Úvod Správy Fortuna liga Belasí vstúpia do ligy na ihrisku nováčika

Belasí vstúpia do ligy na ihrisku nováčika

ŠK Slovan sa v sobotu o 20:00 predstaví v Žiari nad Hronom proti nováčikovi súťaže FK Pohronie.

Počas predposledného júlového víkendu štartuje nová sezóna Fortuna ligy, do ktorej vstupujeme v pozícii obhajcov majstrovskej trofeje. V úvodnom kole sa predstavíme na ihrisku nováčika najvyššej súťaže FK Pohronie, ktoré hrá domáce zápasy v Žiari nad Hronom. Úvodný výkop je v sobotu o 20:00.

Vstupenky do sektoru hostí si budete môcť zakúpiť aj v deň zápasu pred sektorom hostí na štadióne v Žiari nad Hronom. Cena vstupenky je stanovená na 3 eurá. Priamy prenos zo zápasu odvysiela televízia Orange Sport.

Pohronie v uplynulej sezóne víťazstvom v II. lige dosiahlo historický úspech a premiérovo postúpilo do najvyššej súťaže. Svoje zápasy hráva na zrekonštruovanom štadióne v Žiari nad Hronom s kapacitou 2300 miest na sedenie. Sobotňajší zápas bude vypredaný.

Čelíme nováčikovi súťaže, ale veľká väčšina hráčov v jeho kádri už má skúsenosti z najvyššej súťaže. Snáď najznámejším menom je krajný obranca a niekdajší reprezentant Slovenska Lukáš Tesák. Trénerom tímu je Milan Nemec, otec bývalého reprezentanta Adama Nemca.

Slovanisti absolvovali v piatok podvečer predzápasový tréning pod taktovkou Vladimira Radenkoviča, ktorý je povedený vedením tímu. „Po tom, čo sa udialo v stredu v Čiernej Hore, sme všetci nesmierne sklamaní. Je náročné pripraviť mužstvo na zápas v situácii, keď sme vypadli už v prvom kole kvalifikácie Ligy majstrov. Musíme sa ale pozerať dopredu. Čaká nás prvý ligový zápas, ktorý je vždy dôležitý, a stále máme šancu aj v kvalifikácii Európskej ligy,“ povedal Vladimir Radenkovič.

„Očakávame, že súper bude nesmierne motivovaný, čo je u nováčika súťaže úplne normálne. Bude vypredané, to futbalu len prospeje. Veľa hráčov v našom tíme cíti vinu za to, že sme vypadli so Sutjeskou. Chápem ich, no pred zápasom sa im budeme snažiť dodať sebadôveru a pripraviť ich tak, aby sme úspešne zvládli vstup do ligovej súťaže. Práve víťazný vstup do ligy je vždy veľmi dôležitý,“ pokračoval Radenkovič, ktorý sa vyjadril aj k zdravotnému stavu tímu. „Nikto z hráčov nehlásil žiadne vážnejšie zdravotné problémy. Ale určite pristúpime k nejakej rotácii v zostave. Potrebujeme trochu oživiť zostavu, dať priestor aj ďalším hráčom,“ uzavrel Vladimir Radenkovič.

Vzájomné zápasy

Slovan a Pohronie sa v nedávnej minulosti dvakrát stretli v rámci Slovenského pohára. V 3. kole v sezóne 2014/15 belasí vyhrali na pôde Pohronia (vtedy ešte hralo v Dolnej Ždani) 4:0, keď sa dvakrát presadil Mészáros a po góle pridali Halenár a Bagayoko. V 5. kole sezóny 2015/16 vyhrali slovanisti v Bratislave 1:0 po víťaznom góle Róberta Vitteka.

Naposledy sme sa s Pohroním stretli v prípravnom zápase v júni 2018, zvíťazili sme 2:0 po zásahoch Dávida Holmana a Borisa Cmiljaniča.

Dôležité informácie

Zápas 1. kola Fortuna ligy 2019/20 medzi FK Pohronie a ŠK Slovan Bratislava sa začína v sobotu 20. júla o 20:00 na štadióne v Žiari nad Hronom a povedie ho rozhodcovská trojica Chmura – Benko, Weiss.

Vstupenky do sektoru hostí si budete môcť zakúpiť aj v deň zápasu pred sektorom hostí na štadióne v Žiari nad Hronom. Cena vstupenky je stanovená na 3 eurá. Priamy prenos zo zápasu odvysiela televízia Orange Sport.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zostrih dnešného tréningového zápasu i premiérový gól Vladimíra Weissa.
Hodnotenie Jána Kozáka ml. po tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra (2:1).
Belasí v tréningovom zápase zdolali Nitru 2:1.

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.