Úvod Správy Mládež Trofej nezlomnej vôle a charakteru

Trofej nezlomnej vôle a charakteru

Návrat k jednému z piatich belasých titulov zo sezóny 2018/19.

Minulá sezóna bola pre ŠK Slovan úspešná nielen z pohľadu prvého tímu. Úspechy dosiahli aj naši mládežníci. Popri staršom doraste získali titul aj starší žiaci, ktorí si pri ceste za trofejou prešli niekoľkými priam neuveriteľnými okamihmi. K majstrovskej jazde nášho výberu U15 sme sa vrátili s trénerom tímu Ľubomírom Kordaničom.

Na finálovom turnaji žiakov o majstra SR hrajú štyri tímy systémom každý s každým. Naši mladíci v úvodnom zápase mini-turnaja zdolali Prešov 2:0, potom však zaváhali s Trenčínom, keď prehrali 0:1. Pred posledným hracím dňom bola situácia nasledovná – Žilina mala šesť bodov, za ňou boli Slovan s Trenčínom so ziskom troch bodov. 

Belasí hrali v poslednom zápase mini-turnaja so Žilinou a vedeli, že ak chcú získať titul, musia dovtedy suverénneho protivníka zdolať minimálne o dva góly. Náročná úloha? Nie pre mladé belasé talenty z ročníka 2004, ktoré sa prezentovali obrovskou vôľou a túžbou po víťazstvách. „Nie je ľahké pripraviť tím na zápas, keď viete, že musíte vyhrať minimálne o dva góly. S kolegami sme viedli dlhú debatu o tom, ako chalanov pripraviť na súboj so Žilinou. Rozhodli sme sa, že miesto toho, aby sme hráčov dostávali pod tlak, pôjdeme cestou uvoľnenej atmosféry. Snažili sme sa vytvoriť v kabíne pohodu, zasmiať sa. Nechceli sme si povedať, že o nič nejde alebo že nemáme čo stratiť, naopak, verili sme v naše schopnosti. Len sme snažili naskočiť do hry uvoľnení a bez nervozity, ktorá by nám zväzovala nohy,“ zaspomínal tréner Ľubomír Kordanič na posledné hodiny spred zápasu so Žilinou.

Futbalový svet zažil v poslednej dobe viacero veľkých obratov. Aj tie bolo inšpiráciou pre našich starších žiakov. „Chlapcom sme dávali tieto obraty za príklad. Pripomenuli sme im aj fakt, že sme v tejto sezóne prehrávali s Trnavou po polčase 0:3, no otočili sme na 4:3. Pri príprave sme išli výhradne pozitívnou cestou. Hráčom sme pripomínali, že na Žilinu máme a môžeme ich zdolať. Chceli sme hrať nátlakovo a streliť čo najskôr vedúci gól. Podarilo sa to, v tretej minúte sme sa ujali vedenia po góle Sebastiana Nagya a dostali sme sa na neskutočnú emočnú vlnu, ktorá nás sprevádzala až do záverečného hvizdu,“ pokračoval Ľubomír Kordanič.

Naši mladíci viedli 2:0 i 3:1, čiže už mali jednu ruku na trofeji. Sedem minút pred koncom ale inkasovali po rohovom kope a sen o titule sa začal rozplývať. Čo si v tých chvíľach hovoril tréner? „Boli to veľmi ťažké okamihy. Pred rohovým kopom som chalanom kričal, aby osobne bránili hráčov súpera, no jeden z nich sa uvoľnil na päťke a skóroval. Nepopieram, v tej chvíli sme všetci boli skleslí a sklamaní. Ale nevzdali sme sa. Hneď po rozohrávke sme sa snažili dostať loptu čo najbližšie k súperovej šestnástke. Prišiel center, i keď nevydarený, no k lopte sa dostal Milan Šimon Rehuš, ktorý fantastickou prihrávkou našiel striedajúceho Vasyla Matelehu, a ten sa stal naším hrdinom. Tie emócie po štvrtom góle boli neopísateľné,“ podotkol tréner našej U15. Belasí teda zdolali Žilinu 4:2 a vďaka najlepšiemu skóre z mini-tabuľky troch tímov sa práve oni stali majstrami Slovenska. „Veľmi si vážim prístup a charakter chalanov, ktorých nezlomili ani náročnejšie situácie. Skutočne príkladne reprezentovali značku Slovana Bratislava. Som rád, že aj žiacka sekcia prispela titulom k výnimočnej sezóne celého klubu.“

 

Pochvalu si zaslúži celý tím, ktorý vybojoval majstrovskú trofej. Tréner našiel aj individuality, ktoré vyzdvihol. „Najlepším hráčom turnaja sa stal Martin Mišovič, ktorý odohral sezónu v skvelej forme a presadil sa aj v reprezentácii. Pilierom obrany je Tomáš Kachnič, jeden z najlepších obrancov na Slovensku v rámci ročníka 2004. A veľkým prínosom bol aj Milan Šimon Rehuš, ktorý vekovo spadá do nižšej kategórie, no od nadstavby o titul sme ho vzali do kategórie U15 a na finálovom turnaji nastúpil vo všetkých zápasoch v základnej zostave. Je to šikovný stredový hráč, v súboji so Žilinou pripravil dvomi fantastickými prihrávkami dva góly,“ pokračoval Ľubomír Kordanič.

Pre Kordaniča je to druhý majstrovský titul s kategóriou U15, zopakoval úspech z ročníka 2015/16. Pri tomto tíme bude pokračovať aj v mladšom doraste v kategórii U16. „Vedenie mládeže vyjadrilo vôľu, aby som v záujme zachovania určitej kontinuity pokračoval pri ročníku 2004. Pre mňa je to trénersky nová výzva, prichádzajú nové veci a náročnejšie zápasy. Ale teším sa, chcem s chalanmi úspešne zvládnuť prechod do dorasteneckého futbalu, aby o týchto hráčoch ešte bolo na Slovane v dobrom počuť,“ uzavrel Ľubomír Kordanič.

 

Majstrovský káder starších žiakov ŠK Slovan Bratislava

Brankári: Oliver Vajda, Andrej Mikoláš

Hráči: Alex Hipp, David Murár, Tomáš Kachnič, Dionýz Alex, Milan Šimon Rehuš, Matej Riznič, Samuel Benko, Martin Mišovič, Ivo Pištek, Tibor Meszároš, Yannick Kozák, Marko Trusina, Artur Záhon, Vasyl Mateleha, Sebastian Nagy, Boris Súkenník, Jakub Popík, Oliver Šüto, Sebastian Zvara

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.