Úvod Správy Prípravné zápasy Šanca pre hráčov s nižšou minutážou

Šanca pre hráčov s nižšou minutážou

Slovanisti sa v sobotu o 18:00 stretnú v prípravnom zápase s rakúskym tímom TSV Hartberg.

Belasí absolvujú počas víkendu ešte jeden prípravný zápas, určený najmä pre hráčov, ktorí mali nižšiu minutáž v súboji so Sutjeskou Nikšić. Súperom nášho tímu bude rakúsky prvoligista TSV Hartberg. Zápas sa odohrá v sobotu o 18:00 na Pasienkoch, Slovan TV prinesie priamy prenos.

Stretáva sa úradujúci slovenský majster a jedenásty tím nedávno skončeného ročníka rakúskej Bundesligy.

„Chceme, aby aj hráči s nižšou minutážou zo zápasu so Sutjeskou, ktorí by prípadne boli použiteľní v odvete, mali potrebnú hernú prax a minutáž. Preto sme na víkend zvolili prípravný zápas s rakúskym prvoligistom. Hráči majú priestor sa ukázať a vypýtať si miesto v zostave nielen čo sa týka odvety kvalifikácie Ligy majstrov, ale aj prvého ligového kola, ktoré je na programe už o týždeň,“ povedal tréner Martin Ševela.

Belasí absolvovali vo štvrtok pozápasový tréning, dnes taktiež naplno zaberali, pričom tréningová jednotka už bola zameraná aj na budúcotýždňový odvetný duel so Sutjeskou. „Dnešný tréning bol zameraný najmä na taktickú stránku s víziou do odvetného duelu. Po analýze z domáceho zápasu pôjdeme do odvety s určitým zámerom. Tí hráči, ktorí nastúpili proti Sutjeske, budú mať v sobotu na programe tréningovú jednotku.“

Tréner belasých tradične priblížil aj aktuálny zdravotný stav tímu. „Menšie problémy hlásil Nono, na zajtrajší zápas by však mal byť k dispozícii. Jurij Medveděv už posledné dva dni trénoval s tímom a rád by som ho videl v súboji s Hartbergom. Som zvedavý, ako sa predvedie po menšom zranení. Ostatní hráči sú zdraví a nehlásia žiadne problémy,“ uzavrel Martin Ševela.

TSV Hartberg bol v sezóne 2018/19 nováčikom rakúskej Bundesligy. Absolvoval pomerne vydarenú základnú časť, len o štyri body mu ušlo miesto v hornej šestke, ktorá hrala o titul a pohárovú Európu. V nadstavbe o udržanie sa už forma Hartbergu mierne klesla, napriek tomu si ako nováčik dokázal uchovať prvoligovú príslušnosť aj pre ďalšiu sezónu. Obsadil konečné 11. miesto.

Klub vznikol v roku 1946 a prezentuje sa modro-bielymi farbami. Počas prípravy na novú sezónu dosiahol Hartberg jeden zaujímavý výsledok, keď zdolal nemecký Hannover 2:0. Pre Hartberg je súboj s belasými generálkou na novú sezónu.

Prípravný duel ŠK Slovan Bratislava – TSV Hartberg sa odohrá v sobotu 13. júla o 18:00 na Pasienkoch. Vstupenky v cene 3 eurá sú v predaji on-line na Ticketmedia.sk alebo v deň zápasu od 16:30 v pokladnici štadióna Pasienky (zo strany od OC Polus). Držitelia permanentiek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky. Slovan TV odvysiela priamy prenos prostredníctvom Youtube.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Dominik Greif v rozhovore po zápase v Dunajskej Strede.
Reakcia klubu na výstupy po zápase v Dunajskej Strede.
Vladimír Weiss bol v Dunajskej Strede strojcom gólovej akcie belasých.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.