Úvod Správy Niké liga Víťazný vstup do ligy

Víťazný vstup do ligy

ŠK Slovan zvíťazil na ihrisku FK Pohronie 3:1.

ŠK Slovan v 1. kole Fortuna ligy 2019/20 zvíťazil na ihrisku nováčika súťaže FK Pohronie 3:1. Za belasých skórovali Aleksandar Čavrič a dvakrát Andraž Šporar. Najbližší duel odohráme v stredu 24. júla v rámci 2. kola kvalifikácie Európskej ligy, keď na Tehlelnom poli privítame KF Feronikeli.

Belasí vstúpili do zápasu útočne a hneď od úvodu dokazovali, že si do Žiaru nad Hronom prišli po tri body. Už v 7. min vyslal Šporar strelu z hranice šestnástky, Suchockij loptu nešťastne tečoval vedľa brány. O minútu neskôr Šporar prešiel po pravej strane do pokutového územia, z bránkovej čiary prihral pod seba Čavričovi, ktorý umiestnil loptu do odkrytej brány – 0:1. Zakrátko mohol Dražič pridať aj druhý gól, zblízka však mieril tesne vedľa. V 17. min centroval Suchockij do šestnástky, obranca loptu tečoval a tá skončila na pravej žrdi domácej brány. Domáci sa snažili vyrovnať hru, belasí však mali zápas pod kontrolou a nepúšťali Pohronie do šancí. Sami ešte mohli zvýšiť náskok, Abena však v 40. min hlavičkoval z dobrej pozície nad. Až tesne pred polčasovým hvizdom sa prvý raz predviedol aj Greif, ktorý pokryl nepríjemnú strelu Abraháma z otočky.

Do druhého dejstva vstúpili slovanisti s ambíciou odskočiť súperovi na vyšší gólový rozdiel. Podarilo sa im to v 53. min, keď Čavrič predviedol parádny šprint a stredom ihriska prešiel až do šestnástky, kde ho Tesák zozadu fauloval. Šporar strelou do stredu brány bez problémov penaltu premenil, Jenčo šiel k žrdi a nemal nárok – 0:2. O tri minúty pohrozili domáci, Abrahámovu tečovanú strelu vytesnil Greif nad brvno. Po hodine hry hlavičkoval po rohu Abena, jeho pokus presvišťal tesne vedľa pravej žrdi. V 65. min bolo znížené, po rýchlej kombinačnej akcii trafil Abrahám po zemi k žrdi – 1:2. Pohronie sa pripomenulo v 79. min, po rohovom kope hlavičkoval Jacko tesne vedľa. Vzápätí postupoval Čavrič sám na bránu, zoči-voči Jenčovi ale obstrelil brankára i bránu. Definitívu pridal v 85. min Šporar, ktorý na zadnej žrdi doklepol do siete center Čavriča - 1:3.

FK Pohronie – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1)

Góly: 65. Abrahám - 8. Čavrič, 53. a 85. Šporar (prvý z 11 m)

Žlté karty: 39. Nosko, 47. Jacko, 53. Tesák - 82. Dražič

Rozhodovali: Chmura – Benko, Weiss

Návšteva: 2602 divákov (vypredané)

Pohronie: Jenčo – Hatok, Nosko, Jacko, Tesák – Pellegrini, Sojka (61. Klec) – Blahút (73. Hrnčár), Zachara, Badolo (28. Mészáros) - Abrahám

Slovan: Greif – Bajrič, Abena, Božikov, Suchockij – Nono – Dražič (86. Daniel), Holman (78. de Kamps), Ratao (72. Moha) – Šporar, Čavrič

Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.