Úvod Správy Ženy Začína sa ženská Liga majstrov

Začína sa ženská Liga majstrov

Belasé sa v prvom zápase stretnú s maďarským Ferencvárosom.

V stredu sa začína mini-turnaj 5. kvalifikačnej skupiny UEFA Women´s Champions League, ktorého organizátorom je ŠK Slovan Bratislava. Naše futbalistky čakajú prestížne európske zápasy pred vlastným publikom. Belasé veria, že ich prídu podporiť aj fanúšikovia.

Slovan bol vyžrebovaný z tretieho výkonnostného koša, súpermi v skupine bude srbská Subotica (1. kôš), maďarský Ferencváros (2. kôš) a moldavský Anenii Noi (4. kôš). Do ďalšej fázy postupuje len víťaz skupiny, pričom v prípade rovnosti bodov rozhodnú vzájomné zápasy. 

Slovanistky odštartujú účinkovanie v Lige majstrov v stredu o 17:30 atraktívnym súbojom s Ferencvárosom. Pre fanúšikov platí špeciálna akcia – vstupenka na zápas Európskej ligy s Dundalk FC platí aj na duel žien proti Ferencvárosu. Hracie časy nadväzujú tak, že fanúšik stihne oba zaujímavé zápasy.

„Sme veľmi radi, že Slovan získal organizáciu mini-turnaja ženskej Ligy majstrov. Verím, že zápasy, ktoré nás čakajú, prilákajú fanúšikov aj na ženský futbal. Urobíme maximum, aby sme dosiahli dobré výsledky,“ povedal tréner ženského tímu Martin Masaryk na tlačovej konferencii pred turnajom.

Kým pred rokom boli slovanistky žrebované až zo štvrtého výkonnostného koša, tak teraz sú v skupine tretím nasadeným mužstvom. Aké sú ambície pred domácim turnajom? „Hovoriť o postupových ambíciách by bolo veľmi odvážne. Tímy z prvých dvoch košov majú vysokú kvalitu, osobne považujem Ferencváros za najväčšieho favorita celého turnaja. Našou najsilnejšou stránkou je tímovosť. Dievčatá neskutočne držia pokope a tvoria výbornú partiu. Po hernej stránke bude dôležité najmä dobre brániť a vyrážať do rýchlych brejkov, máme typy hráčok, ktoré sa vedia presadiť v súboji jedna na jedna a využiť otvorenú obranu súpera,“ hovorí Martin Masaryk, ktorému budú pre zranenia chýbať dôležité defenzívne hráčky Terézia Kulová a Viktória Čeriová.

„V prvom rade chceme v každom zápase odviesť maximum a dosiahnuť také výsledky, ktorými budeme dobre reprezentovať meno klubu i celého ženského futbalu na Slovensku. Jednoznačne musíme vyhrať posledný zápas, aby sme sa minimálne udržali v treťom výkonnostnom koši a získali body do ďalších ročníkov. Verím, že nás prídu podporiť aj fanúšikovia a najmä na Tehelnom poli utvoria atmosféru, ktorú sme na ženskom futbale ešte zrejme nezažili,“ uzavrel tréner našich žien.

Kapitánkou tímu je Alexandra Hollá, ktorá sa v civilnom živote úspešne venuje štúdiu medicíny. Popri náročnom štúdiu patrí k líderkám mužstva a na jej kvality sa budú belasé spoliehať aj v Lige majstrov. „V mene celého tímu by som chcela povedať, že sa na turnaj veľmi tešíme a sme rady, môžeme hrať v rodnej Bratislave. Uvedomujeme si, že kvalita bude vo väčšine zápasov na strane súpera, no budeme sa snažiť robiť všetko pre to, aby sme dôstojne reprezentovali Slovan, Bratislavu i slovenský ženský futbal,“ hovorí 24-ročná Bratislavčanka, ktorá tiež vyzdvihla silu kolektívu. „Naša najväčšia sila je v tom, že budeme držať spolu ako jeden človek na ihrisku. Musíme dodržiavať taktické pokyny trénerov, hráme s naozaj silnými súpermi, ktorí môžu využiť akékoľvek zaváhanie.“

Pre naše hráčky budú nasledujúce dni futbalovým sviatkom, veď v európskej súťaži sa predstavia na domácom ihrisku pred očami svojich fanúšikov, známych a rodinných príslušníkov. „Klub dokázal urobiť veľa čo sa týka reklamy a pozvánok pre fanúšikov, na zápasoch bude viac ľudí než sme zvyknuté. Budeme sa chcieť ukázať pred našimi rodinami či kamarátmi a určite budeme patrične namotivované. Zvlášť sa nevieme dočkať na posledný zápas s Moldavkami, ktorý odohráme na Tehelnom poli. Na tento štadión chodíme už od jeho otvorenia, veľmi sa nám páči, a bude pre nás veľkou cťou si na ňom zahrať,“ uzavrela Alexandra Hollá.

Cena jednotlivej vstupenky na zápasy ženskej Ligy majstrov je 3 eurá, držitelia permanentiek majú všetky zápasy zahrnuté v cene svojej permanentky.

 

Program zápasov UEFA Women´s Champions League

Streda 7. augusta:

13:00 ŽKF Spartak Subotica – Anenii Noi (Štadión Pasienky)

17:30 ŠK Slovan Bratislava – Ferencvárosi TC (Štadión Pasienky)

Sobota 10. augusta:

13:00 Ferencvárosi TC – Anenii Noi (Štadión Pasienky)

17:30 ŽKF Spartak Subotica – ŠK Slovan Bratislava (Štadión Pasienky)

Utorok 13. augusta:

17:00 Anenii Noi – ŠK Slovan Bratislava (Štadión Tehelné pole)

17:00 Ferencvárosi TC – ŽKF Spartak Subotica (Štadión Pasienky)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.