Úvod Správy Niké liga Belasí v Senici suverénni

Belasí v Senici suverénni

ŠK Slovan zvíťazil v Senici hladko 3:0.

Slovanisti zvíťazili v 3. kole Fortuna ligy v Senici 3:0. O naše presné zásahy sa postarali Nono, Rafael Ratao a Aleksandar Čavrič. V lige máme na konte plný počet bodov pri celkovom skóre 9:1.

Belasí nastúpili oproti predchádzajúcemu zápasu s Feronikeli so siedmimi zmenami v základnej zostave. Úvod zápasu vyšiel nášmu tímu výborne a už po piatich minútach sa menilo skóre. Ljubičič pripravil streleckú pozíciu pre Nona, ktorý z 20 metrov trafil parádne k žrdi – 0:1. Po rýchlom góle patrila hra Slovanu, domáci sa nedostávali do šancí a druhý gól visel vo vzduchu. V 30. min bol k nemu blízko Nono, ktorý zakončil po spätnej prihrávke od Rabia, no Taborda zázračne vyrazil na čiare. O tri minúty však už bol bezmocný, keď Ratao tečoval strelu Ljubičiča a lopta zapadla k pravej žrdi – 0:2. Domáci pohrozili až v 37. min, Yenne sa oprel do odrazenej lopty a Greif ju vytiahol nad brvno.

Po prestávke pokračovali belasí v nastolenom trende a naďalej kontrolovali dianie na ihrisku. V 50. min Ratao vysunul kolmicou Dražiča, ten ale zblízka netrafil bránu. Zakrátko Ljubičič dlhým pasom našiel Dražiča, ktorý si zasekol obrancu, ale koncovku nezvládol. V 63. min Dražič vyzvŕtal obranu Senice a nezištnou prihrávkou cez celú šestnástku našiel na zadnej žrdi Čavriča, ktorý trafil do odkrytej brány – 0:3. Seničania sa naďalej snažili ešte skorigovať skóre, v 74. min hlavičkoval striedajúci Ramirez, no Greif jeho pokus zlikvidoval. Vzápätí to Ramirez skúsil po zemi k bližšej žrdi, Greif predviedol spoľahlivý zákrok. Belasí si už záver vychutnávali, v 88. min ešte zblízka hlavičkoval Abena, no Taborda na čiare zasiahol. Následne Ratao prudko vystrelil spoza hráča do protipohybu Tabordu, ten na čiare reflexívne vyrazil.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:2)

Góly: 5. Nono, 33. Ratao, 63. Čavrič

Žlté karty: 72. Cvek, 78. Krč, 79. Ramirez (všetci Senica)

Rozhodovali: Glova – Vorel, Vitko

Návšteva: 1768 divákov

Senica: Taborda – Otrísal, Košút, Dias, Krč – Klapan (71. Didiba), El Moudane – Yenne (85. Totka), Castaneda (73. L. Ramirez), Cvek - Sulley

Slovan: Greif – Apau, Abena, Božikov, Vernon – Ljubičič – Ratao, Rabiu, Nono (75. de Kamps), Dražič (78. Moha) – Čavrič (70. Daniel)