Úvod Správy Prípravné zápasy Prioritou defenzívne úlohy, góly ako bonus

Prioritou defenzívne úlohy, góly ako bonus

Myenty Abena v rozhovore po zápase s Hartbergom.

Pre hráčov, ktorí nezasiahli do duelu so Sutjeskou Nikšić, bol sobotňajší prípravný zápas s Hartbergom ideálnou šancou prehovoriť do boja o miesta v zostave. Viacerí sa chopili príležitosti veľmi dobre, veď belasí zdolali rakúskeho prvoligistu vysoko 4:0. Strelecký účet stretnutia otvoril Myenty Abena, ktorý strelil v príprave už tretí gól v belasom.

„V prvom rade sa koncentrujem na defenzívne úlohy, góly v sieti súpera vnímam ako pekný bonus, prospešný pre mužstvo. Prvoradé je však ukázať kvality pri bránení. Tento gól bol jednoznačne najkrajší v mojej doterajšej kariére. Keď som trafil loptu, tak som si povedal, že letí fakt dobre a že z toho môže byť gól. Som šťastný, že sa mi podarilo opäť skórovať. Musím však zostať koncentrovaný na svoje obranné povinnosti, tie sú prioritou,“ opísal Myenty Abena svoj presný zásah, ktorý padol už v druhej minúte zápasu a zaradil sa medzi výstavné. Náš obranca totiž po oblúčiku od Davida Strelca trafil z prvej ideálne ponad brankára Hartbergu.

Belasí svojho rakúskeho súpera v priebehu celého zápasu nepustili do vážnejšej šance. Sami boli vpredu v podstate maximálne efektívni, využili svoje šance a Hartbergu nasúkali štyri presné zásahy. Výsledok v príprave neradno preceňovať, každé víťazstvo však poteší. „Súper začal agresívne, no my sme mali prevahu v strede poľa, kde operovali Joeri de Kamps a Ibrahim Rabiu. Títo dvaja chalani odviedli skvelú prácu, do našej hry priniesli pokoj a istotu. Získali sme prevahu v strede, odtiaľ prichádzala naša pohoda a gólové príležitosti. Pre sebadôveru tímu je dobré, že sme takto vysoko vyhrali, ale teraz sa už poďme posunúť ďalej, treba myslieť na ďalšie výzvy,“ hovorí vysoký obranca, pochádzajúci zo Surinamu.

Tréner Martin Ševela oproti európskemu duelu úplne pretočil zostavu. V základe proti Hartbergu boli traja hráči, ktorí v Lige majstrov striedali (De Kamps, Holman a Daniel), zvyšní do stredajšieho zápasu nezasiahli. A títo futbalisti chytili svoju šancu a ukázali svoje kvality. „Pre futbalistu je ťažké prijať skutočnosť, že v prvom zápase sezóny nezačína v základnej zostave. Na druhej strane ale plne rešpektujem rozhodnutie trénera, v Slovane je naozaj silná konkurencia. Pred zápasom sme sa s chalanmi v kabíne povzbudzovali, hovorili sme si, že toto je naša šanca ukázať sa a prehovoriť do boja o miesta v zostave. Každý jeden z nás dnes na ihrisku tvrdo makal, podali sme dobrý tímový výkon. Udržali sme nulu, pričom vzadu sa mi výborne hralo s Richárdom Guzmicsom, dobre sme navzájom komunikovali,“ hovorí Myenty Abena. Pre úplnosť doplníme, že hráči, ktorí hrali so Sutjeskou v základnej zostave, absolvovali v sobotu tréningovú jednotku, čiže tiež mali potrebnú záťaž.

Belasí sa už v rámci tréningového procesu zameriavajú na stredajšiu odvetu na pôde Sutjesky Nikšić. „Videli ste, ako sa hráči súpera neskutočne tešili po vyrovnávajúcom góle z posledných sekúnd. Myslím si, že aj v odvete budú veľmi nepríjemní. Zároveň si však nepripúšťame nič iné ako postup do ďalšieho kola. Po domácom zápase sme si v šatni povedali, že rozhodne ešte nie sme tam, kde by sme chceli byť, a musíme zabrať vo vonkajšom zápase. Celý tím je zdravo nabudený odčiniť zaváhanie a v odvete dokázať našu kvalitu. Zodpovedne sa pripravíme a budeme bojovať o víťazstvo a postup ďalej,“ uzavrel Myenty Abena.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.