Úvod Správy Európska liga Spoločne môžeme byť naozaj silní

Spoločne môžeme byť naozaj silní

Dávid Holman v rozhovore po zápase s Dundalkom.

Najmä druhý polčas stredajšieho merania síl s írskym majstrom priniesol na Tehelnom poli priam frenetickú atmosféru. Neúnavní fanúšikovia hnali belasých dopredu, a tí sa im odvďačili gólom v samom závere zápasu. Hrdinom večera bol Dávid Holman, no víťazstvo patrí všetkým hráčom, ktorí nechali na ihrisku svoje maximum.

„Je to jeden z najväčších večerov v mojej kariére. Pre takéto okamihy hráme futbal. Som šťastný a hrdý, že som mohol rozhodnúť tento zápas v náš prospech. Na dnešok určite už nikdy nezabudnem,“ povedal Dávid bezprostredne po stretnutí. V 86. minúte duelu to bol práve on, ktorý pretavil do gólu výraznú hernú prevahu slovanistov a dorazil do siete loptu po parádnej strele Dejana Dražiča.

V Bratislave bolo v stredu nesmierne teplo a dusno. Pred úvodným výkopom doslova stál ťažký vzduch nad Tehelným poľom. Po prestávke sa zdvihol vietor, prišiel silný dážď a s ním ešte vyššia aktivita Slovana. V typickom britskom počasí to boli belasí, ktorí mali navrch. „Doslova šialený večer! Je to víťazstvo srdca, ktoré sme vložili do hry a vydali sme sa úplne na maximum. Bojovali sme jeden za druhého a ako jeden tím. Fanúšikovia boli aj v tomto šialenom počasí tiež s nami a fantasticky nás podporovali. Ukázali sme, že spoločne ako hráči a fanúšikovia môžeme byť naozaj silní.“

V európskom zápase sme doma udržali čisté konto prvý raz od minuloročného duelu prvého kola kvalifikácie Európskej ligy s Milsami Orhei (5:0). „Myslím si, že 1:0 je dobrý výsledok, dôležité je, že sme neinkasovali. Íri musia v odvete útočiť, predpokladám, že budeme mať viac otvoreného priestoru než dnes, čo nám môže len pomôcť. Krátko si môžeme užiť tento moment, no treba už myslieť na sobotňajší ligový zápas i odvetu v Írsku,“ pokračoval maďarský reprezentant.

Na Tehelné pole zavítalo bezmála 10 000 divákov, ktorí vytvorili naozaj skvelú kulisu. Stredajší večer sa radí medzi tie najkrajšie na novom Tehelnom poli. „Sme veľmi motivovaní a chceme ukázať, že máme potenciál aj na európske zápasy. Tešíme sa, že fanúšikovia prišli v peknom počte a boli naším dvanástym hráčom. Budeme ďalej tvrdo trénovať, aby sme zostali na tejto pozitívnej vlne,“ uzavrel Dávid Holman.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Priamy prenos z prípravného zápasu na sústredení v Turecku.
Slovanisti sa v sobotu o 10:00 stretnú s Rubinom Kazaň.
Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.

Neprehliadnite

Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.
ŠK Slovan zrealizoval najväčší prestup v histórii Slovenska.
Fanúšikom ponúkame prehľad viacerých zaujímavostí o novom štadióne Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.