Úvod Správy Liga Majstrov Belasí na ceste do Čiernej Hory

Belasí na ceste do Čiernej Hory

Naša výprava nabrala smer Podgorica.

Bratislavské letisko sa dnes dopoludnia odelo do belasa. Výprava najúspešnejšieho slovenského klubu totiž odlieta špeciálom do Podgorice, hlavného mesta Čiernej Hory. Práve v Podgorici budú belasí ubytovaní, pričom Nikšić je odtiaľ vzdialený približne 50 kilometrov.

Do Čiernej Hory cestuje 17 hráčov do poľa a 2 brankári. „Berieme 19 hráčov, aby sme v prípade akéhokoľvek problému mohli nastúpiť na zápas s kompletnou osemnásťčlennou súpiskou,“ povedal krátko pred štartom lietadla tréner Martin Ševela.

Vo výprave vládne zdravé očakávanie pred dôležitým zápasom. Belasí vedia, čo je v hre. „Všetci sme nastavení tak, že cestujeme s jasným cieľom postúpiť ďalej. Nebude to jednoduché, súper už ukázal, že vie byť dostatočne nepríjemný. Kvalita je na našej strane, ale musíme k nej pridať aj bojovnosť a zdravú agresivitu. Som presvedčený, že pokiaľ všetci odvedieme optimálny výkon, tak môžeme dosiahnuť želaný výsledok a postup.“

Dnes o 19:00 absolvujú slovanisti predzápasovú tlačovú konferenciu a o 19:30 svoj oficiálny tréning na štadióne v Nikšići. V pondelok mal tím na programe aj video-analýzu z prvého zápasu. „Trikrát som si ten zápas celý pozrel. Posledné štyri dni sme sa intenzívne venovali taktickým veciam, ktoré chceme použiť v odvete. Zároveň potrebujeme byť efektívnejší, šance si určite vypracujeme, len ich treba premeniť. A taktiež si musíme dať pozor na silné stránky súpera, ktorými sú najmä ofenzívne štandardné situácie. Hráčom sme na videu ukázali spôsob, akým sa v tomto zápase môžeme uberať. Vpredu chceme hrať jednoducho, na jeden-dva dotyky a cez krajné vertikály a prudké prihrávky do pokutového územia, presne tak, ako sme v prvom zápase skórovali,“ hovorí tréner belasých.

Do Čiernej Hory sa napriek veľkej vzdialenosti z Bratislavy (cca 1000 km) chystajú aj priaznivci belasých. „Pre nás je to skvelá správa, pretože tí ľudia tam idú kvôli nám. Je pre nás zaväzujúce urobiť na ihrisku maximum, aby fanúšikovia odchádzali spokojní. Podpora z tribún je skvelá, naši priaznivci sú dvanástym hráčom. A pokiaľ prídu aj do Nikšiću, ktorý vôbec nie je blízko, ba práve naopak, tak je to skvelé a môžu nám dodať ohromnú podporu.“

Na poslednú chvíľu nastala v nominácii slovanistov na zápas jedna zmena. „Mitch Apau s nami necestoval, dostal mimoriadne voľno z rodinných dôvodov. Jeho priateľka práve rodí, je jasné, že hráč by v takom prípade aj napriek maximálnej snahe sústrediť sa na zápas bol hlavou niekde inde. Preto sme Mitchovi umožnili odcestovať a neletel s nami do Čiernej Hory,“ uzavrel Martin Ševela.

Autorom presného zásahu belasých v úvodnom súboji so Sutjeskou bol Andraž Šporar. Na jeho strelecké schopnosti sa budeme spoliehať aj v odvetnom súboji. „Miesto nejakej nervozity v nás pred odvetou prevláda nadšenie a túžba vybojovať postupový výsledok. Veľmi by nám pomohol rýchly gól, súper by potom musel otvoriť hru a nám by sa hralo lepšie. Ani v prípade, že nám tento zámer nevyjde, netreba panikáriť. Kvalita je na našej strane, treba ju potvrdiť. Určite sa na zápas nepozeráme tak, že nám na postup stačí aj remíza 2:2 či 3:3. Ideme tam s cieľom zvíťaziť a postúpiť ďalej,“ povedal krátko pred odletom Andraž Šporar.

Dnes vám prinesieme aj report a fotografie z tlačovej konferencie a oficiálneho tréningu. Zajtrajší zápas naživo odvysiela RTVS na Dvojke. Zápas sa začína o 20:15.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Dôležité informácie pred sobotňajším zápasom.
Na sobotu sú pripravené špeciálne "DOUBLE" tričká.
Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.