným a bojovným štýlom. Chceme potiahnuť víťaznú šnúru, udržať ďalšie čisté konto a gólmi potešiť fanúšikov, ktorí prídu na Tehelné pole. V rámci udržania pozitívnej nálady je veľmi dôležité zvládnuť aj tento ligový zápas,“ uzavrel Jurij Medveděv.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Priamy prenos z prípravného zápasu na sústredení v Turecku.
Slovanisti sa v sobotu o 10:00 stretnú s Rubinom Kazaň.
Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.

Neprehliadnite

Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.
ŠK Slovan zrealizoval najväčší prestup v histórii Slovenska.
Fanúšikom ponúkame prehľad viacerých zaujímavostí o novom štadióne Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.