Úvod Správy Fortuna liga Rabiu: Hrali sme kompaktne a tímovo

Rabiu: Hrali sme kompaktne a tímovo

Rozhovor s Ibrahimom Rabiom po zápase v Senici.

Belasí zvládli aj tretí ligový zápas nového ročníka a v Senici zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy. Celkovo je to piate víťazstvo Slovana v rade, pričom Ján Kozák ml. má pri tíme stopercentnú bilanciu. Po stretnutí na Záhorí prevládali v našej kabíne pozitívne dojmy, avšak žiadne preceňovanie triumfu či pocit uspokojenia.

Hráči si uvedomujú, že dnes sa môžu tešiť, no hneď od zajtra začína tvrdá drina v súvislosti s ďalším týždňom nabitým zápasmi. Najbližšie hráme už v stredu večer proti Dundalku. „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Mohlo to však byť aj lepšie. Nemá zmysel sa teraz navzájom chváliť, ako sme hrali dobre a vyhrali sme, dopredu nás posunie len to, ak poukážeme na nedostatky. Budeme tak vedieť, čo treba zlepšiť. Podstatné je, že sme využili naše príležitosti a dodržali sme taktické pokyny trénera. Hrali sme kompaktne a tímovo,“ povedal Ibrahim Rabiu.

Oproti odvetnému duelu s Feronikeli nastalo v zostave až sedem zmien. Úplne iný bol stred poľa – nižšie operovali Marin Ljubičič a Ibrahim Rabiu, trochu vyššie zase Nono, ktorý bol autorom úvodného presného zásahu. Ešte v prvom polčase mu Rabiu ideálnou prihrávkou pripravil vyloženú šancu, Nono dobre zakončil, no Taborda na čiare vyrazil. „S Marinom sa mi hralo v stredovej dvojičke výborne. Navzájom sme si sledovali pohyby a priestory a navzájom sme sa dopĺňali. Vo chvíli, keď mal súper loptu, som sa snažil pomáhať defenzíve, pri našich ofenzívnych akciách som sa zase vysúval vyššie.“

Pre nigérijského stredopoliara to bol premiérový štart v základnej zostave od mája, keď však v Michalovciach odohral len 19 minút. Teraz strávil na ihrisku plných 90 minút a patril k najvýraznejším hráčom zápasu. „Som veľmi šťastný a nadšený, že som po dlhšej dobe odohral celý zápas. Vážim si, že mi tréner dal príležitosť. V tomto tíme je veľa výborných futbalistov. Aj v čase, keď toľko nehrávam, nemôžem zostať sklesnutý, ale naopak, musím ešte viac makať, aby som bol pripravený na príležitosť, ktorá príde. A keď príde, tak sa jej chcem chopiť naplno. Aj v Senici som makal na sto percent a verím, že som tiež nejakou mierou prispel k tímovému výkonu a víťazstvu,“ vyhlásil Ibrahim Rabiu.

Belasých do Senice prišli podporiť aj fanúšikovia, ktorí hráčom opäť pripravili domáce prostredie. „Cítili sme sa naozaj ako doma, našich fanúšikov sme počuli počas celého zápasu. Sme radi, že ľudia prišli, ich podpora je naozaj veľmi dôležitá a dodáva nám silu. Našich priaznivcov vnímame ako súčasť nášho tímu, sú naším dvanástym hráčom a hráme pre nich,“ pokračoval 28-ročný rodák z mesta Kano.

Po vypadnutí z Ligy majstrov prišlo päť víťazstiev belasých v rade. Samozrejme, nie je to dôvod na uspokojenie, ale každého určite poteší, keď prichádzajú víťazstvá a pozitívne emócie. Belasí si ešte vylepšili štatistiku vzájomných duelov so Senicou, dosiahli dvadsiate víťazstvo z 29 meraní síl. „Nálada sa zlepšila, atmosféra v tíme je lepšia, čo verím vidno aj na ihrisku. Víťazstvá nám dodali sebadôveru a tešíme sa na ďalšie výzvy, ktoré sú pred nami,“ uzavrel Ibrahim Rabiu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Priamy prenos z prípravného zápasu na sústredení v Turecku.
Slovanisti sa v sobotu o 10:00 stretnú s Rubinom Kazaň.
Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.

Neprehliadnite

Novou posilou belasých je Ezekiel Henty.
ŠK Slovan zrealizoval najväčší prestup v histórii Slovenska.
Fanúšikom ponúkame prehľad viacerých zaujímavostí o novom štadióne Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.